caday
caday (üye)
İstanbul / Amatör

A350 Nin Kötü Yanları

ARKADAŞLAR merhaba,
çok amatör üm ama yavaş yavaş başlıyacağım ve iyi bir makina istiyorum
ve fiyat araştırması yapıyordum sony a350 nin fiyatı gayet iyidi karar verdim ama a300 ün fiyatıyla nerdeyse aynıydı habuki o 10mp öbürü 14mp fotoğraf çekerkende görüntü kalitesi iyi olması gerek miyormu ....... a350 kötü yanları ne ozaman fiyatı uygun

Tarih: 2 Şubat 2009, 12:53 - İp: 88.***.**7.83
caday
caday (üye)
İstanbul / Amatör

#cnsdy' tarafından 03.02.2009 11:41:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2009, 11:32 - İp: 88.***.**7.83
caday
caday (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar teşşekkürler uygun bir dilde anlatığınız için ayrıca o resimler a200 deymiş bir bakın isterseniz
nasıl çekmiş arkadaşımız anlamadım hangi lens 18-70mi acaba
http://img174.imageshack.us/img174/4013/dsc00024bo9.jpg

#cnsdy' tarafından 03.02.2009 11:44:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2009, 11:40 - İp: 88.***.**7.83
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Şimdi bu fotoğraf gayet sıradan geldi bana aslında. Bunu herhangi bir DSLR ile çekersiniz. A100 A200 A300 A350 hiç farketmez. Zaten gün ışığında çekilmiş. Lensin ne olduğunu anlayamayız ama 18-70 çeker bunu çok rahat.

Tarih: 3 Şubat 2009, 11:59 - İp: 78.***.**5.148
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

cnsdy....
arkadaşım yazdıklarımdan sakın yanlış bir anlam çıkartma, olumsuz bir mana arama, artniyet arama..

yazdığın mesajlardan anladığım kadarıyla sen fotoğrafçılığın henüz girişinde bile değilsin.
Sen fotoğraf konusunda "acemi adayısın"

bence sakın dslr alma..
önce compack ucuz bir makina al..
fotoğraf denen kavramı öğrenmek için önce alfabesinden başla.. hangi kavramlar nerde kullanılır, fotoğrafın oluşması için neler gereklidir vs. gibi şeyleri fotoğraf çekerek önce bir öğren..

Kompak denilen BAS-ÇEK diyede tabir edilen ucuz ve basit bir makine al öyle başla..
param çok sorun olmaz diyorsan en fazla DSLR-Like (dslr benzeri) bir makine al.
eğer param daha da çok sayısaldan altıyı buldum falan diyorsan..
bi tane kompak bi tane dslr-like ve bir tanede dslr al..
evet üçünü birden al.. ama fotoğraf çekmeye kompak sınıfı bir makineyle başla..

bak tekrar ikaz etmek isterim bu yazdıklarımda zerre kadar farklı bir mana aramayasın.. ne dalga geçmek için yazıyorum nede başkaca bir art niyetim yok.

ben yaklaşık 20 yıldır fotoğrafçılık yapıyorum.. bunun son 10 yılı ciddi anlamda yarı profesyonel..
Ben bile bazan terimleri tam anlayamıyor, antikanın izahlarını anlamak için yazdığı bir kelimeyi yada ifade ettiği bir şeyi başka kaynaklardan öğrenerek hazmetmeye çalışıyorum..

sözün özü..
yazdığın mesajlara bakarak senin için şu anda a300 yada a350 uygun olmaz..
makinayı alıpta ilk heves güzel foto çekmeye çalışırsan üzülürsün. hevesin kırılır.

