fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Bady Karşılaştırmaları...

Geçenlerde Mersin de Forum u gezdim, medya bölümünde fotoğrafmakinelerini inceleme şansı buldum, daha önce görmediğim makineleri ve lensleri inceledim. Tamamen tarafsız biri olarak makinelerin gövdelerini değerlendirmek istiyorum, belki eline hiç almamışlara yol gösterir.

öncelikle pentaks ı merak ettim, malum en ucuzu o , vizörünü çok beğendim, ama gövde o kadar da yakışıklı değil, bana pek cazip gelmedi, çünkü ileride canonları falan gördüm

sonra nikon d40x i ve d80 i aldım elime , çok güzel tasarlanmışlar , ama küçükler, neredeyse benim fuji kadarlar, onları da es geçtim...

sony lere baktım, hani şu "yıklımaz kale" olan onlarda da bir yakışıklılık sorunu var, pek cazip görünmüyorlar, hatta a700 ü aldım elime, vizör bölümü çok ilginç geldi, tuşların yerleri falan, çok karışıktı. önden de hiç güzel görünmüyordu, ama büyük ve ağır oluşu sağlamlık hissi verdi, bence sıkı bir gövde, ama nikon kadar yakışıklı değil

eveettt, en son platonik aşkım canonlara yaklaştım, tabii elime ilk olarak, 40d yi aldım, çok fazla söze gerek yok, üzerinde 17-40 L is mi vardı hatırlamıyorum, ama en son hatırladığım kardeşimin yeter artık abi, her yerine baktın ,biraz da biz oynayalım demesi idi yani muhteşem birşeydi...

en sona en baba yı bıraktım; 5d . ellerim küçüktür, ama hiç bu kadar küçük kalacağını hissetmemiştim, dev gibi bir makine, 10 dk elde tuttum omzum ağrıdı, üzerinde 24-105 L is vardı sanırım, viöründen baktım, muhteşem bir netlik, genişlik, makine godfather gibi en önde ve bence fotoğrafçılıkla uğraşan herkesin en azından bir kaç kez çekim yapması gereken bir alet... tamam dedim ben bunu alıyorum, hatta Burhan Altıntop gibi de bağırdım, "Benim lam buuu ! " dedim... kafamı aşağı indirdim, fiyatına baktım.

daha sonra güvenlik kameralarından benim çıkşta beklediğimi öğrenen babamlar, oradan beni aldılar, dudaklarım kurumş, umutsuz ve gözlerim nemli bir şekilde...

buyrun birkaç estantene ;

ben seçimimi 5d ve 24*105 le yaptım.fotoğraf sever olarak en çok o etkiledi beni. özellikleri ne olursa olsun, ff olması önemli bile değil, gövdesi ve vizörü çok güzeldi.

kardeşim ise mantık evliliği yaptı, nikon d40x ve 70-200 vr yi taktı üstüne. 4000 ytl sanırım bu ikisi, 5d nin yarı fiyatına neredeyse

sonuç olarak şunları söyleyeyim, gerçekten dslr almak, üzerine iyi lensler takmak benim gibi memur çocukları için bir hayal, belki öğretmenliğe başlayınca alırım, iyi lensleri ise emeklilikte ... bir çok yeni marka ile tanıştım, sigma, panasonic, olimpus gibi makinaları da elime aldım, benim için güzel bir geceydi, herkesin gidip makineleri eline alması, seçimini öyle yapmasını isterim, forumlardan oku oku kafan karışıyor, sonuçta hiç görmeden bir makine sipariş ediveriyorsun...

forumda çok fazla siyasi konu açıldı, makineler bölümünde de çok fazla mp, iso , titreşim önleme falan konuşuldu, ben farklı ve eğlenceli bir şeyler yazmak istedim, sonuna kadar okuduysanız teşekkür ederim, herkesin gönlünde yakışıklı bir gövde vardır, yazarsanız sevinirim...

#fujisever' tarafından 07.02.2008 13:06:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 12:59 - İp: 88.***.**6.203
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

fujisever ,makine satınalmak için en güzel yöntemi seçmişsin.
Gerçekten tek tek dokunarak duygusal bir iletişim kurmak lazım.
Ama bütün hepsini bir yerde görebildiğin için çok şanslısın.
Ben İzmirde 2-3 markayı yanyana bile göremiyorum.
Bu mediamarkt gerçekten bir şans.
Değişik bir topik açtığın için tşk.ler.
benim gönlüm objektifin gerçek görüntüsünü yansıtan full frame tabiki.o da 5d olur.

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:19 - İp: 85.***.**9.67
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

40D nin cidden iyi bir body'si var....

lakin D200 yada D300 e baktın mı ????

eğer bakarsan fikrin değişebilir çünkü

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:19 - İp: 85.***.**3.140
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

kadir abi , evet, dediğin gibi, dokunmak, izlemek gerek alırken, benim için bir şans, Mersin e açılmış olması...

dunesa, maalesef d300 ü göremedim, d200 ü de ...
ama canon un gövdesinin d200 den aşağı kalacağını sanmıyorum, tabi dokunmakta fayda var...

5d , en iyisi 5d

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:30 - İp: 88.***.**6.203
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende aksam gidebilirim bakalım. Canon flash almak istiyorum. Bende de 40D+24-105 L ve 135 f2 L var ve 50mm var. Lens varsa orada lens, flash ve polarize alabilirim.

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:00 - İp: 81.***.**0.0
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

mediamarkt a flash , lens, bodyler, tripodlar, her markadan var... ama filtrelere bakamadım, bilmiyorum, haftasonu tekrar gittiğimde ben de polarize ve tripod alacam...

tabi 5d ye biraz daha dokunacam

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:12 - İp: 88.***.**6.203
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotolardan gördügüm kadarıyla filtre var hemde B&W 77mm bir tane polarize alacagım.

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:25 - İp: 81.***.**0.0
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

fotolar cok guzel, yazdiklarin icin de tesekkurler
insanin istahi kabariyor, Ankara'da yok mu bu magzadan gidip biraz da biz oynayalim

Tarih: 8 Şubat 2008, 00:02 - İp: 81.***.**7.8
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

eraycanlı,
sanırım İzmir , Eskişehir, Mersin , bir de İstanbul da var sadece; ama yanılıyor da olabilirim...

osmanc,
siz nerede bakacaksınız medyamarkt a , burası Mersin. filtreleri hiç görmemişim, makinelere nasıl odaklandımsa siz uyarınca fotoğraflarda seçtim, evet, baya bir filtre varmış

Tarih: 8 Şubat 2008, 00:07 - İp: 88.***.**1.9
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Geçenlerde ben D300 aldım elime bi mağazada.Onun Body kalitesi ile 40D arasında sadece kaplama kalitesi D300 ün daha iyi.

Tarih: 8 Şubat 2008, 00:09 - İp: 78.***.**2.87
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujisever ben İstanbul'dayım arkadasım standlar falan aynı yani Eger nakit fiyatı iyiyse 70-200 f4 L ve 100mm makro alacagım ben de nakit. Ama bakmam gerek. Elimdeki 135 L yi 900 dolara sattım bakalım işte bulursam oradan alacagım garantili hem de ama pahalı gelirse gene yurtdısından alacagım. Ayrıca resimler icin cok tesekkür ederim.

Tarih: 8 Şubat 2008, 01:31 - İp: 81.***.**0.0