maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

Canon Eos 400d Hakkında

HERKEZE MERHABA

BEN GÜNLERDİR BU SİTEDEKİ YORUMLARI OKUYORUM. PAZAR BEY DADANAGAST, MURATSEN, FUFULİ VE DAHA BİR ÇOK İSİMİ ARTIK ARKADAŞIM GİBİ GÖRMEYE BAŞLADIM, ( UMARIM YALIŞ ANLAMAMIŞSINIZDIR )BU SİTE ALIŞKANLIK YAPIYOR,.. BEN SONY H2 KULLANIYORUM VE ARTIK DSLR YE GEÇMEK İSTİYORUM. SİZ HOCALARIMDAN YARDIM BEKLİYORUM. BENDE BİR ÇOK DEFA CANON VE NİKON ARASINDA GİTTİM GELDİM, ( İKİSİNİNDE KOMPAKT MAKİNALARINI KULLANDIM CANON BARİZ ÖNDEYDİ )VE YORUMLARINIZ, İNCELEMELERİM SONUCU CANON U KENDİME YAKIN BULMUŞTUM BİR MAĞAZAYA GİDİP D400LE DENEME ÇEKİMLERİ YAPTIM DEFALARCA, DEĞİŞİK AYARLARDA AUTO MODDA BİLE FOTOĞRAFLAR KARANLIK ÇIKIYOR ( SONY İLE AYNI ORTAMDA NET FOTOĞRAFLAR ÇEKEBİLİYORUM ) İSO SEVİYESİNİ YÜKSELTTİM OLMADI FLAŞI AÇTIM YİNEDE TATMİN EDİCİ BİR SONUÇ ALAMADIM BUNUN SEBEBİ ACABA HEP BAHSDİLEN CANONUN KÖTÜ KİTLENSİ Mİ, YOKSA BEN Mİ ÇEKMEDİM. CANON KONUSUNDA YANILMADIĞIMI ZANNEDİYORUM 400D İYİ BİR MAKİNE ACABA GİRİŞ SEVİYESİ İÇİN BEN Mİ YANLIŞ MAKİNE SEÇTİM... 400D ALIRSAM GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKEMEME KORKUSU İÇİMDE BÜYÜYOR.... YİNE NİKON MU OLMALI DEMEYE BAŞLADIM YARDIM EDİN KÜTFEN

SAYGILAR

Tarih: 16 Mayıs 2007, 01:26 - İp: 85.***.**4.89
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Öyle deme pazarbey, benim sitede hala popüler

http://www.fotoseli.com/

Tarih: 3 Haziran 2007, 12:26 - İp: 85.***.**9.47
maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar bir şey soracağım.

izmirde dslr pazarı nerde dönüyor. spot makinaları nerde bulabilirim.

bilen varmı?

Tarih: 4 Haziran 2007, 12:45 - İp: 85.***.**3.201
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Merhaba Dostlar...

Şu ana kadar kullandığım makine Dijital Sony DSC-H1'di. Fakat artık bir DSLR almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Ve bu konuda

Canon Digital Rebel XTi Digital SLR Camera Body - Black
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM (6472A002)

almayı düşünüyorum. Bu ürünler arasındaki uyum konusunda bilgi verebilir misiniz. Ayrıca birde bu kombinasyonun yanında makro çekimleri içinde iyi ve çok pahalı olmayan bir lens almayı düşünüyorum. Bu kombinasyon hakkında ve makro için hangi lens'i almam gerektiği konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Çok teşekkürler

#piri reis' tarafından 04.06.2007 14:51:30 tarihinde düzenlendi.

#piri reis' tarafından 04.06.2007 14:52:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2007, 14:46 - İp: 85.***.**6.241
toratarsus
toratarsus (üye)
İstanbul / Amatör

400D ve A100
Her iki makineyi de kullanmaya çalışıyorum. İkisinden de şimdilik çok memnunum. Benim gibi bir amatörü fazlası ile memnun ediyorlar.
Örnekler;
400D

---
Sony örnekleriyse "Sony A100 : İlk İzlenimlerim"de...

Şimdilik mutlu mesut geçiniyoruz.

Tarih: 4 Haziran 2007, 20:16 - İp: 88.***.**2.223
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

toratarsus,

Fotoğrafların çok güzel, lens olarak ne kullanmıştın?

Tarih: 4 Haziran 2007, 20:42 - İp: 85.***.**9.186
toratarsus
toratarsus (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim üstadım. Lensim: Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG.

Tarih: 4 Haziran 2007, 20:47 - İp: 88.***.**2.223
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

kardeş bu lensin bu kalitede resim vediğini bilmiyordum bence güzel sıgmanı renkleri daha farklı ve canlı bendeki sıgms 17-70 de aynı renkleri veriyor eline sağlık

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:31 - İp: 85.***.**5.232
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

"muratsen" abim...
o fotograflar ne öyle...
ben de sanırım bi sony alfa alıcam ...
insanı cezbetmede bu kadar mı başarılı olunur ...
sony sana maaş vermeli bence

saygılar....

Tarih: 16 Haziran 2007, 18:07 - İp: 85.***.**8.126
ilkerbalci
ilkerbalci (üye)
İstanbul / Amatör

Baktım ki, Komutan diye bir arkadaş meydanı boş bulmuş, atıp tutuyor
Bahsettigi EOS400d ve 24-105 lens kullanan arkadaşı da benim. Hani mutsuzmusum, paramin hakkini vermiyormusmus falan filan...
Once adama sorarlar:
be adam... Burası EOS400d alma forumu. Aldin kore mali, fotografin F'sinden anlamayan adamlardan Samsung GX-10unu Hadi yaptin bi hata Kendi hatani ortpas etmek icin ne gezer durursun hala Canon forumcularinin kosesinde Sapanca da aksam karanliginda mangalin uzerindeki kofteleri cekemeyen de ben miydim
Saka bir yana. Her makinenin artilari eksileri var arkadaslar. Ama sanirim bizim gibi baslangic seviyesindekiler bu farklari gozlemleyemeyecek kadar yeniyiz henuz bu alanda.
Ama ben derim ki... Canon ve Nikon. Ikisi de iyi marka. Her zaman bol miktarda aksesuar ve lens bulabiliyorsunuz. Ve bu adamlarin isi fotograf... Bu ikisi arasinda yapacaginiz tercihten mutsuz olmayacaksiniz.
Ama ne yaparsaniz yapin, aldiginiz makineyi ve detay ayarlarini cok iyi taniyip. Iyi bir lens seti elde edip. Ondan sonra kendinizi ve resimlerinizi yorumlamaya baslayin.
Kolay gelsin.

Tarih: 17 Haziran 2007, 10:26 - İp: 85.***.**0.215
onurog
onurog (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlarım bende 400d ve lensleri üzerinde araştıma yapmaktayım.

Bir kaç sorumu görüşlerinize sunarım
1.acaba şu birleşim nasıldır.
Canon EOS 400D body+Sigma 17-70mm+Sigma 70-300mm apo dg??

2.bahsettiğim sigma lensler AF(anladığım kadarıyla auto focus) özelliklerini destekler mi?

3.İstanbul da sadece body olarak 400d en uygun fiyatla nereden bulunabilir ve eğer cevap hayyam pasaşı ise yeri sirkeci de doğubank diye pasajmıdır yoksa oraya yakınmıdır?...

olumlu veya olumsuz cevaplarsanız sevinirim....

Tarih: 14 Ağustos 2007, 23:22 - İp: 88.***.**0.24