radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Ensonunda 30 D Mi Aldım Mutluyum :)

dostlar epey suredır 400d mı verdıkten sonra 30d alsammı dıye sureklı arastırdım..ve sızlerle yaptıgım fıkır alısverısındede 30d ıyı bır secım olacagı kanaatıne vardım..zaten 400d ıle canon temellerı atılmıstı kalbıme..gelenegı bozmadım gene aynen devam. hem telezoom hemde genıs acıyı sevdıgım ıcın yanında 18-200 Tamron lenste aldım..uv+polarıze vs de taktık. zaten 400d den kalan 70-200 L USM beyaz lensımde var. umarım setı tamamlamıs oldum..sımdı sıra cekecegım resımlerı sızlerle paylasmaya geldı.herkese tesekkur ederım.yesıl bursadan selamlar

Tarih: 18 Nisan 2007, 17:23 - İp: 85.***.**1.238
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

30d çok iyi bir tercih.

1- 400d mide iyi degerlendıren sn babataş fotografcılıktan şener ve yılmaz beyede ayrıca tesekkur etmek ısterım.

BU AYNI ZAT BEN 350D ALDIĞIMDA YAA 30D YE NE DİYORSUN DEDİĞİMDE BU İŞİN SONU 5D DİR..ÖLE 30D FELAN DEYİLDİR DEMİŞTİ..DÜN GİBİ HATIRLARIM...

BURDAN YENİ MAKİNE ALACAK ARKADAŞLARA SESLENİYORUM ALLAH AŞKINA SATICININ AĞZINA BAKMAYIN FORUMLARDAN ARAŞTIRIP DONANIMLI GİTMEYE ÇALIŞIN.

2-Sen şimdi ne yaptın biliyor musun? Turbo motorlu VW Golf'ünü satıp yerine Ferrari aldın. Ama ona da Lpg taktırdın.

BU ÇOK DOĞRU BİR SÖZ ARTIK DSLR İ ANLAMIŞ BİRİNİN SÖZÜ..
VASAT LENS İLE BU İŞ OLMAZ ARKADAŞLAR SADECE OLDUĞUNU SANARIZ...

3-dunesea

BENCE FUFULİ YE YORUM YAPMAMALISIN

HOŞÇAKALIN.

Tarih: 20 Nisan 2007, 15:11 - İp: 81.***.**8.28
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

neden mimarca....

fululi yada başka biri...yanlış yorum yaparsa düzeltirim...

ben gibi herkes düzeltir..

amaç bu forumda insanlara doğru bilgi vermek...bilip bilmeden konuşmamak

Tarih: 20 Nisan 2007, 16:00 - İp: 212.***.**4.63
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn mımarca goruslerıne katılmıyorum herkesı elestırmısın sozlerını tek tek yazıp?5d ıle 30d tabıkı mukayese etmemıs olabılır o zat.5d nın tabıkı 30d ye ustunlugunu tartısacak deılım sana soyleyende dogru soylemıs ayrıca..burada amacım o zatın esnafın reklamını yapmak kesınlıkle deıl,ama sadece bır tesekkur etmek ıstedım cunku bana karsı son derece durust ve yardımcılar..bırtek bu benım tespıtım deıl cok farklı forumlardada aynı kısı hakkında cok ovgu yazıları gordum...maddı olarak musaıt olsaydım veya teknık olarak 5d nın dılınden anlayıp hakkını verecek kısı olsaydım tabıkı banada belkı 5d onerecektı bunda bır anormallık gormedım??? ayrıca defalarca sordum hepınıze tamron lens 18-200 nasıl? dedım 30d ye uygunmu dedım ama kımse net bısey demedı??? benım derdım lensı tak cıkar yapmamak yanı tek lenste işim gorulsun ıstedım..yanı hem genıs acı olsun 18mm gıbı hemde telezoom olsun 200mm gıbı yeter bana dedım ve tamron aldım keske canon dada aynı mm de lens olsaydıda alsaydım ama carem yoktu...genede degerlı goruslerını belırten tum dostlarıma ve hayırlı olsun dıyen herkese cok tesekkur eder saygılarımı sunarım.

Tarih: 20 Nisan 2007, 18:46 - İp: 85.***.**3.203
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn dunesa yıda acık sozlulugu ve durust acıklamasından dolayı tebrık edıyoru...yanlıs yonlendırıcı bılgıler veya anlamsız elestırıler bırcok ınsanı kırıyor..hevesı gıdıyor şu guzel forumu zıyan etmeyelım yahuu

Tarih: 20 Nisan 2007, 18:50 - İp: 85.***.**3.203
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

#radayhan' tarafından 20.04.2007 18:53:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2007, 18:52 - İp: 85.***.**3.203
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

ben ne yaptım şimdi sizi uyardım sadece iiyi kusura bakmayın hoşçakalın

Tarih: 20 Nisan 2007, 21:12 - İp: 88.***.**2.214
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 20 Nisan 2007, 22:55 - İp: 85.***.**7.53
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 20 Nisan 2007, 23:00 - İp: 85.***.**7.53
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 20 Nisan 2007, 23:29 - İp: 85.***.**7.53
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

özür dilerim fululi...benim kitaptan okuyarak bilgi aktardığımı sadece sen anlayabildin...

evet 30D nin d200 e rakip çıktığınıda sadece sen bilebildin...

ama şunu bilemedin

bak sana liste...teker teker elime alıp uzun süre kullandığım makinalar...

Canon 300D (çok yakın arkadaşımın makinası)fotolarını yollim istersen...beraber yaptığımız fotograf gezilerinin...

Canon 350D (aha bu benim Makinamdı)

Nikon D50 (bu makina hem babamda Vardı...Hemde Trunge de...forumda arat bul adını..çok sağlam arkadaşımdır.)

Nikon D80 (Trunge nin yeni makinası..beraber aldık...)

Panasonic Fz5 (ilk Makinem..sitede Fotolar var.bakabilirsin..)

Panasonic Fz20 (İkinci Makinem Sitede Yine Fotolar var Bakabilirsin)

Canon G5 ( o 300D sahibi olan arkadaşımın ilk Kompak Makinesi..hatta beraber konvertör almıştık...)

Kullandığım eski Practika yı felam yazayım mı...vidalı bayonet..nedir bilirmisin ? 1.5 tur atıyordu..film roll, o yüzden 26 poz felam çekerdi...hayyamda bile yapamamışlardı,parçası yok diye..Doğu alman malı...

Bak Fululi Sana kesinlikle özel bir gıcığım yok...ama D200 ve nikon sende saplantı olmuş...

Canon 6 model çıkardı diyorsun d200 e karşı...

ne zaman çıkardı...400D mi 350D mi...d200 ün rakipleri...

anlamadım ki ne diyorsun...

30D kendi segmentinde en iyi makinalardandır...

Tarih: 20 Nisan 2007, 23:34 - İp: 85.***.**0.162