radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Ensonunda 30 D Mi Aldım Mutluyum :)

dostlar epey suredır 400d mı verdıkten sonra 30d alsammı dıye sureklı arastırdım..ve sızlerle yaptıgım fıkır alısverısındede 30d ıyı bır secım olacagı kanaatıne vardım..zaten 400d ıle canon temellerı atılmıstı kalbıme..gelenegı bozmadım gene aynen devam. hem telezoom hemde genıs acıyı sevdıgım ıcın yanında 18-200 Tamron lenste aldım..uv+polarıze vs de taktık. zaten 400d den kalan 70-200 L USM beyaz lensımde var. umarım setı tamamlamıs oldum..sımdı sıra cekecegım resımlerı sızlerle paylasmaya geldı.herkese tesekkur ederım.yesıl bursadan selamlar

Tarih: 18 Nisan 2007, 17:23 - İp: 85.***.**1.238
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

radayhan öncelikle hayırlı olsun.aramıza hoşgeldin,zira bende 3 hafta önce b&h fotodan ABD'den getirttim.her daim okuyor,çekiyor anlamaya,tanımaya çalışıyorum.zira daha önce slr olarak sadece analog bir makina nikon f90x kullanmış idim,filme para yetmeyip hangi ayarda ne çektiğimi bilemeyincede kullanılmadan tertemiz kaldı.
sonra sony mvc cd400 kullandım uzunca bir süre ve çok beğendim.
şimdiyse 15 günlük 20D kullanımından sonra sıfır 30D'me bende senin gibi kavuşmuş oldum.
bu arada tunj acaip ucuza almışsın,ben ABD'den daha pahalı fiyata getirttim ve garantisi 12 ay ,Türkiye'de geçerli değil.
benim yanın aldığım lensler ise sigma 18-50mm.f/2.8 EX DC
önüne heliopan polarize filtre ve UV filtre,parasoleyi var.
canon 75-300mm EF USM III.işte bundan az ışıklı ortamlarda pek memnun değilim.
Telemi değiştirmem gerek.canon 70-300 IS veya para ayırabilirsem sigma 50-500mm EX HS gib bir lens var çekimlerini çok beğendim.
bu arada güneş ışığının fazla olduğu ortamlarda makina acaip yanıltıyor gibi geldi bana zira lcd ekran pek anlaşılmıyor ışık ayarı ortada.henüz 700 civarı foto çektim denilebilir ama istediğim ayarlara gelemedim.
kendi ayarlarını biraz yumuşak bulduğum için standartı user default 1 yaptım ve sharpness +2,contrats+1 verdim.
deneyimleri paylaşalım.
tekrar hayırlı uğurlu olsun.
ha bu arada İzmir'de bu işi profesyonelce yapan bir fotoğrafçı dükkanında sorduğumda sahibi abi ben 2 makinayı da kullandım (Nikon D200 ve canon eos 30D) birbirlerinden pek farkı yok dedi bana.biline

Tarih: 24 Nisan 2007, 17:18 - İp: 85.***.**5.23
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

dostlar nacizane becermeye calıstıgım moto gp dekı bırkac resmım...30d ye daha alısamadım tabı...

Tarih: 25 Nisan 2007, 12:38 - İp: 85.***.**4.33
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

dostlar bana 30d me uygun batery grıp lazım aklınızda olsun..temız 2.el alıcam..fakat fıyatı uygun olur ıse yenısınıde tercıh edebılırım...selamlar

Tarih: 25 Nisan 2007, 14:38 - İp: 85.***.**4.33
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

huu huuuu yokmu 30d ye batery grıp satan bılen bulan???

Tarih: 27 Nisan 2007, 13:46 - İp: 85.***.**8.8