sieger
sieger (üye)
Ankara / Amatör

Fazla Acemice Olucak Ama

selam arkadaşlar, ben şu an mimarlık 1. sınıfta öğrenciyim. ve hep babama ait olan dijital makinalar ile, manuel nedir pek de bilmeden öyle alelade resimler çekmişimdir. ama artık bunu ilerletmek, en azından çektiğim resimlere vay diye bakabilmek istiyorum, hani bi işi yaparken zevk aldığım kadar yaptıktan sonra da zevk almak istiyorum. internet üzerinde yaptığm araştırmalar çerçevesinde analog-slr bi makina almaya karar verdim. çoğu kişi slr-dijital diyorlar. hani ne çektiğini daha yakından daha çabuk gör ve ona göre hareket et diye. aslında çok da haklılar, ama fiyat farklı oluşuyo, ve ben bu farklı ona vermek yerine, daha iyi bir analog alsam.. olarak düşündüm. hani makina için şu an bir fiyat sınırım yok ama bi 600lirayı felan geçmesi pek de hoş olmaz. bu konuda neler tavsiye edersiniz? alacağım makina için ne önerirsiniz?

ayrıca biraz önce objektif dişlisi kırılmış bir nikon f60'ı 2. olarak olarak 100 dolara gördüm. almaya değer mi sizce?

cevaplar için şimdiden teşkkürler, ben de artık sizden briyim, ne mutlu bana

#sieger' tarafından 18.09.2008 23:15:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2008, 21:59 - İp: 85.***.**4.55
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

nikon f80 tavsiye ederim 200 ile 300 arası bulursun diye tahmin ediyorum
nostalji ararsan nikon fm2 muhteşemdir.

Tarih: 19 Eylül 2008, 08:23 - İp: 85.***.**5.207
mutlu1974g
mutlu1974g (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba sana yardımcı olmak isterim eyer istersen elimde sana göre ideal bir makine var maksat satmak deyil araştır cok rahat ve cok kaliteli fotograf cekibilecene eminim minolta daynaxs 9 i atomatik ve manuel atomatik flaşıyla fiyatını sana 300 ytl veririm makine senin fazlasıyla işini görür eyer düşünürsen tel 05436933510 ara ayrıca nikonu alma tamiri kendinden pahallıya patlar en ucuz lens 150 ytl

Tarih: 19 Eylül 2008, 08:49 - İp: 81.***.**3.163
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

600 ytl'ye çok rahat DSLR ve kit lensini ikinci el alırsınız. Hatta spottan 650'ye alabilceğiniz birçok sıfır model var. Filmli makineyi tercih sebebiniz bütçe ise bence digitali tercih edin.

Tarih: 19 Eylül 2008, 09:20 - İp: 88.***.**1.83
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2008, 10:07 - İp: 212.***.**5.9
sieger
sieger (üye)
Ankara / Amatör

anladım.. ve ilginiz için çok teşekkür ederim. bugün babamın eski arşivlerinden Zeiss IKON 35S slr çıktı. bir sürü aparatı felan da var. bana yarar mı? yoksa direk telefondur sizin önerilerinizdir onlara girişicem

Tarih: 19 Eylül 2008, 20:47 - İp: 88.***.**2.166
  • 1