Tarih: 3 Şubat 2009, 19:19 - İp: 88.***.**2.13
gotan
gotan (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaş haklı biraz bence dikkate al

Tarih: 3 Şubat 2009, 19:54 - İp: 88.***.**7.83
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Analoji :

2 araba var, biri 360 km/h hız yapıyor, diğeri 240 km/h . Fakat hızlı araba yavaş da gitse, hızlı da gitse diğerinden %50 daha fazla benzin harcıyor ve diğerinden bir meblağ daha pahalı. Her iki araba da nihayetinde keskin virajların, çukurların, yoğun trafiğin ve hız sınırlarının olduğu yollarda kullanılacak, yarış pistinde değil.

Bu durumda ben ekonomik olanı tercih ederdim.

Tarih: 4 Şubat 2009, 00:58 - İp: 85.***.**7.48
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Ben A300 aldım. iki makineyide araştırmış bir olarak A300 aldım. Yalnız benim bildiğim kadarıyla ikisininde sensörü aynı Muratreis. Hatta letsgodigitals te sony nin yeni bir cmos sensör kullanmasını beklerdik ginbi bir laf var. http://www.letsgodigital.org/tr/camera/review/163/page_1.html sayın cnsdy sizinde bu siteye bir göz atamnızı öneririrm.

Tarih: 17 Şubat 2009, 22:06 - İp: 88.***.**1.199
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Sitede gördüğünüz fotolar ekran kadarsa 1-2 MP'den fazla değildir ekrana bağlı olarak

MP çok demek büyük resim demek, ekran boyutuna küçültülmüş hali de küçük mp'de görüntüdür.

Tarih: 17 Şubat 2009, 23:31 - İp: 85.***.**6.215
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Bakın bende bir açıklama yapayım. Megapiksel sadece fotoğrafın büyüklüğü ile ilgilidir. Görüntünün kalitesine ve netliğine doğrudan yada dolaylı bir katkısı yoktur. Bu sadece fotoğrafınızı A4 kağıda mı yoksa çarşafa mı bastıracağınızla ilgili. A4 e bastıracaksanız 6 MP yeterlidir. Yok çift kişilik çarşafa bastıracaksanız 14 MP ve üzeri lazım. Bilgisayarın monitöründe zaten hepsi aynı görünür sadece büyüttüğünüzde biraz daha fazla detay alırsınız. fotoğrafın kalitesini etkileyen faktörler makinede sensörün büyüklüğü, işlemcinin gelişmişliği, kullanılan lensin hızı ve kalitesidir. Diğer şartlar ise ışık durumu, diafram, enstantene hızı, iso değeri ve burda daha sayılamayacak diğer teknik detaylar ile size bağlıdır. Uygun işık koşullarında cep telefonu ilede güzel fotoğraflar çekersiniz. İyi makine asla iyi fotoğrafların garantisi değildir. Ama şuda bir gerçek iyi fotoğrafçılar iyi makine kullanır. Siz DSLR almakla çok büyük bir gider kapısı açacaksınız kendinize. bir süre sonra kit lenslerde yetersiz gelecek daha iyi fotoğrflar çekeceğinizi sanıp daha fazla ve değişik lens almak isteyeceksiniz. Birde bakmışsınız paralar oluk gibi akmaya başlayacak. Bakın ben bile 6 aydır bilerek, anlayarak fotoğraf çekiyorum, hala kendimi geliştiriyorum, hala amatörüm ve hep öyle kalacağım, daha yeni DSLR aldım ve tekrar her şeyi sil baştan öğreniyorum. Öğrendiklerimin çoğunu şu sanal ortamdan öğrendim. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Alın bence bir Fuji 5800 ucuz, güzel ve öğretici bir makine. Neyin ne olduğunu öğrendikten sonra, bilerek ve anlayarak fotoğraf çekmeye başladıktan sonra geçin DsLR ye. Yoksa karun olsanız kurtarmaz.

Tarih: 18 Şubat 2009, 12:12 - İp: 88.***.**8.6
caday
caday (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler arkadaşlar

Tarih: 18 Şubat 2009, 17:06 - İp: 88.***.**7.83