unidentified
unidentified (üye)
İstanbul / Meraklı

D5000 Ve Alternatif Olabilicek Modeller?

öncelikle merhaba.foruma yeni üye oldum.üye olmadan birçok konuyu okuyup göz gezdirdim forumda.dslr bi makina alıp yavaş yavaş fotoğraf çekmeye başlamak istiyorum.d5000 dşündüğüm bi makine fakat mağazalardaki fiyatı baya bi yüksek(öğrenci bütçesinin elverdiği miktarlara bakarsak ) ve ben pek fazla bilmediğim için fiyat/performans ve genel açıdan önerebilceğiniz makineleri bekliyorum.bütçe olarak çıkabilceğim maksimum miktar 900 lira falan olabilir ve kredi kartıyla alıcağımında göz önünde bulundurulması önemli olabilir çünkü pasajda kredi kartı her dükkanda geçerlimi vs bunları bilmiyorum.normalde lenslerinde ne kadar önemli olduğunun farkındayım ama yeni başlıcak birini belli bi süre ve belli bir düzeye gelene kadar idare edebilceklerini düşünüyorum.
cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 5 Ocak 2010, 21:54 - İp: 85.***.**8.36
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

Selamlar,
Canon düşünürseniz eğer eos 1000d alabilirsiniz.Fiyatı hayyam pasajında 900-1000 tl civarı olması lazım kit lensle beraber.Eğer başka model düşüneyim diyorsanız 2. ellere bakmanız gerekecek.Hayyam pasajında kredi kartı geçerli fakat vade farkı koyuyorlar.

Tarih: 5 Ocak 2010, 22:09 - İp: 88.***.**2.81
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D 3000 de alabilirsiniz. Sıfır fiyatı 1000 TL dolayı. Bence giriş seviyesinde ve sizin için ideal. İyi alışverişler.

Tarih: 5 Ocak 2010, 22:13 - İp: 217.***.**7.82
unidentified
unidentified (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevaplar için teşekkürler.Gidip hayyamda bakınıcam bi hafta içinde falan.eğer fiyat olarak ayarlayabilirsem d5000 almayı düşünüyorum.Hem onda hd video çekme özelliğinin olmasıda bi artı gibi gözüküyo gerçi çok kullanırmıyım video için orasıda muamma ama

Tarih: 6 Ocak 2010, 20:42 - İp: 85.***.**8.125
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Giriş seviyesinde bir Nikon tavsiye etmiyorum hele bu kadar az bir bütçe ile. Bence uçuruma doğru sürükleniyorsunuz dikkat. Bu bütçe ile ikinci el bakmanızı öneririm. Hemde şiddetle. İlla Nikon diyorsanız ikinci el bir D70s yada D80 bakın derim.

Tarih: 22 Ocak 2010, 15:29 - İp: 88.***.**4.76
  • 1