radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Ensonunda 30 D Mi Aldım Mutluyum :)

dostlar epey suredır 400d mı verdıkten sonra 30d alsammı dıye sureklı arastırdım..ve sızlerle yaptıgım fıkır alısverısındede 30d ıyı bır secım olacagı kanaatıne vardım..zaten 400d ıle canon temellerı atılmıstı kalbıme..gelenegı bozmadım gene aynen devam. hem telezoom hemde genıs acıyı sevdıgım ıcın yanında 18-200 Tamron lenste aldım..uv+polarıze vs de taktık. zaten 400d den kalan 70-200 L USM beyaz lensımde var. umarım setı tamamlamıs oldum..sımdı sıra cekecegım resımlerı sızlerle paylasmaya geldı.herkese tesekkur ederım.yesıl bursadan selamlar

Tarih: 18 Nisan 2007, 17:23 - İp: 85.***.**1.238
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

radayhan, hayırlı olsun, harika bir makine almışsın. çok memnun kalacaksın bence.

Tarih: 21 Nisan 2007, 21:42 - İp: 85.***.**2.41
muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

Hemşehrimi ciddiye almayın ben onun sorununu tahmin ediyorum bu sene yeteri kadar hamsi yiyememiştir.Birdaha kiş sezona kadar böyle (sezon ekimde başlar haberiniz olsun )

Tarih: 21 Nisan 2007, 22:23 - İp: 85.***.**4.135
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 21 Nisan 2007, 22:39 - İp: 81.***.**8.211
tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

@fufuli...

ben 16 yaşındayım. bu yaşıma rağmen biliyorumki "parayı veren düdüğü çalar" internet ortamında bu işler böyle yürür. sadece internet ortamında değil, normal hayattada birçok öğneği var bunun.

En basitinden örnek vereyim. Ford Transit'i bilirsiniz. Nekadar dandik bir araç olduğunu söylemeye gerek duymuyorum. Evet bu araç "Van of the Year" ödülünü aldı. Kendi sınıfında çok daha kaliteli araçlar bulunmasına rağmen.

Peki bu ödülü veren herhangibi bir otomobil dergisi vb gibi birşeymiydi ? hayır!

Demek istediğimi anlamışsındır umarım. Ha birde neden vizör konusuna taktın anlamıyorum. Vizörden başka bişey bulamadınmı takacak ?

Son olarak şunu belirteyim. Canon veya Nikon sevdalısı değilim. Fuarda iki makineyide güzelce inceledim. D200 fevkalade bir makine. Çok beyendim. Fakat bana 30d nin verebileceklerinden fazlasını veremiyor, fazladan noise yi saymazsak tabiki :]

Tarih: 21 Nisan 2007, 23:47 - İp: 85.***.**1.157
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 22 Nisan 2007, 00:05 - İp: 81.***.**8.211
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

canon un verdiği saçma softluğuda nikon vermiyor

Tarih: 22 Nisan 2007, 11:47 - İp: 81.***.**8.28
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

mimarca sence bu fotograf soft mu ?

Tarih: 23 Nisan 2007, 00:02 - İp: 88.***.**9.12
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

radayhan öncelikle makinan hayırlı olsun güzel bir makina tercih etmişsin.70-200 cok iyi bir tercihken, 18-200 biraz iyi olmamıs gibi geldi bana zaten arkadaslar bu konuda yeterli yorumu yapmış. Güzel fotograflar cekmmen dileğiyle...

Ayrıca arkadaşlar fufuli nin üzerine neden bu kadar gitmişsiniz anlamadım. D200 kendi sınıfında en baba makinadır bunu tartısmak çok yersiz.
Ama insanlar makina alırken şu tercihi de yapar, canoncumuyum, nikoncumu? Çünki body e yaptıgın yatırım gecici iken lense çok fazla yatırım yaparsın ve kalıcıdır. Bugun nikon almıs olsan ve onca lense yatırım yapsan canona geçmek psikolojik olarak(maddi kaybın cok fazla olacaktır) insanı yıkabilir:D:D:D
fufuli nin hem dogrusu hemde yanlısı var. canon d200 le baş etmek için 6 makina cıkarmadı. Ama sınıfında d200 benim kanaatim birinci.

Bana sorarsanız bugun bu sınıfta makina alacak olsaydım 30d alırdım. çünki canonda FF ye gecme sansım varken nikonda malesef boyle bir sansım yok.

Tarih: 23 Nisan 2007, 01:41 - İp: 88.***.**6.119
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

dunesea hocam ne yaptin sen yaa telekom ile ortak misin

Tarih: 23 Nisan 2007, 03:23 - İp: 81.***.**7.55
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn dunesa sana zahmet su resmı ufaltıp koyarsan cok daha ıyı olacak....tesekkur ederım

Tarih: 23 Nisan 2007, 14:47 - İp: 85.***.**4.21