gülümseyin
gülümseyin (üye)
Düzce / Doğa Fotoğrafçısı

A300 Bady Uygun Fiyata Nereden Bul?

Bir süredir araştırmalarım neticesinde A300 ile A350 arasında gidip geliyorum.Aslında performans olarak
bazı noktalarda A300'ün testlerden daha iyi bir sonuçla çıktığını okudum.İbre biraz daha A300'den yana.Fakat
A300'ü bady olarak uygun fiyata nasıl ve nereden bulabirim bilmiyorum.İnternetten bir çok siteye baktım
fakat A350 hemen heryerde bulunurken A300'ü cazip bir
fiyata bulamadım.İlk defa DSLR kullanacak biri olarak
bazı teknik konularıda bilmiyorum.Mesela A300 ile birlikte
Tamron 17-50 ve Sigma 70-300 Apo Macro lenslerle birlikte kullanmayı düşünüyorum.Gövdeye monte ederken
ekstra bir aparat da kullanmam gerekiyormu?Bu konudada bana yardımcı olursanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 12:04 - İp: 78.***.**6.65
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ekstra aparata gerek yok sony-minolta uyumlu lensleri kullanabilirsin.
en uygun fiyata ancak Amerikada bulabilirsin

Tarih: 31 Temmuz 2008, 13:11 - İp: 81.***.**7.150
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Garantili alıncaksa en iyi yer SONY bayileri. Buralarda liste fiyatları üzerindende indirim yapılıyor.

Evet A350 bolca varken (özellikle gitti gidiyorda) A300 yok. Belki talep meselesidir bilemiyorum.

Lens seçimleri başlangıç için güzel gibi. last hope dediği gibi Sony-Minolta uyumlusunu alacaksın sonra bol bol fotoğraf çekeceksin

Tarih: 31 Temmuz 2008, 13:48 - İp: 81.***.**9.145
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

A350 yüksek isoda biraz daha fazla noise verir.
Ve 14mp olduğu için seri çekimde birazcık daha ağırdır. (saniyede 2.5 poz)

Mümkünse a300 ilk seçeneğiniz olsun derim. Ama A350nin de iyi bir cihaz olduğunu belirtirim.

A300 sadece body olarak satılmıyor. Kit lensiyle satılıyor ama ucuz zaten..
Bence kit lensiyle alın, zararlı çıkmazsınız. ben öyle yaptım şahsen.. Tamron 17-50 yi yine alırsınız, onu kullanırsınız.

Aslında çok zor şu anda ama zeiss 16-80 "1 numara"dır. ben de bulamadım, o lensin tekrar piyasaya çıkacağı günü bekliyorum.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 13:54 - İp: 88.***.**5.128
gülümseyin
gülümseyin (üye)

Ekstra aparata ihtiyaç olmadığını öğrendiğim için sevindim
last hope arkadaşım teşekkürler.Gövdeyle birlikte kullanacağım lensleri bir aracıyla Amerika'dan getirtmeyi
düşünüyordum.Olmazsa gövdeyede bir baktırayım.Aslında güvenilirlik ve garanti koşulları gibi durumlar beni düşündürüyor.Daha önce yurt dışından böyle bir alışverişim
hiç olmadı.Umarım sorunsuz bir şekilde hallolur.Teşekkürler.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 15:01 - İp: 78.***.**1.225
gülümseyin
gülümseyin (üye)

Evet muratreis uzun zamandır gittigidiyoru bende takip ediyorum genelde A350 bolca varken A300 hiç yok.Dediğiniz gibi talep doğrultusunda olabilir.Garantili olması elbetteki
birinci tercihim.panctom A300 body olarak satılmıyor demiş.
Aslında ben estore ve büroteknik mağazalarında body olarak
bulabildim.Fiyatları estorede: 1200 ytl civarında büroteknikte: 1150 ytl peşin ve banka havalesi ile.
Bu fiyatlarıda aslında değerlendirebilirim,sizcede uygun mu?Teşekkür ederim.

#gülümseyin' tarafından 31.07.2008 15:21:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 15:20 - İp: 78.***.**1.225
gülümseyin
gülümseyin (üye)

sayın panctom sizin bir A300 kullanıcısı olduğunuzu biliyorum ve yaptığınız testleri ve açtığınız topikleri uzun zamandır dikkatli bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.Çok da faydalı
bilgilere ulaşıyoruz sayenizde.Teşekkürler.Evet A300 öncelikli
tercihim olacak gibi.Aslında ben daha çok gövdeyle birlikte
kullanacağım lenslere ayrı bir heves ettim.Bu iki lensi ne olursa
olsun alacağım dedim.Bu lenslerle çekilmiş fotoğrafları uzunca
araştırdım ve inceledim.Fazla fotoğrafçılık deneyimi olmayan biri olsamda beni oldukça etkiledi.zeiss 16-80'inin methini de
uzun zamandır duyuyorum.Fakat benim bu iş için ayırdığım bütçemi bir hayli aşıyor.Daha ileriki yıllarda düşünebilirim.
Bir acemi için şimdilik sanırım bu iki lens ,bir süreliğine beni idare edicek,tabi siz daha iyi bilirsiniz.Yardımlarınız için teşekkürler.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 15:35 - İp: 78.***.**1.225
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ben Sony dükkanlarından 10 taksitle ve kit lensle 1440 YTL ye almıştım. Taksit çıkarsa fiyat tabiki bayağı değişir diye düşünüyorum. Diğerleri (gezdiğim mağazalar daha pahalıydı).

Tarih: 31 Temmuz 2008, 15:47 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

etmezmi bizim 18-70 kit lensleri kullandığımızı düşünürsek.

Özellikle 17-50 nin çok iyi olduğu çok yazıldı çizildi.

Tarih: 31 Temmuz 2008, 15:50 - İp: 81.***.**9.145
gülümseyin
gülümseyin (üye)

Ben kısmetse peşin almayı düşünüyorum muratreis.özellikle de
Tamron 17-50 lensin verdiği sonuçlar beni çok etkiledi.Türkiye
fiyatı Sony uyumlu olanlar için 800 ytl ve üzeri gibi.Oldukça yüksek geldi bana bu fiyat.Bende yurt dışından getirtme gibi
bir yola başvurmak zorunda kaldım.Aracı arkadaş dün yurt dışından bir satıcıdan fiyat almış: Uluslararası kargo ve türkiye içi kargo ücretiyle birlikte 530 Dolara mal olacağını söyledi.
Bu da : 617ytl gibi bi rakam yapıyor.Bana oldukça uygun geldi.
Ama işte güvenilirlik gibi koşullar beni düşündürüyor.Daha siparişi vermedim.Umarım bir hata yapmam... Yardımlarınız
için teşekkürler.Tekrar önerilerinizi bekliyorum...

Tarih: 31 Temmuz 2008, 16:19 - İp: 78.***.**1.225
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

530 $ lık setin içerisinde neler var yazarmısın arkadaşım

Tarih: 31 Temmuz 2008, 16:25 - İp: 81.***.**7.150