positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Positif Hayatta...

Arkadaşlar,
öncelikle hepinizden siteye son aylarda uzak kaldığım için çok özür diliyorum. Fujideki işlerimin yoğunluğundan dolayı inanınki aileme dahi zaman ayıramıyorum. Bildiğiniz gibi ben sitedeki yorumlarımı mümkün olduğu kadar "Fuji şapkamı" bir kenara bırakarak fotoğrafsever arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyordum. Bu aktiviteler yurt çapında böyle şirket bazında devam etmekte...En son İstanbul Modern de Fotoğraf Bölümünün tüm sorumluluğunu üstlendik.
Sizlerinde her birinizin fotoğrafa yeni başlayanlara verdiğiniz emekte desteklenmeye değer olduğunu düşündüğüm için bu sitede bizim gibi düşünen insanlarda ticari amaçlarını çok ön plana çıkarmadan destek olmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu düşünceler ve amaçlar ne kadar güzel de olsa elbette zaman gerekiyor. Bu nedenle ben gelecek zamanda da arada bir siteye girme imkanı bulabileceğim ama benim ekibimden Cihan bu siteye fotoğraf ile ilgilenen kişilere daha yoğun bir destek verebilecek.
Hepinizin yeni yılı kutlu olsun

Tarih: 21 Aralık 2006, 11:57 - İp: 81.***.**2.84
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mustafa abi hoşgeldin foruma.

Tarih: 23 Aralık 2006, 12:17 - İp: 85.***.**2.223
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aaa positif yaşıyormuş.

Tarih: 23 Aralık 2006, 23:29 - İp: 88.***.**3.77
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

AAA pazarbey'de burdaymış

Tarih: 24 Aralık 2006, 10:10 - İp: 212.***.**0.50
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

mustafabey sitede yeniden sizi görmek güzel gelmişken şu raynoks lensler hakkında bi bilgi verseniz gelma ihtimali nedir aceba yada geldide benimmi haberim yok

Tarih: 25 Aralık 2006, 03:15 - İp: 85.***.**5.137
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Orka bilgi milgi alamazsın. Tolga burdayım tabi canım.

Tarih: 25 Aralık 2006, 12:35 - İp: 88.***.**3.77
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Mustafa Bey,
Ben yeni üye oldum ve Fuji'de çalışan bir arkadaşımızın olması çok sevindirici.
Ben,filmden sayısala geçmeye karar verdikten sonra yaklaşık 3 aydır yerli yabancı tüm siteleri alt üst etmeye başladım ve sonunda S2 den başlayarak,S3'e, oradan s9500'e ve sonunda s6500df veya s9600' e kesin karar verdim. Ve Fuji/Türkiye'ye attığım e-mailler sonucunda da s6500df'nin Ocak2007 de, s9600' de Mart2007 civarında piyasaya verileceğini öğrendim.
Yabancı Sitelerden özellikle dpreivew.com daki full incelemelerden s6500df'nin gerek resim keskinliği, gerekse max zoomda s9500 de kenarlarda oluşan aşırı renklenmelerin s6500df'de olmadığını gördüm ve bu ve diğer özellikleriyle de diğer markaları açık ara solladığını farkettim.
Ayrıca s9500 de oluşan manuel ayar tekerlek arızasıda ki bu arızayla karşılaşanlar genellikle orta anadolu ve civarında kullananlardı beni ürküttü diyebilirim.
Benim size sorum, resimlerden gördüğüm kadarıyla s9500 de kullanılan lens'in aynısı s6500df ve 9600 de de kullanılmış. dolayısıyla bu problem. bu makinalardada oluşabilir mi? 2. cisi bu işe ayırdığım bütçem 1.300 YTL kadar, s6500 df' yimi, yoksa bekleyip s9600' ümü almalıyım? s6500df deki bazı eksiklikler ki, sadece xD-Picture kart kullanabilmesi, Super macro modunun olup olmaması (Sizin gönderdiğiniz basın bülteninde var diyor Bazı yabancı siteler yok diyor)Harici Flaş bağlantısının olmaması gibi nedenlerle biraz tereddütlüyüm s6500df için.
Ve diğer önemli bir hususta fiyatta Avrupa seviyesini tutturabilmek. s9500, bir yığın indirime rağmen hala dolar avro farkı kadar fiyatta Avrupadan pahalı, bu da Conon vb firmaların fiyatlarının üstüne çıkıyor, Çoğu kişiler 1000 YTL verdikten sonra biraz daha fazlasına 18/50 lensle gider DSLR alırım diyor.Bu hususta düşüncelerinizi öğranmek istiyorum. Çünkü şu anda "gitti gidiyor.comda s9600 990-999 YTL arasında satılıyor. s6500df(s6000df USA) ise 699 YTL fiyatla satılıyor.
Saygılar Sunarım.......

