maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

Canon Eos 400d Hakkında

HERKEZE MERHABA

BEN GÜNLERDİR BU SİTEDEKİ YORUMLARI OKUYORUM. PAZAR BEY DADANAGAST, MURATSEN, FUFULİ VE DAHA BİR ÇOK İSİMİ ARTIK ARKADAŞIM GİBİ GÖRMEYE BAŞLADIM, ( UMARIM YALIŞ ANLAMAMIŞSINIZDIR )BU SİTE ALIŞKANLIK YAPIYOR,.. BEN SONY H2 KULLANIYORUM VE ARTIK DSLR YE GEÇMEK İSTİYORUM. SİZ HOCALARIMDAN YARDIM BEKLİYORUM. BENDE BİR ÇOK DEFA CANON VE NİKON ARASINDA GİTTİM GELDİM, ( İKİSİNİNDE KOMPAKT MAKİNALARINI KULLANDIM CANON BARİZ ÖNDEYDİ )VE YORUMLARINIZ, İNCELEMELERİM SONUCU CANON U KENDİME YAKIN BULMUŞTUM BİR MAĞAZAYA GİDİP D400LE DENEME ÇEKİMLERİ YAPTIM DEFALARCA, DEĞİŞİK AYARLARDA AUTO MODDA BİLE FOTOĞRAFLAR KARANLIK ÇIKIYOR ( SONY İLE AYNI ORTAMDA NET FOTOĞRAFLAR ÇEKEBİLİYORUM ) İSO SEVİYESİNİ YÜKSELTTİM OLMADI FLAŞI AÇTIM YİNEDE TATMİN EDİCİ BİR SONUÇ ALAMADIM BUNUN SEBEBİ ACABA HEP BAHSDİLEN CANONUN KÖTÜ KİTLENSİ Mİ, YOKSA BEN Mİ ÇEKMEDİM. CANON KONUSUNDA YANILMADIĞIMI ZANNEDİYORUM 400D İYİ BİR MAKİNE ACABA GİRİŞ SEVİYESİ İÇİN BEN Mİ YANLIŞ MAKİNE SEÇTİM... 400D ALIRSAM GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKEMEME KORKUSU İÇİMDE BÜYÜYOR.... YİNE NİKON MU OLMALI DEMEYE BAŞLADIM YARDIM EDİN KÜTFEN

SAYGILAR

Tarih: 16 Mayıs 2007, 01:26 - İp: 85.***.**4.89
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400D üzerine kit lens yerine 24*105 canon un en baba lensinin takılmış halini ve çekilen resimleri gördüm, kit lense oranla hiçte kudurmuyor, parasının hakkını vermiyor

#Komutan' tarafından 22.05.2007 12:07:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 12:06 - İp: 85.***.**5.89
maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

Komutan

bu kadar insan boşuna canon 400d diyor ozman, yada nikon d80 le yapılan kıyaslamalar taraflı galiba, ben iyibir lensle çekilmiş canon 400d çekimlerinden tatmin olmuştum aslında ama senin önerdiğin bir slr varsa onuda öğrenmek isterim bana bir iki fotoğraf örneği gösterirsen belki fikrimi değiştirebilirim. öğrenmeye açığım.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 15:22 - İp: 88.***.**0.169
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

kimse boşuna CANON demiyor, Canon kendini dünyada ispatlamış başkasına veya kişilerin yorumuna ihtiyacı yok, keza Nikon da aynı şekilde... ben 3 yıl kadar nikon kullandım ve d80 terfi etmeyi düşündüm fakat alacağım zaman d80 stokta yoktu. Makinamı aldığım yer bana yeni bir ürün var bir dene beğenmediğin taktirde ne ile istersen değişirim garantisi vermesi üzerine SAMSUNG GX-10 (pentax k10d) aldım. Fiyat/Performans olarak bence üzerine makina yok gibi. Sanırım sen CANON cusun bence deneme fırsatın olursa almayı düşündüğün makinayı bir süre dene. Biz bu anlamda oldukça fazla deneme yaptık ve aldığımız sonuc Canon veya Nikon a bu kadar yatırım doğru gelmedi... Ama sen gönlünden geçeni tercih et. benim gönlüm Nikon D80 den yanaydı ama iyikide bu makinayı tanıma şansım olmuş diyorum...

