sea_gull3
sea_gull3 (üye)
Kocaeli / Amatör

K10d Aksesuarları

arkadaşlar merhaba
arkadaşım amerikaya gitmeye hazırlanıyor.
pentax k10d makinam var.makinama lens,grip,flaş,hafıza kartı,filitre ve benzeri akseruarlar almak istiyorum onerebilecekleriniz nelerdir.özellikle lens ve flaş ve girp hakkında tavsiye ve link verirsenız sevinirim urunleri buyuk olasılıkla ebaydan alıcak
şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 1 Ekim 2007, 16:01 - İp: 85.***.**2.148
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Ne tür fotoğraflar çekmekten hoşlandığını belirtirsen objektif konusunda daha fazla yardımcı olabiliriz.
Grip: D-BG2 battery grip
Flaş: AF540FGZ ve AF360FGZ
Filtre : b&w öneririm ama pahalıdır sen ne kullanıyorsun dersen ben hama kullanıyorum.
Hafıza kartı: OCZ 4gb 150x şiddetle öneririm.

grip için tıkla
Orjinal pentax lensler için tıkla
Flaşlar için tıkla

Tarih: 1 Ekim 2007, 16:39 - İp: 85.***.**9.57
sea_gull3
sea_gull3 (üye)
Kocaeli / Amatör

üstatlar aksesuarlar için yardım ayrıca lens için bir ikilemim var sigma 17-70mi 18-50mi

Tarih: 1 Ekim 2007, 17:22 - İp: 85.***.**2.148
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Altan,
Amerika'dan alınabilecekler iki grup: Türkiye'de satışı olmayan ürünler ve Türkiye'de bulunan ama Amerika'da daha ucuza temin edilebilecekler.
Elinde 28-70mm lens vardı yanlış hatırlamıyorsam, memnun değil misin 17-70 ve 18-50 araştırıyorsun?
Yeni lens alman gerekiyorsa karar senin ihtiyaçlarına kalıyor, şimdiye kadar çektiğin fotoğraflara dönüp bak, kaç mm'de çekmişsin çoğunlukla... kendi çektiklerime dönüp bakınca diğer ucu kesinlikle 70 olmalı benim alacağım lensin. Yani bu lensler arasında seçim yapacaksam Sigma 17-70, yada Pentaxın çıkaracağı 17-70 alırdım.
Elindeki lens dar geliyorsa onun yanına 12-24 yada 10-20 düşünebilirsin.
Diğer taraftan Pentax'ın yeni duyurduğu 18-250 ilginç bir lense benziyor, görüntü kalitesi de iyi olursa değme keyfine.
Lensler derya deniz: ultra geniş açı, geniş açı, normal, tele, uzun tele, makro, portre, spotting scope, her birinin zoomları yanı sıra sabit olanları hatta Limited olanları da var. Senin ihtiyacının ne olduğuna karar vermelisin önce. Tabii bir de bu işe ne kadar para ayıracağına... alınabilecek lensler o kadar çok ki: aklını yemişsen arabanı ve bir kaç tane evini satıp değişik lensler alabilirsin...
Alabileceğin aksesuarlar da çok uzun bir liste, burada da alacaklarını senin ihtiyaçların, çekim merakın belirleyecek benim için doğru olan senin için doğru olmayabilir.
Hemen aklıma gelen ihtiyacın olabilecek aksesuarlar:
·Sağlam ve dağ bayır taşırken kendini hissettirmeyecek bir tripod
·tepe flaşı: FGZ 540 yada 360
·Li-50 yedek pil
·Remote ve/veya Cable switch
·eye cup
·Angle view finder
·SD x150 yada SDHC Class 6 ikinci hafıza kardı kart
·D-BG2
·OME-53
·Hand Strap
·LL-80 divided matte focusing screen
·Sensor temizleme kitleri
·Güçlü hava üfleyici pompa
·OTG cihazı
·Fotoğrafçılığını geliştirecek kitaplar, dergiler
·Filtrelerolarize ve ND filtren mutlaka olmalı. Diğerleri keyfe keder. Filtre alabilmek için de tüm lensleri tamamlamış olman gerekiyor ki en büyük çaplı olana göre filtreleri alıp diğerlerinin çapına göre de dönüştürücü halkalar alabilesin. Marka ve çeşit çok her birinin karakteri de birbirinden farklı olabiliyor.
ebay yada başka bir yerden alışveriş yaptığında her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor. Stoklarda kalmayan bir ürünün teslimi Amerika içerisinde 2-3 haftayı da bulabiliyor, siparişi yeterli süre varken vermelisiniz.
Ebay ve aşağıdaki sitelerde arama yaparsan bu ürünlerin hepsinin fiyatı, özellikleri ve hatta o ürün için kullanıcı yorumlarını bulabilirsin. Kendine uygun olanı senin için doğru olanı seçersin
www.adorama.com
www.bhphotovideo.com
www.amazon.com
www.17photo.com

Tarih: 2 Ekim 2007, 11:48 - İp: 213.***.**1.171
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Altan sigma 17-70 mi 18-50 mi dersen keskinlik için 18-50 derim.
17-70 in ise daha geniş bir aralığı olmakla beraber 1:2 makro özelliğide bulunuyor.

Bence bütçen uygunsa makro için başka bir lens alıp 18-50 yi almak daha iyi olur.

Tarih: 2 Ekim 2007, 14:01 - İp: 88.***.**4.142
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax'ın yeni duyurduğu 18-250 ilginç bir lense benziyor

bu lensi şimdi gördüm, 500usd gibi bir fiyat yazıyor tr de oldukça pahalı olacağını düşünüyorum. 18-55 kit lensten oldukça memnunum sizce tele ne almalıyım?
sigma 70-300 ve 70-200 düşündüm ama sonra pentax yeni lensler duyurur diye beklemede kaldım...

Tarih: 3 Ekim 2007, 14:43 - İp: 85.***.**2.232
  • 1