kerimtatoo
kerimtatoo (üye)
Bartın / Amatör

Fuji S9500 Estantane Problemi

Arkadaşlar merhaba,
Forum sayfalarını büyük bir zevkle takip ediyorum.Burdanda etkilenerek 2 ay önce S9500 fuji makina aldım.Ama 1 hafta önce durup dururken manuel ve P A S ayarları işlevini yitirdi.Manuel ve estantene ayarlarını yapan tekerlek çalışmamaya başladı.Garntiye gitti.Problem büyük ihtimalle halledilecek.Daha önce bu sorunla karşılaşan varmı?Tekrar aynı şey başıma gelirmi?Teşekkürler ve iyi günler dileklerimle...

Tarih: 6 Mayıs 2006, 09:06 - İp: 85.***.**7.13
wartexy
wartexy (üye)
Zonguldak / Amatör

arkadaşlar ben de s9500 aldım.. ama aldığım günden bu yana o tekerleğin pek bi işlevi yok.. fotografçılıkta yeniyim ve ilk makinam. ben tekerleği kullanamadığımı sanıyordum?
acaba bana azrızalı olarakmı geldi yoksa bu tekerlek çok hassasda benmi ayar yapamıyorum?

Tarih: 25 Ekim 2006, 22:49 - İp: 81.***.**8.26
wartexy
wartexy (üye)
Zonguldak / Amatör

arkadaşlar ben de s9500 aldım.. ama aldığım günden bu yana o tekerleğin pek bi işlevi yok.. fotografçılıkta yeniyim ve ilk makinam. ben tekerleği kullanamadığımı sanıyordum?
acaba bana azrızalı olarakmı geldi yoksa bu tekerlek çok hassasda benmi ayar yapamıyorum?

Tarih: 25 Ekim 2006, 23:01 - İp: 81.***.**8.26
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Makinanın üst kısmında bulunan program tekerleğini S yada M moda getir ve sana dönük olan ayar tekerleğini sağa sola çevir.Ekranda,sol alt taraftaki sayı değerleri değişiyor mu bir bak.

Tarih: 29 Ekim 2006, 19:12 - İp: 85.***.**3.176
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba;
uzun suredir foruma girmiyordum ama bu mesaji gorunce sasirdim ve yazma geregi duydum.o kadar test yapildi okadar ovuldu makine ama bu kadar kiside ayni sorunun cikmasi dusundurucu ve bir okadarda urkutucu..su anda bu makinenin fiyati garantili 1200-1350 arasi...bunca para verilen makinede boyle problemler pes dedirtecek boyutta..bence fuji bunu degerlendirmeli ve nerde hata yaptiklarini dusunmeliler..cunku yiginla para verilen bu makineler boyle oluyorsa fuji ciddi musteri kaybeder..
....
herkse gecmis olsun..insallah ilk gunku gibi olur makineleriniz..

Tarih: 30 Ekim 2006, 10:04 - İp: 88.***.**1.26
ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Bu tur hatalar her marka/modelde olabilir. Garanti bu yuzden var zaten. Sony nin cok iyi makinalarındada sensor hatası vardı ve duyuru ile hallettiler. Fujide bu sekilde birseyler yapmalı. Ben makinayı kullanmadıgım zaman pilleri takmıyorum muhtemelen arıza yapma suresini uzatıyorum ama aynı sorun cıkarmı diye stres yapıyorum kullanırken bu olmamalı. Bozulsa bile tekrar yapıldıgında aynı seyin tekrarlama ihtimali yuksekmis. Fuji kesin cozum bularak duyurmalı guven kaybeder yoksa. Simdi cıkacak olan S9600 de belki bu ve bunun gibi hataları cozduler. Peki s9500 ler ne olacak ozellikle garantisi bitince.

#ikarahal' tarafından 10.11.2006 13:11:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Kasım 2006, 13:05 - İp: 81.***.**5.217
semper
semper (üye)
İstanbul / Amatör

dun aynı sorun benim makinede de oldu gece calisan tekerlek sabah calismiyordu önce panik yaptım da daha sonra bu baslık aklıma geldi onceden okumustum.

soyle bir sorum var nisan sonunda makinemi aldim fakat bende garanti belgesi yok sadece faturam var elimde cunku yurtdısındayken aldim ve orda fatura garanti belgesi olarak geciyor. fatura uzerinde model ve seri numarası nerden ne zaman alındıgı acıkca belirtiliyor fuji turkiye burada bana garanti kapsamında teknik destek verebilir mi? daha önce bu faturayla site uyelerinden positif e kullanma klavuzu icin basvurmustum sagolsun bi hafta icinde elime ulastırmıstı.

Tarih: 11 Kasım 2006, 09:58 - İp: 85.***.**2.3
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sanırım garanti dışı sayılıyor.Fuji bu işi ciddiye alıyor diye biliyorum.Belki para almayabilir yada daha uygun bir ücrete tamir edebilir.İlgili kişiler ile irtibata geçmekte fayda var.

Tarih: 11 Kasım 2006, 18:49 - İp: 85.***.**4.232
mr.sezar
mr.sezar (üye)
Bursa / Amatör

ben bişey öğrenmek istiyorum.makinemi servise vereli nerdeyse 4 hafta oldu hala aramadılar.sizinkisi nasıl bir haftada geri geliyo anlamadım.

Tarih: 21 Kasım 2006, 11:55 - İp: 88.***.**0.202
elijah
elijah (üye)
İstanbul / Amatör

selam ben bu forumda yeniyim ve bi süre önce s9500 aldım kullanım için acaba sizden yardım alabilirmiyim? öncelikle benim gece çektigim resimler oldukca kalitesiz cıkıyor.1. seri fotograf cekmek istiyorum bunun icin ne yapmam gerekir2. hareket halindeki objeleri cekemiyorum oysa böyle bi ozelligi var. yardım ederseniz cok sevinirim tşk ederim.

Tarih: 29 Kasım 2006, 03:06 - İp: 88.***.**3.100
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar,
Bende aranızda yeniyim.Yerli yabancısitelerde farklı marka ve modellerde yaptığım incelemelerim beni başlangıçta Fuji S9500' e doğru sonrada S9600' e doğru kaydırdı. Bütçem 1500 YTL ile sınırlı Bir çok işi bir arada yapan bir makine bana mantıklı geldi ve dSLR like bir makinada temel olarak karar kıldım. Dah sonra özellikle http://www.dpreview.com/ da yaptığım araştırmada %100 corplama da köşelerde aşırı renklenme ve deformasyonun baya yüksek olduğunu gördüm. Benzer s6500df de ise bunun çok az olduğunu gördüm. iki model arasında da pixel'in dışında hemen hemen hiçbir fark yok ve bu bende panasonic'in FZ 30-50 arsında oluşan bir olay mı acaba dedirtti. Çünkü tecrübeli arkadaşların hiç biri FZ 50'yi tavsiye etmiyor FZ 30'u tavsiye ediyor. kısacası 9500 , 6500'ün makyajlı halimi. Ve verilen örneklerde de belirgin bir resim yumuşaklığı var ve ilanlardaki (!) keskinliği göremedim. özellikle de 800 ve 1600 ISO' daki noise çok fazla.
Kısacası olayı karıştırdıkça kafamda karıştı ve ilave bu tekerlekn arızaları da midemi bulandırdı.
Ne tavsiye edersiniz.....

Tarih: 9 Aralık 2006, 09:23 - İp: 62.***.**8.125