me$ale
me$ale (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Fotograf Ustalarına Sesleniyorum. !

Değerli ustalarım. özellikle digital fotoğraf makinesinden anlayan abilerim ablalarım. Digital fotoğraf makinası alacağım. küçük ebatta olanlarından. Parası önemli değil. karar veremiyorum, Sony mi alsam Canon mu diye. Özellikle çekim açısından, kalite açısından bana hangi makineyi tavsiye edersiniz. Resimle amatör olarak ilgileniyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 15 Haziran 2007, 18:23 - İp: 84.***.**9.119
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

katdeş bu konuda bence dikkat etmen gereken konuları anlatayım sen kendin karar ver.
1-dijital makinalarda heme kamera hemde resim çekme özelliği olduğu için genelde bazı makinalr resmi güzel çekerse kamera çekimini iyi yapmıyor yada tersini iyi yapmıyor sen daha çok hangi amaçta kullanacaksan ona dikkat et
2-dijital makinalr genelde saniyede aktardığı resim hızı 16 olan vardır 30 olan lar vardır ki sen daha güzel görüntü alabilmen için 30 olan özelliğe dikkat et
3-alacağın makinada kullanılan lensin eğer varsa alman markası olan shinayder olmasına dikkat et gerçek değerde kullanır
4-pikseline dikkat et piyasada yüksek pikselli makinalr vardır ama gerçek değerini yansıtmaz bu konuda senin söylediğin makinalarda aldatmaca olmaz
5-senin söylediğin markalarda ben olsam canon seçerdim çünki adamların işi o ve kullandıkları lens gerçek lens sony i başka makinalarda karşılaştırdığımda geri kalmıştı bana göre mesela yine bir alman markası olan practica bile ondan iyidir tabi bu benim kendi fikrim umarım istediğin güzellikte bir makinaya sahip olursun sevgilerimle

Tarih: 15 Haziran 2007, 19:43 - İp: 88.***.**4.224
dj_korku
dj_korku (üye)
Hatay / Meraklı

PAra OLSada BİZDe ALSak BEa TELefon KAMerasına Talim

Tarih: 15 Haziran 2007, 22:06 - İp: 88.***.**1.85
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

canon dan şaşma hocam bir cok fotograf makinası kullandım ve her tur makinadan baskı yapıyoruz bence kucuk makinalarda en iyisi canon

Tarih: 15 Haziran 2007, 22:29 - İp: 88.***.**2.41
fotohacker
fotohacker (üye)
Sivas / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeşim canon diyorum başka bişey demiyorum hadi kolay gelsin

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:13 - İp: 85.***.**8.235
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım canon diyorum da ucuz olanlarına bakma yanlız kampanyalı olanlar var tabii bu makinalar da aynı bilgisayar gibi bunlarında işlemcileri var ve o işlemciler biraz daha düşük oluyo ve tam neticeyi alamıyorsun o yüzden para önemli değil diyosan tabii asla ve asla kampanyalı olanlara bakma tabii ucuz kampanyalı olanlar diyorum o yüzden yüksek miktardakilerden alırsan senin daha iyi işine gelir

Tarih: 16 Haziran 2007, 09:47 - İp: 85.***.**9.118
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım Bende Canon Derim Sony'i Sakın Alma Derim Çünki Sony Üzerinde Yazan Değeri Vermez.. Dikkat Etmen Tek Nokda Alacağın Fotoğraf Makinasının Fotoğraf Makinası Markası OLması Gerekir.. Sony Fotoğraf Markası DeğiLdir..! Sony Değerindeki Bir Canon Alırsın Hem Daha Ucuzdur Sony Haddinden FazLa Para İstiyor Sony'nin Tek Cazibesi Estetik Duruşu Ve Kibar Dizaynı OKadar.. Al Canon Keyfine Bak Derim.. Yada Nicon AL.. Benim Görüşüm Nikon Fotoğraf Makinasının Babasıdır..

Tarih: 16 Haziran 2007, 11:08 - İp: 88.***.**9.234
me$ale
me$ale (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

DeĞeRlİ ArKaDaŞLar!
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür eder, işlerinizde başarı ve kolaylıklar temenni ederim. Sağolun. Epey aydınlandım, K.Maraşta bulamazsam bile ki bulurum, G.antep mutlaka alırım. Ama tercihimi yaptım sayenizde. Çok çok teşşekkür ederim. hem bak bu konuyu o kadar kişi okudu değilmi.onlarda bilgi sahibi oldular ya. Esen kalınn..

Tarih: 16 Haziran 2007, 16:56 - İp: 84.***.**4.105
tokul
tokul (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

KARDES BENCE SEN BUTUNOZELLIKLERI OKUMUSUNDRU
MADEM PARA ONEMLI DEGIL HEM COK PAHALI DEGIL HEMDE ISINE YARAYACAK COKIYIBIR MAKINE DAHA IYILERIDE VAR PIYASADA AMA ONLAR COK PORFESSYONELEER ICIN BENCE SEN
FUJI S 9600 AL HEMIYIMAKINE HMEDE PROFESSYONEL MAKINA FIYATIDA UYGUNYPACAGINISLEMIDE COKIYI YAPAR

Tarih: 16 Temmuz 2007, 00:18 - İp: 88.***.**9.28
flahs52
flahs52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum makina alcaksan nikondan şaşma derim ama dış çekimlerde sony mi canon mu dersen canon derim ...

Tarih: 28 Temmuz 2007, 02:44 - İp: 85.***.**0.182
  • 1