oguzhanozturk
oguzhanozturk (üye)
Antalya / Amatör

D5000 Kart Hata

iyi günler. d5000 makinemden bütün resimleri makine üzerinden silmemden sonra makine livewiev yapmıyor,ayrıca fotoğraf çektiğimde de . there is no photo in folder diyor.kartı takınca kartı tanıyor algılıyor fakat ne karta yazıyor nede okuyor.acaba sorun nerde ?

Tarih: 21 Eylül 2014, 22:16 - İp: 78.***.**0.28
anna-t
anna-t (üye)
Yurtdışı / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba. Bir kontrol edin SD kartınız kilitlenmiş olmasın. Bazen onu bilmeden kilitlemiş olabiliriz de.

Tarih: 22 Eylül 2014, 00:46 - İp: 128.***.**0.189
oguzhanozturk
oguzhanozturk (üye)
Antalya / Amatör

abi makina kartı tanıyo.kitliyken kart kitli diyo.kart yokken kart yok.diyo.takınca kartı görüyo.formatladım.takıp söltüm.bataryayı soktum çıkartım ama sonuç yok.başka kart taktım ondaki fotoları da okumadı.gerçi canonun kartıydı ama olsun.folderlarım falan all da

Tarih: 22 Eylül 2014, 08:13 - İp: 78.***.**0.28
anna-t
anna-t (üye)

Arkadaş, Nikon kamerasının Canon fotoğraflarını okumaması tamamen normal. ViewNX2 programı bile Canon raw dosyalarını okumuyor. Bence iki düğmeyle sıfırlamayı bir deneyin.

Yine olmazsa kameranızı servise vermenizi tavsiye ederim, umarım bu sorun en kısa zamanda çözülür.

Tarih: 22 Eylül 2014, 15:33 - İp: 128.***.**4.166
oguzhanozturk
oguzhanozturk (üye)
Antalya / Amatör

bitürlü olmadı. kameranın sd kart okuma yuvası bozulmuş olabilir dediler.ama acaba bu makinanın kart yuvarı onboard mudur yoksa harici midir.

Tarih: 22 Eylül 2014, 18:13 - İp: 78.***.**0.28
anna-t
anna-t (üye)

Tamir edilebilir bu, yeter ki ana kartı sorunu olmasın. Servise başvurursanız iyi olur bence.

Tarih: 22 Eylül 2014, 22:30 - İp: 128.***.**4.166
oguzhanozturk
oguzhanozturk (üye)
Antalya / Amatör

başvurdum.antalyada pan fotoğrafa götürücem.onlar da masrafı öyle belirticeklerini söyledier.açarız bakarız sd card reader onboard değilse daha ucuza gelir.değilse anakart değişir dediler.bilmiyorum.başka yolu yok sanırım.olmazsa donanım değişiminden önce bi versyon yüklemesi yaptırırım denerim.napayım.
ben kendime amerikadan 750 dolara d60 getirtiyorum umarım bu tür problemler yaşamam

Tarih: 22 Eylül 2014, 22:33 - İp: 78.***.**0.28
anna-t
anna-t (üye)

Doğru yapmışsınız. Hayırlısı bakalım.

Tarih: 22 Eylül 2014, 23:19 - İp: 128.***.**4.166
  • 1