kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D70 Error

bugün iki kez deklanşöre dokundum, üçüncüyü basarken ekranda "Err" belirdi. kartı, bataryayı kontrol ettim, format attım durum değişmedi.
sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz.
selamlar, saygılar...

Tarih: 14 Mayıs 2008, 00:01 - İp: 88.***.**3.159
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Birde lensi çıkarıp, kontaklarını kuru bir bezle temizleyip tekrar takın. Hala sorun varsa, bir servise göstermek gerekebilir.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 06:50 - İp: 85.***.**3.105
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

ustam çok teşekkür ederim ilgi ve yardımınız için.
denedim olmadı.
biz taşralılar servise nasıl ulaşır bakalım. pazartesi 19 mayıs gösterilerinde çekim yapmam gerekiyordu, aldı büyük sıkıntı.
selamlar, saygılar...

Tarih: 14 Mayıs 2008, 12:19 - İp: 78.***.**6.147
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba birde lens üzerindeki diyafram tekerini kontrol edin
f22 de olmasi sarttir saygilarimla

Tarih: 14 Mayıs 2008, 13:06 - İp: 88.***.**7.101
sozi2000
sozi2000 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, err problemini ben de d80 için dün yaşadım. birkaç poz fotoğraf çektikten sonra başka fotoğraf çekemedim. err mesajı yanıp sönmeye başladı. denklanşöre bastığımda perde açılıp kapanıyor ama fotoğraf çekilmiyor. menüler çalışıyor. karta ulaşıp çektiğim fotoğrafları izleyebiliyorum ama çekim yapmıyor. 5-10 dakika arada bir denllanşöre basıp kontrok ediyordum sadece 3 kez düzeldi ve fotoğraf çekebildim. tekrar err mesajı yanmaya başladı. Bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. teşekkürler.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 15:18 - İp: 78.***.**5.200
zafergrbz
zafergrbz (üye)
Balıkesir / Reklam Fotoğrafçısı

daha fazla biligisi olan var mı ?

Tarih: 12 Ekim 2014, 13:34 - İp: 88.***.**3.195
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

D 70 makinelerde err hatası kurma motoru arızasından meydana gelir.
burayı tıklayın
gerçi satıcı firma burada bu motoru lens motoru olarak adlandırmışsa da bu motorun lens ile bir alakası yoktur.
Motorun görevi siz deklanşörü düşürdüğünüzde makinenin perdesini tekrar kurarak makinenizi bir sonraki çekime hazır hale getirmek içindir.

Nikon D 80 lerde ise err arızası makinenin üretim hatasından kaynaklanan (pozisyoner hatası) nedenden dolayıdır ve tamiri de son derece basit olup parça değişimi gerektirmez.

Tarih: 12 Ekim 2014, 18:11 - İp: 178.***.**9.241
zafergrbz
zafergrbz (üye)
Balıkesir / Reklam Fotoğrafçısı

Burkay Bey d70 de err hatası verdi yaptırdım şuan da fotoğraflar ışık az olarak çıkıyor nedeni neden kaynaklıdır tamirden önce hiç bir şey yoktu ???

Tarih: 1 Kasım 2014, 01:45 - İp: 88.***.**2.188
  • 1