elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 1000d Ölü Piksel

Henüz alalı 1 ay bile olmayan 1000D makinem ile çektiğim fotoğraflarda noktacıklar farkettim. Sizce bunlar ölü piksel mi yoksa toz falan mı ?
http://imageshack.us/photo/my-images/194/img2180l.jpg/

Tarih: 3 Ağustos 2012, 21:40 - İp: 78.***.**5.50
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

İşaretlenmemiş halini yükleyin...

Tarih: 3 Ağustos 2012, 21:56 - İp: 85.***.**9.33
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

http://imageshack.us/photo/my-images/232/img2180p.jpg/

Tarih: 3 Ağustos 2012, 22:06 - İp: 78.***.**5.50
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Hiçbirşey göremedim...
yok var diyorsanız siz en iyisi teknik servise götürün onlar daha iyi anlarlar...

Tarih: 4 Ağustos 2012, 09:25 - İp: 176.***.**7.148
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

tıkla-oku

Tarih: 4 Ağustos 2012, 09:37 - İp: 176.***.**7.148
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim...

Tarih: 4 Ağustos 2012, 13:27 - İp: 78.***.**4.240
darcirosso
darcirosso (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bende birşey göremedim grenleme olmadığına emin olun . dediğiniz gibi ölü piksel ise umarım garantili almışsınızdır .

Tarih: 4 Ağustos 2012, 14:59 - İp: 78.***.**0.57
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

olu piksel oldugundan emin olmadan once gerekli temizlik uygulamalarini yaptiniz mi yeni bir makinede olu piksel olmasi dusuk bir olasilik lensin on ve arka camini uygun materyelle temizleyin sensor yuvasini icine cok girmeden hava pompasiyla objektif agizi asagiya bakacak sekilde temizleyin yumusak bir fircayla fircalayin lensi taktiktan sonra sensor cleaning yapin bakalim devam ediyor mu

Tarih: 4 Ağustos 2012, 15:05 - İp: 88.***.**4.124
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi ikinci el olarak hayyamdan aldım evet 8 ay kendi garantisi 1 yılda dükkan garantisi var fakat nasıl göremediğinizi anlamadım ben açıp baktığımda biraz da yakınlaştırınca net olarak kırmızı ve mavi noktaları görebiliyorum. temizlik olayına gelince açıkçası ben o işten korkuyorum zaten aldığım kişi de hiç temizlik falan yapayım deme daha da kötü bi hale gelebilir illa temizletmek istersen profesyonel birine yaptır dedi. bakın bu fotoğrafımda da aynı şey mevcut ama siyah beyaz olduğu için noktalar beyaz görünüyo. biri merkeze yakın diğeri merkez hizasının solunda diğeride onun sağ üst çaprazında... lütfen yakınlaştırarak bakar mısınız...
http://imageshack.us/photo/my-images/521/img2155z.jpg/

Tarih: 4 Ağustos 2012, 17:42 - İp: 78.***.**5.242
darcirosso
darcirosso (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

hayyam ve ikinci el cihazınız kaç bin shutterde aceba ? bakalım mağaza garantisi size dedikleri gibi gerçekten garanti sayıp sorununuzu çözücekler mi ?
sorununuzu garanti kapsamında çözücekler mi bizede bildirirseniz seviniriz .
shutter değişimi yapıcaklardır muhtemelen , yapmasalar bile çok pahalı bir problem olmucaktır diye düşünüyorum

" fotoğrafı tam boyut olarak bakamadığımızdan göremiyor olsak gerek "

Tarih: 4 Ağustos 2012, 20:39 - İp: 78.***.**8.105
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

makinem 5bin küsür shutter'daydı.umarım beklediğim ilgiyi görürüm aldığım yerde.peki tam boyut olarak nasıl buraya atabilirim sizlerin de görüp bilgi vermesini istiyorum oldukça canımı sıktı bu noktacıklar...

Tarih: 4 Ağustos 2012, 21:58 - İp: 78.***.**3.80