Tarih: 25 Aralık 2006, 13:24 - İp: 62.***.**8.125
ozhisar
ozhisar (üye)
Ankara / Amatör

sayın bipekkan s9600 aydınlar fotoda satılıyor taksitli fiyatı 1443 ytl. Fuji türkiye s9600 ün mart 2007 de piyasaya verileceğini söyüyorsa bu satılan ne oluluyor acaba? Ben buradan almayı düşünüyordum.
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19339&category_id=003001002&brand_id=110

Tarih: 25 Aralık 2006, 21:01 - İp: 81.***.**7.69
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Evet Farkındayım ve neredeyse 2 aya yakındır satılıyor. ve fahiş fiyat. Vergileri dahil Avrupa fiyatı 460 € civarında.Kaldı ki ayni makine sıfır olarak peşin 990 YTL. Ama benim anladığım her ikisininde Fuji/Türkiye garantisi yok.Bunu da hiç anlamış değilim Patoganya veya Papua Yeni Gine'den bir Makina alsan bu Amerika'da veya Avrupada garanti kapsamında, ama Türkiye Kapsam alanı dışında '. Biz her halde güneş sistemi dışı galeksilerden geldik ! ! !
Fuji/Türkiye Avrupa fiyat seviyesinde olacak diyor. Bu durumda KDV dahil bu makinenin fiyatı 850 YTL civarında olması gerekiyor. Umut edelim ve görelim.Hala s9500z'nin fiyatı yanında 10 YTL'lik çanta vs hediyelerle 579€+KDV civarında fiyat tutulmaya çalışılıyor ki, Bunu anlamak mümkün değil.
Zaten Türkiye satışı bu makinenin 900 YTL'yi, S6500df de
700 YTL KDV dahil +/-%10 geçer ise kesinlikle yurt dışından almayı kafaya koydum. Kendimi aldatılmış gibi hissetmek istemiyorum artık.....

Tarih: 26 Aralık 2006, 19:08 - İp: 62.***.**8.125
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar Merhaba;

Öncelikle "ozhisar" arkadaşın link verdiği Aydınlar Foto ile hiç bir alakamız bulunmamaktadır. S6500 ve S9600 Türkiye'ye yasal olarak giriş yapmamıştır ve bizden başka bu ürünü Türkiye'ye getirip satma yetkisine sahip başka firma yoktur.

İkincisi basın bülteninde de belirttiğimiz gibi S6500'de Super Macro modu mevcuttur. S6500 ve S9600 arasındaki seçim tamamen size kalmış. Bu konuda yönlendirmek doğru olmaz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

Ürün Ocak ayında satılmaya başlanacaktır. Fiyat konusunda şu anda kesin bir şey söyleyemiyorum.

"S9500'de tekerlek problemi kroniktir" gibi bir iddia ortaya atılmaya başlandı son zamanlarda. Tam açıklaması şudur. Çok sıcak ve nemli bölgelerde bu tip arızanın olma olasılığı diğer bölgelere göre daha fazladır. Bu sadece Fuji'ye ya da S9500'e özel bir durum değildir. Bütün elektronik cihazları etkileyecek bir hadisedir.

Fiyat dengesi konusunda ise, Almanya Fuji'nin fiyatlarıyla dengede tutmaya çalışıyoruz. Her ülkenin maliyetleri farklı olduğundan bütün Avrupa ve Amerika fiyatlarıyla karşılaştırmanın yanlış olduğu kanısındayım.

Tarih: 27 Aralık 2006, 16:02 - İp: 85.***.**3.97
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Cihan Bey,
Süper Macro konusunda kafam iyice karıştı. Aşağıda verdiğim Link ve Alman ve İtalyan Fuji linklerinde SUPER MACRO belirtilmiyor. Yani s9500-s9600 de olduğu gibi süper macro olarak tanımlanan 1cm-1 mt olayı bu kamerada aynen s5600 de olduğu gibi yok gözüküyor.
http://www.fujifilm.co.uk/digital/cameras/s6500/index.php?page=tech_specs&lpage=/digital/cameras/range.php
Yine aynı siteden indirdiğim Broşürde ise: "Sadece geniş açıda" olarak süper macro'nun olduğu belirtiliyor.(1 cm-1 mt aralığında)
Ayrıca bu Broşürde:
Wide Conversion lens (WL-FXS6) ile
PC Cart Adapter (DPC-CF) nin optional olarak bulunduğu belirtiliyor. Bu konuda da bilgi verebilirmisiniz? Bunlarda Türkiye' de satışa sunulacak mı?, Ayrıca Yine fujinin PC için kart okuyucunun varlığından sitenizde bahsediliyor, ancak Tekno-Sa dahil piyasada bulamadım. Ki kişisel olarak yazıcımda kart okuyucu slotları olmadığından piyasa işi kart okuyucular da malesef xD-Picture kartları okumayı başaramıyor. Ne önerirsinz? Çünkü s6500fd sadece xD-Pic. kart kullanıyor. PC kart adapter, anladığım bu iş için.
Bir diğer sorum, Bu kamerada IS yok ancak yine bu broşürde 10.7 max Zoom'da Pictura Stabilization'un BLUR modu olarak sarsıntı ve el titreşimlerinin meydana getirdiği bulanıklığı önlediği belirtiliyor. Ancak bu konuya dpreview dahil hiç bir inceleme sitesi değinmemiş. Herkesin ortak düşüncesi IS olsaydı iyi olurdu şeklinde ama broşür IS ile PS(BLUR) 'un ayni maksada hizmet ettiği intibaını veriyor. Ne dersiniz?
Kusura bakmayın belki çok uzattım ama neredeyse bu makine için %99 karar vermiş durumdayım. Sadece karanlıkta kalan şeyleri aydınlatmak istiyorum.
Zahmetleriniz için teşekkürler Saygılar Sunarım....
B.İpekkan

Tarih: 27 Aralık 2006, 20:45 - İp: 62.***.**8.125