kerimtatoo
kerimtatoo (üye)
Bartın / Amatör

Fuji S9500 Estantane Problemi

Arkadaşlar merhaba,
Forum sayfalarını büyük bir zevkle takip ediyorum.Burdanda etkilenerek 2 ay önce S9500 fuji makina aldım.Ama 1 hafta önce durup dururken manuel ve P A S ayarları işlevini yitirdi.Manuel ve estantene ayarlarını yapan tekerlek çalışmamaya başladı.Garntiye gitti.Problem büyük ihtimalle halledilecek.Daha önce bu sorunla karşılaşan varmı?Tekrar aynı şey başıma gelirmi?Teşekkürler ve iyi günler dileklerimle...

Tarih: 6 Mayıs 2006, 09:06 - İp: 85.***.**7.13
harunbilal
harunbilal (üye)
Bursa / Amatör

Ben de aynı sorunu yaşadım arkadaşlar. Aynı zamanda yön tuşlarından üst tüşa basınca ses çıkarmaya başladı. İnşallah hallolur.

Tarih: 21 Ağustos 2006, 09:58 - İp: 88.***.**2.110
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Yahu benim tekerlekte kendi kendine çalışmamaya başladı.Çok sinir bozucu bi durum.Şimdi gidip garantiye verecem inşallah kısa bi zamanda geri verirler.

Tarih: 15 Eylül 2006, 10:12 - İp: 85.***.**6.135
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

herkesin makinesi bozulmuş galiba

neyse, umarım sorunsuzca garantiden hallolur.
eskiden böylemiydi elektronik eşyalar, bende 20-25 yıllık pentax dslr var hala tık demeden çalışıyor, ayar tekerleği hala dönüyor

eee firmalar naapsın sattıkları mal 1-2 sene içerisinde bozulacakki yenisini satsınlar dimi. abimde sony f-717 var sensörü arızalandı 1,5 aydır evde yatıyor, parça yurt dışından gelmemiş daha.

Tarih: 10 Ekim 2006, 10:04 - İp: 81.***.**6.54
ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar bu ayar tekerleginin bozulma sebebi nedir peki, yapıldıktan sonra tekrarlarmı bu arıza. Servistekiler bu konu hakkında bir oneride bulunuyorlarmı. Simdi bu problemi henuz yasamamıs olan s9500 kullanıcıları olarak ne zaman bozulacak diyemi bekleyecegiz. Belliki kronik bir hata.
Belli bir seridemi var yoksa tum s9500 lerde bu sorun cıkma olasılıgı varmı acaba.
Ne dersiniz.

Tarih: 10 Ekim 2006, 12:35 - İp: 81.***.**0.233
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ayar tekerleğinin altındaki plastik mil Pcb deki potasyometreyi çeviriyor.Yapısı biraz zayıfça eğer yedek parçalarda o plastik mil üzerinde değişiklik yapılmamışsa tekrar bozulma ihtimali var.

Tarih: 10 Ekim 2006, 15:50 - İp: 85.***.**5.162
zax
zax (üye)

Duyduğum kadarayla eski halinden daha sert oluyormuş tekerlek.Benim makinam garantiye gideli 9 gün oldu hala telefon bekliyorum.Çok özledim çooook

Tarih: 10 Ekim 2006, 21:34 - İp: 81.***.**8.165
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hayret ben yaşamadım öyle bir problem.

Tarih: 11 Ekim 2006, 00:28 - İp: 85.***.**5.228
zax
zax (üye)

Yaşamana gerek yok zaten haa iyi bak makinana ben değerini gidince daha iyi anladım

Tarih: 12 Ekim 2006, 02:30 - İp: 81.***.**4.117
mr.sezar
mr.sezar (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar bence bu genel bir problem.herkes yaşamış sanırım.bende de bu akşam çalışmamaya başladı ve korktum doğrusu çünkü daha 1 ay oldu alalı.çok temiz şekilde kullanmama rağmen oldu malesef.

hepinize ii akşamlar.

Tarih: 19 Ekim 2006, 00:15 - İp: 85.***.**5.60
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Vay vay vay ve vah vah vah...

N'oldu bu Fuji'lere böyle ya? Forumda o kadar tantana çıkaran makine mi bu? Enteresan... "Nevigasyonu biraz zayıf gibi, güven vermiyor" dediğimde çullanıyordu millet üstüme... Tey tey tey...

Hepinize geçmiş olsun diyorum...

Tarih: 22 Ekim 2006, 17:08 - İp: 85.***.**9.101