mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Canon,sony,samsung,nikon,panasonic?

sizce markaların uzmanlık alanları tek mı olmalı
yanı tek bırseymı uretmelıler yoksa cok yonlumu olmalılar
mesela:canon yazıcı bıle uretıyor
sony video foto televızyon uretıyor
samsung keza fırın camasır makınesı bıle yapyor
panasonıc keza tv uretımı yapıyor yazıcı uretıyor

sizce bir dalda uretım yapanmı tercıh edılmelı yoksa bunun hıc bı onemı yokmu

Tarih: 3 Mart 2006, 13:14 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bak bir konuda çok haklısın pazarbey artık tek işle geçinilmiyor..Samsungun sahibi korenin cumhurbaşkanı yani adam ek iş olarak da cumbaba'lık yapıyor...Ben de bundan sonrası için fotoğraf makinesi tamirciliğinin yanı sıra traş makinesi,epilady,gazlı-tüplü ocak ve tost makinesi ütü vs.gibi şeyler de tamir etsem mi acaba diye düşünüyorum yoksa bir de klinik açmalımıyım ki? Diplomayı boşamı aldım? Yok Yok en iyisi kola sandıklarından küçük çocuklara tornet imalatına başlayayım en iyisi bu çok para var valla...avukatların vardır bir bildiği

Tarih: 4 Mart 2006, 11:34 - İp: 85.***.**2.241
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Şimdi size kaynak olarak photoline mart sayısından Pro815 modelinin testi ile ilgili birkaç notu buraya aktarmak istiyorum:Burada artıları da var ama ben sadece eksilerini yazacağım.En önemli eksikliği 420mm açıda tam bir başarı gösterememiş.Bu açıda görüntüde netleme sorunu yaşanıyormuş.Genel bir sorun olmasada bazı durumlarda flu fotolarla karşılaşılabilirmiş.Diyoptri ayar çubuğuna ulaşım zormuş.Vizörün yeride,alışık olanları zorlayabilirmiş.Bir de tasarım:80,özellikler:95,görüntü kalitesi:95,kolay kullanım:90 olak üzere toplam da 90 puanla testi tamamlamış.Daha önceden eleştri olarak da özelliklerini kötülememiştim.Sadece karanlık çekimlerde noise fazlalığını ve görünümündeki kabalığı hoşuma gitmemişti.Gündüz düşük iso çekimlerini beğendiğimi söylemiştim.Dergi aynı zamanda objektifini bir bazukaya benzetmiş [Dip not:yorumsuz]

Tarih: 4 Mart 2006, 12:14 - İp: 85.***.**8.74
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Photoline dergisindeki arkadaşlar; "üst model dslr almak istesem tercihim 22mp lik mamiya ZD olur" şekinde birşeyler yazmıştı bir aralar.... acaba benmi bulamadım netde... Bh gibi firmaların sitesine bakıyorum... hala ortada yok....

Tarih: 4 Mart 2006, 12:54 - İp: 85.***.**2.15
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnde büroya bir fotokopi makinası koyayım bari.

Tarih: 4 Mart 2006, 15:04 - İp: 81.***.**8.76
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Bir makinanın kaliteli olup olmadığı arkasındaki firmanın başka iş yapıp yapmadığı ile alakalı olabilirmi.. ne kadar anlamsız bir düşünce tarzı..

Aynı grubun a segmentindeki bir ürünü başka bir fabrika, b - c - d .... segmentlerini başka bir fabrikası üretir. biz ürün alırken üreten grubu değil, ilgilendiğimiz ürünü üreten kısmını MARKASINI dikkate aalırız... hatta markalar içinde modelini...

Gruplar ürünlerine aynı markayı koyabilecekleri gibi farklı marka koymayıda tercih ederler..

Marka kendini ispatladıktan sonra onun üzerinde belli bir güven oluşur.
CANON'u HP satınalsa artık artık CANON kötü bir markamı olacaktır.

Ben HP fotoğraf makinalarından hatta HP yazıcılardan nefret ederim benim gözümde bu segmentde kaliteli bir marka değildir. Ama dizüstü bilgisayarları için aynı önyargım yoktur ve çok beğenirim..

Siz ilgilendiğiniz segmentdeki markalara bakın, arkasındaki güce değil.

Tarih: 4 Mart 2006, 17:14 - İp: 85.***.**9.99
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aynı marka açindede iyi ve kötüler olabilir.MEsela Koniceaminoltanın z serisinin fotoğraf kalitesive ıso kabiliyeti çok kötü iken dslr modeli olan 5d çok iyi bir performans sergiliyor.

Tarih: 4 Mart 2006, 19:14 - İp: 81.***.**8.76
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cunku o dslr pazarbey..

Tarih: 5 Mart 2006, 16:31 - İp: 62.***.**2.10
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Hehe herhalde benim 5gb creative mp3 playerımla yasadıklarımı siz yaşasaydınız 10 defa nefret ederdiniz aletten ama creative creative'dir dedim ve 5+1 hoparlör setini aldım

Tarih: 6 Mart 2006, 15:51 - İp: 62.***.**1.55
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste olay budur puskuut..
creative gercetekten creative'dir.. gule gule kullan hoparlorleri..
......

Tarih: 6 Mart 2006, 16:45 - İp: 62.***.**2.10
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

ilker abi öyle de,2 tane ayaklık aradım arka hoparlörle için sırf duvara monte etmiyim diye? 100milyon dediler...duvarı çiviliycem artık napıyım

Tarih: 6 Mart 2006, 17:00 - İp: 62.***.**1.55