scattman
scattman (üye)
Antalya / Amatör

Nikon D3000 mi Canon 450d Mi??önce Yazımı Okuyunuz

Herkese Merhaba. Fotoğraf makinesi almaya karar verdim. Bir süredir araştırma yapıyorum. Bütçeme uygun fiyat/performans açısından güzel makineler arıyordum. Bütçem kısıtlı olduğundan 2. el makine alacağım. Nikon D3000 veya Canon 450D (Uygun bulursam 500D) almaya karar verdim.

1) Sizce hangisini almalıyım? Veya almamı önereceğiniz fiyatı uçuk kaçık olmayan bu fiyatlarda makineler var mı?

2) Bir de makineyi elime aldığımda özellikle nelere dikkat etmeliyim? Sonuçta 2. el makine alacağım ve bu konularda yeniyim. Bozuk,sıkıntılı makine kullanmak istemiyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler

Tarih: 25 Mayıs 2016, 09:47 - İp: 194.***.**6.113
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

d3000 ccd sensörlüdür düşük ışıkta çok kumlanma yapar. d3100 öneririm en düşük..canon 400 450 den de daha yeni ve iyidir 3100..
ama 3100 alamayacaksanız 450 500 gibi bir canon bakın onlar da iyidir..

nesine bakıcaksınız? eski makineler bunlar her durumda olabilir adam bir kenara atıp yıllarca kullanmamış da olabilir 5 defa el değiştirip başından bir çok şey de geçmiş olabilir.. bilen biri ile almaya gidin en iyisi..

Tarih: 25 Mayıs 2016, 09:52 - İp: 85.***.**1.207
scattman
scattman (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkür ederim kesim00. Yakınımda makine almaya gideceğim bilen arkadaşım yok malesef. Kendim gitmek durumundayım. Bu yüzden makine kullanımında dikkat etmem gereken şeyleri derseniz sevinirim. Mesela flashın çalışıp çalışmaması , lensin kırık mı değil mi kontrolleri gibi...

Tarih: 25 Mayıs 2016, 10:35 - İp: 194.***.**6.113
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

antalya fotoğraf sevenler derneğine gidin tanışın size yardımcı olacaklardır. her şehirde bir dernek vardır ve yardım sever insanlardan oluşur.. önce facebook hesaplarına üye olup tanışın.. belki biri satıyor bile olabilir.. buradan tarifle gidip doğru tespitleri yapamazsınız.

ama ille kendiniz yapacaksanız cihazı muayene edip bariz göze batan bir durum var mı bakın. sonra da satıcı bir kaç kare çeksin flaşı falan sizin önünüzde kullansın.. bir de fiyatları teyid edin. düşünüdüğünüz makine ve lensin sahibinden de en düşük fiyatlarına bakın öyle gidin..

Tarih: 25 Mayıs 2016, 10:40 - İp: 85.***.**1.207
scattman
scattman (üye)
Antalya / Amatör

Çok teşekkür ederim

Tarih: 25 Mayıs 2016, 11:43 - İp: 194.***.**6.113
  • 1