harakikiri
harakikiri (üye)
Adana / Meraklı

Nikon D5000 İle Sigma Lens Uyumluluğu Hakkında

Merhaba,
Nikon D5000 makineye sahibim. Geçenlerde internetten bir lens satın aldım. SIGMA APO DG 70-300mm 1:4-5.6
Bir hevesle makineme takmak istediğimde takılmadığını gördüm çok üzüldüm. Uyumlu olmadığını fark ettim, hatta internette ki bir uyumluluk tablosunda da D5100 olmasına rağmen D5000 olmadığını gördüm bunu da öğrenmiş olduk dedim.
Ancak; daha sonra aynı fotoğraf makinesi ve aynı lensi kullanabilen arkadaşlar olduğunu gördüm. Kimi yerde hiç kullanamıyorlar kimi yer de de tek sorun olarak AF un kullanılamadığını söylüyorlar. Ama bir şekilde makinelerine takmış arkadaşlar. Oysaki bende hiç takılamadı bile.
Buna göre bazı sorular aklıma takıldı;
- Yani bir lens almak istediğimde uyumlu olduğunu nasıl anlayacağım yada nereyi referans almalıyım?
- Makinemde takılı olan kit lensim 52mm. Şimdi kullanamadığım ise 58mm çapında. Bu fark eder mi?
- Bağlantı klavuzunun uygun olmaması durumda bir bağlantı adaptörü gibi yardımcı eleman mevcut mudur?.

Teşekkür ederim.

Tarih: 6 Ekim 2015, 16:02 - İp: 78.***.**8.63
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

İnternetten sipariş yaparken Nikon uyumlu olanını muhtemelen işaretlemediğiniz için veya Nikon uyumlu lens istediğinizi belirtmediğinizden dolayı yanlışlıkla size Canon uyumlu lensi göndermişlerdir.
Sorun değil, iade edin Nikon uyumlu Lensi isteyin.
Bağlantı klavuzu, adaptör gibi şeylerle uğraşmayın, kafanızı yormayın. Telefonla irtibat kurun. Ürünü iade ediyorum. Yanlışlık olmuş. Bana Nikon uyumlu sigma apo macro 70-300 gönderin deyin.

#ercan43' tarafından 06.10.2015 18:32:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ekim 2015, 17:41 - İp: 151.***.**2.193
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

aynen canon uyumlu almışşsınız muhtemelen... 52 -58 mm ön açıklığı o birşey ifade etmez uyum açısından siz öncelikle bir kitap alın fotoğraf ve ekipmanıyla ilgili...

Tarih: 8 Ekim 2015, 23:28 - İp: 78.***.**1.247
  • 1