Tarih: 22 Mayıs 2007, 16:01 - İp: 85.***.**5.89
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

400D kadar haketmediği kadar kötülenen bir body varmıdır ya ?

Yeterli yetkilnliğe sahip olmamış bir adamın elinde, 18-55 gibi bir lensle çekilen fotoğraflarla 400D yi yorumluyorsunuz.
Okadar kötü makine ya 350D dünyanın en çok satan DSLR ıydı, 400D halefi tam tersi sanki. Evet 18-55 iyi bir lens değil. Amerikada biraz fiyat araştırması yaparsanız çoğu yer, kit le body i aynı fiyata satıyor. Ama anlamadım gitti Ne farkı oluyorda makinelerin biri süper çekiyo diğeri kötü. D80-k10D-400D hepsiyle bir raw çekim yapın bakalım muadil lensler ile bakalım ne kadar fark görüyorsunuz. 18-55 kit objektife bakıp body kötülüyorsunuz. Yanlış yönlendirmeyin insanları. Kompakt makinede auto çeken teknoloji düşkünün eline DSLR veriyorsunuz sonra 400D kötü çekiyor tabi tabi...

Tarih: 24 Mayıs 2007, 23:02 - İp: 195.***.**4.157
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Sundance bahsettiğim lens "Canon EF 24-105 F 4 L IS USM" bilgine...

Tarih: 25 Mayıs 2007, 10:28 - İp: 85.***.**5.89
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

@komutan senin yazılarına cevap amaçlı yazmamıştım zaten sadece öyle 400D kötü 400D kötü diyenlere yazmıştım. Piyasanın IQ su en yüksek makinelerinden deniyor, Noise performansı iyi deniyor, Canon ailesinin lenslerine sahip olabiliyor. 30D gibi seviyen bir makineden çıktı kalitesini etkileyecek ne farkı var ? Diyolar ki D80 ile K10D ile çekilen fotolar arasında çok fark varmış, o çekenin farkından başka ne farkıdır anlamadım gitti gidip üstüne güzel bir lens takarsan fotoğraf çekmeyi biliyorsan ne farkı var ? Ki Piyasanın en iyi 10MP sensörüne sahip alet denebilir. Had işi ben bilmiyorum da başkalarıda mı bilmiyor da bir sürü dünyalı 400D yi alıyor. Spot ölçüm yok deyip duruyorsunuz partial ölçün var o da %90 spot ölçüm işini yapıyor. 18-55 lensini beğenmeyip body i kötülüyorsunuz. kötü yanları yok demedikte, body nin çıktı kalitesinin alakası yok kötü yanlarıyla.

Canon kullanan birinin çok kaliteli bir lens olmadıkça GX10 a geçince AF sisteminden rahatsız olacağını düşünüyorum.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 11:37 - İp: 195.***.**4.157
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Sundance mesele iyi kötü meselesi değil dikkat edersen kötülemedim, fiyat/performans anlamında belirttiğim kaliteyi bazen de daha iyisini, daha ucuza sunan firmalar var. ekte Samsung GX-10 55*200 lens (pentax k10d) ve Canon eos 400D + Canon EF 24-105 F 4 L IS USM Lens

resimlere bakarak aradaki farkları söyleyebilirmisin???

Tarih: 25 Mayıs 2007, 12:09 - İp: 85.***.**5.89
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

kit lensle 24-105i de kıyasladınız ya ne diyeyim..

Tarih: 25 Mayıs 2007, 12:20 - İp: 88.***.**3.104
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Ömer Bey, kıyas değil "KARŞILAŞTIRMA" yaptık, bu ekipmana sahip arkadaşım ile benim ekipman ile çekelim ve görelim dedik,,, croplayıp paylaştık, Canon tarafından bakıp bu yorumunuz Objektif olmamış, ben bariz fark görmek isterdim KIYAS açısından bakarsak resimlere bakınca bu çok kaliteli evet bu hangisi ile çekilmiş diye sormak isterdim... ama malesef bu sonucu göremedik...

Tarih: 25 Mayıs 2007, 12:35 - İp: 85.***.**5.89
maess
maess (üye)
İzmir / Amatör

komutan

2.fotoğrafmı canon çekimi?

Tarih: 25 Mayıs 2007, 12:45 - İp: 88.***.**0.169