lion8360
lion8360 (üye)
İstanbul / Amatör

Yardım D3000 Error Press Shutter Again

Arkadaşlar nikon d3000( 18-55 AF-S VR ) makinamda ''errror press shutter again'' hatası alıyorum. A_S_M modlarında oluyor genellikle. Bu sorun benim değerleri iyi ayarlamadığımdan mı yoksa makina da yada lenste sorun olduğundan mı kaynaklanıyor bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Hatayı alınca aynı modda tekrar foto çekince düzelmiyor yanlız Auto moduna alıp yeni bir foto çekersem düzeliyor.

#lion8360' tarafından 08.08.2010 22:41:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2010, 22:37 - İp: 78.***.**2.30
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sizinle aynı sorunu yaşayan bir sürü kişi var.
Servise götürebilirsiniz veya eliniz yatkınsa tarif edilen tamitarı yaparsınız.

En iyisi Özgür foto bir baksın.

http://www.flickr.com/groups/d40slr/discuss/72157608920360100/

Tarih: 8 Ağustos 2010, 23:02 - İp: 85.***.**0.145
lion8360
lion8360 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın fdemirhan verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Makinama garantili. Sitedeki tariften de bişey anlamadım en iyisi servise götürmek.

Tarih: 8 Ağustos 2010, 23:32 - İp: 78.***.**2.30
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sorununuz diğerleri ile aynı gibi ise sizin bir hatanız değil.
Makinenin içinde kırmızı bir çark varmış, o takılıyormuş ara sıra.
Serviste hallederler.

Tarih: 8 Ağustos 2010, 23:50 - İp: 85.***.**0.145
lion8360
lion8360 (üye)
İstanbul / Amatör

(bu gün başıma gelen bir olayı ) nikon servisin yaptığı bir hatayı paylaşmak istedim. Nikon d3000 makinemi denklanşöre tekrar basın hatası yüzünden servise bıraktım. ara sıra çıkan bir hataydı. birkaç gün sonra SQ base unit deişimi yapılması gerektiği konusunda bilgilendirildim. makinem yapıldı almaya gittim. teslim aldıktan sonra hemen orda test ettim ancak daha önce hiç karşılaşmadığım bir hata ile karşılaştım. başlama hatası çıktı. kapattım yeniden açtım. yine aynı. yani makine çekime hazır hale hiç gelmiyor hata mesajı ekrandan hiç gitmiyordu.makineyi servise tekrar bıraktım. makinemi yapan görevlide sorunu anlamadı bırakmam gerektiğini söyledi. Sonuç olarak çalışan bir makineyi basit görünen bir hata yüzünden servise bıraktım aldığımda makine çalışmıyordu. Şu an hala serviste bakalım ne olacak ????

Nihayet makinemi teslim aldım. Fakat başka bir sorunum var bu sefer. Nikona yine yakışmadı. Çalıştırdıkları insanlara dikkat etmeleri lazım.
İşlerim yoğun olduğu için kargo ile göndermelerini istedim. Makinemin arızası yapılmış ancak vizörün içinde göze görünür bir leke var. kullanıma engel değil ama galiba takarken temizlemediler. ikincisi ayna aparatında çizik var. üçüncüsü de vizördeki kauçuk lastik yok. DK_20 diye bir aksesuarmış. Bana verilen belgedeki aksesuarlar kısmında da yazmıyor.oysaki onu da bırakmıştım. pek göze çarpan bir aksesuar olmadığı için gözümden kaçtı. teslim alan görevli de yazmamış. telefonda durumu bildirdim. belgelere göre hareket ettkilerini ellerinde öyle bir parça olmadığını öne sürdüler. bende kızdım belgede yazmıyor diye gönderirken çıkarmak mı gerekiyor dedim. yine aynı şeyi söyledi. boş bir vaktimde yüz yüze görüşeceim.

#lion8360' tarafından 18.10.2010 00:54:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Eylül 2010, 02:05 - İp: 88.***.**0.152
  • 1