saidt
saidt (üye)
Kocaeli / Amatör

Gitti Gidiyorda Güven Ve 0 , 2. El

gitti gidiyora girdim.
nikon d80 alacağım.
çok çok uygun fiyatlar var ama nasıl güveneceğim bilmiyorum.
birde orada ki ürünlerin hangisi 0 hangisi 2.el belirtilmiyor,onu nerden anlarım?
tşk

Tarih: 10 Kasım 2007, 11:02 - İp: 194.***.**2.122
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba,
Gitti Gidiyor, genelde ikinciel satılan bir sitedir.
Ürün kullanılmamış ise satıcı onu ayrıca belirtir.
Site satanın hesabından yüzde on kestiği için sıfır ürünlerin fiyatı artacağından zaten pahalı olacaktır.

Satıcıya güven, aldığı yıldızlar ve hakkında yapılan yorumlardan anlaşılır.
Satıcı kadar kendinize güvenmeniz ve satılan ürünün ikinciel de olsa tarif edilen özellikleri taşıyıp taşımadığını anlamanız, bilmeniz gerekir.

Paranız siz hata yapmadıkça güvendedir.
Noksan veya kusurlu olarak gelen malı kabul ediverirseniz bir daha düzelmez.
Tarif edilmemiş bir kusur gördüğünüz anda ödeme onayı vermediğinizi ve kusurlu olduğunu siteye bildirir, belki sabırlı birkaç mesaj yazar, geldiği yere (kargo sizden) ürünü postalar, işlemin iptal edildiği ve paranızın kredi kartı hesabına döndüğünü görürsünüz.

Sıfır ve tam kusursuz, garantili istendiğinde zaten oradan alınmaz.

Saygılarımla.

Tarih: 10 Kasım 2007, 12:11 - İp: 81.***.**4.192
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

gitti gidiyordan ben aliş veriş yaptım bence d80 spoy alacaksanız klas fotodan alın ben oradan d200 aldım spot daha ucuza alırsınız hayam çarşısında güvenilir mesene ve telefonla bir görüşün bence.http://www.siteler.cc/incele.php?no=5241

Tarih: 10 Kasım 2007, 14:49 - İp: 85.***.**8.12
barocan
barocan (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

gittigidiyor'a tabii ki güvenebiLirisniz ama bence ebay cok daha mantikLi hem 0 kutusunda satılıyor hemde inanılmaz ucuza gidiyor.

nikon d200 body + 5lens + 5GB hafıza + 2 tripod + 1 aluminyum tasıma cantası + 1 spor tasıma cantası gibi bir sistemi 1700 dolar + kargoya alabilirsiniz. Linkinide assagıda verdim ilgilenen varsa bakabilir

http://cgi.ebay.com/Nikon-D200-Digital-SLR-Camera-5-LENS-5GB-FREE-SHIP_W0QQitemZ140184995375QQihZ004QQcategoryZ150131QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Tarih: 4 Aralık 2007, 11:27 - İp: 88.***.**0.145
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

barocan ebay dan almak mantıklı da bunun gümrüğü yokmu gümrük ödeseniz buradan daha pahlı olur sanırım

Tarih: 4 Aralık 2007, 18:34 - İp: 85.***.**9.155
barocan
barocan (üye)

Gumrugu soyle halledin derim ben oyle yapıyorum, ticaret kanunları geregi kisiden kisiye geLen 300 euro'yu gecmeyen ve hediye paketi oLarak geLen gönderiLere eL koyamıyorlar. Satıcıyla gorusun satın aLdıgınız makinayı 30- 40 dolarmıs gibi gösterip hediye paketi oalrak buraya yollar böylece gümrük yerine evinize gelir paketiniz =)

Tarih: 4 Aralık 2007, 22:41 - İp: 88.***.**0.145
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

barocan kardeş bu şekilde oluyorsa ne güzel bizler neden kazıklanıyoruz değilmi yanlız bir sorun var ingilizce sorunu bunu nasıl gideriyorsunuz telefonla mı veya nasıl detaylı bir açiklama yaparmısın tşk

Tarih: 5 Aralık 2007, 01:07 - İp: 85.***.**9.155
barocan
barocan (üye)

Site gittigidiyorLa aynı zaten cogunuz biliyorsunuz. Teklif verdiniz aldınız para ödediniz gibi işleri anlatmaya gerek yok. Ama asıl sorun kargo. Almadan önce satıcıyla konusun ve Türkiyeye yollayıp yollamayacıgını sorun (bazıları gumruk sorunları yuzudnen yollamıyor belli ülkelere). Kabul ederse paketi kargolarken gift oalrak isaretlemesini ve kutunun ustune 2000-3000 dolar gibi iLgi ceken rakamLar yerine 30-40 dolar yazmasını rica edin. 2 tarafta kazanıcagı icin satıcı bu teklifi kabul edicektir o yuzden iciniz rahat olsun. Satıcıyla nasıl irtibata geciceksiniz: Alıcagınız urune bakarken sag ustte contact seller var oraya basıp istediginizi yazıyorsunuz. bu kadar. Umarım yardımcı olmustur =)

Tarih: 5 Aralık 2007, 10:37 - İp: 88.***.**0.145
klom
klom (üye)
Balıkesir / Amatör

bir de arkadaş lar orda sıfır ürünler var ama normale göre aynı fiyat ama yanında bir de ek lens veriyo 55-250 mm lik sizce uygun mu güvenilirmi

Tarih: 5 Ekim 2010, 15:33 - İp: 81.***.**6.213
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşım yakın zaman da ben de bi dslr alacam.ve gittigidiyordan almayı düşünüyorum. orada bedava-shop diye bi satıcı var.sıfır garantili ürün satıyor.ve 340 kadar ürün satmış ve %100 müşteri memnuniyeti var yorumlarda %100 olumlu.oradan bak ve al derim. bende makinede kararsızım karar verince oradan almayı düşünüyorum.

Tarih: 11 Ocak 2011, 15:07 - İp: 85.***.**3.187
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar Merhaba,

gittigidiyor'da faturalı ve garantili satın alacağınız her üründe içiniz rahat olsun...

binlerce kullanıcın tercih ettiği ve alım yaptığı, milyon TL 'lerin ciro yaptığı site sizi endişelendirmesin...

bedava-shop , 519 satışa ulaşıp, 360 yorumu % 100 müşteri memnuniyeti ile doluysa bunun altında NEGATİF düşünce yatamaz !!!

en azından sıfır risk sistemi var ))

....................................................................................................

ama sizlere tavsiyem 2. el makineleri görmeden , servis experi olmadan ALMAYIN...

Tarih: 18 Ocak 2011, 22:52 - İp: 188.***.**8.176
  • 1