goobbless
goobbless (üye)
İstanbul / Amatör

K10dme Yeni Bi Lens Mi,yeni Bi Makina Mı

merhaba arkadaşlar, 6 sene önce aldığım pentax k10D makinamı özel sebeplerle bir kaç yıldır kullanmıyordum. şimdi yeniden sahalara dönmeyi düşünüyorum. haliyle piyasadan yeni çıkan makinalardan uzak kaldım. şimdi elimdeki pentax k10D artı 18-55 lens artı 70-200 lense makro için iyi kalite bi lens mi almalıyım. yoksa satıp yeni bir makina mı almalıyım.1000-2000 arası hangi makinayı alabilirim. şimdiden çok teşekkürler..

Tarih: 23 Mayıs 2014, 17:57 - İp: 85.***.**9.115
goobbless
goobbless (üye)
İstanbul / Amatör

okuyan arkadaşlar lütfen fikrinizi belirtir misiniz..

Tarih: 23 Mayıs 2014, 19:22 - İp: 85.***.**9.115
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Bana kalırsa elindeki hala güncelliğini koruyan ama Türkiye'de pek yer edinememiş bir makine.Satsan çok öldüm fiyatlara gider ve belirtmiş olduğun rakamlara alacağın herhangi bir marka makinede çok fazla bir üstünlük sağlamayacaktır.

K10D'de olan özelliklerin bir çoğu başlangıç yada orta düzey tabir edilen DSLR makinelerde yok bunun da farkındasındır heralde.

Elinde bahsetmiş olduğun lenslere ilave olarak iyi bir makro lens alırsan uzunca bir süre devam edebilirsin.

Tarih: 24 Mayıs 2014, 14:14 - İp: 91.***.**4.100
goobbless
goobbless (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ediyorum cevabın için. aslında uzun süre piyasadan uzak kaldığım için bu fiyatlara artık daha iyi makinalar bulunabilir mi diye düşünüyordum. sanırım pek bi gelişme yok

Tarih: 24 Mayıs 2014, 20:52 - İp: 85.***.**9.115
  • 1