feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

H5’in Farklılığı

H5 gerçekten s3'ün getiremediği yeniliklerlerle farklılıklarla üstünlüklerle karşımıza çıktı.
amazon.com'da 499 usd'den satışına başlandı.
işte mükemmel farklılılar:
1)Carl Zeiss vario tessar lens
2)22 x'e kadar mp düşülerek optik zoom (smart) imkanı 14x 5mp, 18x 3mp, 22x 2mp,
3)ISO 1.000
4)Muhteşem flash mesafesi 9 metreye kadar etkili.. ISO 1000 de bu mesafe 16 metreye çıkıyor
5)3 TFT üstelik 230.000 piksel

kesinlikle S3'ün getirdiği yeniliklerin daha fazlasını vaat ediyor. H' den 100 usd daha pahallı ama h2'nin hem flash mesafesi daha düşük hemde LCD si h1 den bvile daha küçük (2 inç)

Siparişimi verdim.. Arkadaşım sözünde durursa 1 aya kadar gelecek.. FZ7 derken kısmet H5 eymiş.

Tarih: 8 Mart 2006, 21:58 - İp: yok
metalik
metalik (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan.. optik zoom nerde okuduysan biraz ticari kokuyor.12x ten sonra zaten pikseller butun makinalarda azalarak düşüyor.odak uzaklığını değiştiremedikten sonra 150$ satıyorlar 20x yapabilmek için teleyii zaten..bana mantıklı gelmedi bu teknoloji bilen varsa açıklasın..

Tarih: 8 Mart 2006, 22:28 - İp: 81.***.**6.55
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

o zoom olayı geyik bir şey,aynısını photoshoptada yapabilirsiniz.

sony h5 panasonic fz7 den daha iyi gibi duruyor bende alıyor olsam sony yi seçerdim.iyi günlerde kullan.flaş ın güçlü olması baya iyi olmuş iç mekanlarda eşi,dostu çekerken iyi olur.panasonic fz 7 zaten noise konusunda ders diye okutulabilir

Tarih: 8 Mart 2006, 22:50 - İp: 85.***.**4.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

feridun b seni kandırmışlar. küçüldükten sonra ne yapacaksın 22 x optik zoomu.

diğerlerine sözüm yok.

Tarih: 8 Mart 2006, 23:12 - İp: 88.***.**2.108
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar 3 hafta içerisinde makinemi alacağım.Tam fuji S5600 almaktan emindim ki bugün ilk defa Sony H1 i elime alıp gördüm ve mükemmel olduğuna kanaat getirdim.Canon S2 yide elime alıp bakmıştım ancak H1 süper.İnanırmısınız 12x zoom u denemek için düğmeye dokunduğumda 1-2 sn içinde 432mm ye geldi,zoom u çok hızlı.Bana kalırsa netlemede öyle.Bilemiyorum pazarbey bu konuda ne düşünüyor,ancak merak ettiğim nokta otomatikte H1 in 1/2000 perde hızına ve manuelde 1/1000 perde hızına çıkabilmesi.Fakat başka bir yerde f:5.6 nın üstünde diyafram seçildiğinde enstantane değeri 1/2000 seçilebiliyormuş.
H1 kullanan arkadaşlarda bu enstantane bilmecesine ışık tutarlarsa,birçok kişiyi aydınlatmış olacaklar...

Tarih: 9 Mart 2006, 00:29 - İp: 85.***.**3.58
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

f/5.6 da 1/2000 ile fotoğraf çekebilmek için fotoğrafını çekeceğin şey yada yerin ne kuvvette ışığa ihtiyacı olduğu hakkında bir fikrin varmı?

#kobra' tarafyndan 09.03.2006 04:53:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2006, 04:52 - İp: 85.***.**6.178
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar..
bahsedilen olay dijital zoom dan farklı bir olay...
bende buna pek inanmamıştım ama
fz7 detay başlıklı konuda droral konuyu şekille açıkladı isterseniz o foruma bakıp istersenizde BURAYA tıkladıktan sonra alttaki FREE butonunu tıklayarak sözkonusu zoom olayını görebilirsinizburaya resmi koyamadım droral koyabilirse daha iyi olur.

Pazarbey; küçüldükten sonra ne yapacaksın optik zoom u demişsin... örneğin şuan senin kullandığın makinenin mp 5 olduğuna göre o boyutta 14 x zoom olacak.. 3mp birçok baskı için yeterde artar bile o zamanda 18 x bence bunlar çok büyük artılar..

bu optik zoom işinin droral tarafından fz7 konusundaki açıklamasınada burayı tıklayarak bakabilirsiniz

h5 in beni en cezbeden tarafı rengi, 3 TFT si ve flash gücü oldu..geniş açı olmadığı için aile çekimlerinde iyice geriye gitmek gerekiyor ve zayıf flash sorun yaratıyor

Tarih: 9 Mart 2006, 06:54 - İp: 85.***.**6.255
  • 1