tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

350d Stüdyo

merhaba arkadaslar tavsiye üzerine 350d aldım stüdyoda kullanmak için ama pek iyi sonuc alamadım lens 18-55 cektiğim fotograflar cok bulanık cıkıyor ve potrelerde yuzde defarmasyon oluyor.Canon 350d stüdyoda kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.Lensi değiştirme imkanım yok şimdi.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 17:21 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

bi sorun daha var fotografta genel olarak netliği sağladımda gözler bulanık cıkıyor üst goz kapakları kayboluyor.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 17:25 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

herhangi bir ornek fotograf gosterebilir misin bizlere tamer?

Tarih: 2 Ağustos 2005, 21:31 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Doğru bir fotograf yüklersen daha iyi yorumlar ve fikirler çıkar.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 22:44 - İp: yok
murateray
murateray (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Eğer stüdyoda kullanıyorsan kesinlikle daha iyi bir lens almalısın. Canon'un en dandik lensidir 18-55 mm lensi ve araba camindan, gazoz kapağından yapılmış şeklinde söylentiler var ortalıkta

Şaka bi yana 18-55 gerçekte çok çok kötü bir lens. Keskinlik denen birşey yok. Ayrıca geniş açı olmasından dolayı fotoğrafta bahsettiğiniz deformasyonlara sebep olabilir. Bu yüzden suçlu makine değil objektif aslında. Size tavsiyem bir portre veya portre çekimine uygun bir lens almanız. Bu konudada Sigma'nın 105 mm Macro 1:1 lensini tavsiye edebilirim. Portrede gerçekten çok başarılı ve gerçekten keskin bir lens. Bunun yanında Canon 28-105 veya 28-135 mm USM IS lenslerinide incelemenizi tavsiye edebilirim; bunlarda portre çekimine uygun lensler. Veya farklı markaların lenslerinide inceleyebilirsiniz; portre için ideal aralık 85-135mm diyebilirim sanırım; bu aralıktaki lensleri araştırmanızı tavsiye ederim.

Selamlar.

Tarih: 3 Ağustos 2005, 11:00 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam tamer..
gonderdigin fotograflari aldim..
senin kullandigin ayarlarda cekim yaptigimda ben de bir fotografda ayni problemle karsilastim..
shutter speed'i biraz daha yavaslatip, ustune de flash'inin gucunu arttirarak cekim yapmayi bir dene istersen.. ayrica raw formatinda cekim yapip, white balance'i daha sonrasinda bilgisayrinda degistir..
ben yaptim problem kalmadi.. bir dene istersen.

#dadanagast' tarafından 07.08.2005 22:23:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2005, 22:22 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

ok ilgin için tesekkurler dadanagast.deneyecegim
sonucu sana bildiririm .

Tarih: 9 Ağustos 2005, 20:46 - İp: yok
semi
semi (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

tamer slm 350 güzel bir makina ama studyo için seçim mapmış oldugun objektif yanlış makinayla verilen kalitesiz ve kullanımı genis açı olarak yani studyo dısında kullanman gereken bir makina studyo için tavsiyem 28-135 orginal canon objektifi ımage stablize olmalı .Gözlerde yaşadığın sıkıntıda odaklamayla alakalı objektifi çektiğin kisinin alın hızasına kadar çıkarmalısın daha sağlıklı sonuç alacaksın çektiğin bi fotograf gönderirmisin lütfen [email protected]

Tarih: 11 Ağustos 2005, 08:31 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Semi,
Tespitin ve verdiğin bilgiler kesinlikle doğru.sanırım dadanagastın önerisi ile senin objektif önerin birleşince sorun kalmayacak...

Tarih: 11 Ağustos 2005, 11:06 - İp: yok
fotoismail
fotoismail (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum iyi bir objektif alman lazım o objektifle hiç bir zaman iyi sonuç alamazsın

Tarih: 12 Ağustos 2005, 19:58 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Başka dandik diyen yok mu??

Tarih: 23 Ağustos 2005, 22:45 - İp: yok