kambas
kambas (üye)
Ankara / Amatör

Fuji 9000

fuji 9000 alsam bana alma diyen olur mu a200 ya da a2 al onun yerine diyen. selam

Tarih: 24 Kasım 2005, 18:46 - İp: yok
kambas
kambas (üye)
Ankara / Amatör

d50 yi bende düşündüm. ama tasıması sorun bide objektif degiştir temizle, yeni geniş acılı al 300 dolar a beni asar valla

Tarih: 25 Kasım 2005, 17:44 - İp: 81.***.**0.87
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Mewrhaba Kambas,
DHA muhabirlerinin çoğu S-7000 ve şimdi bir sonraki model olan S-9500 modelini tercih ettiler. Toplam 435 muhabirin yaklaşık %75 i Fuji kullanıyor. D-70 deneme amaçlı 5 muhabire verildi ve geri toplandı. (Sorun burada -yoğun kullanımda- aşırı ccd tozlanması) Bu riski S-9500 gibi makinede yaşamıyorlar. Çok önemli bir faktör budur. Geri kalan muhabirler EOS-1 DS veya D-2 H gibi makineler kullanmak zorunda bunlar ise Spor muhabirleri ve Paparazzi takımı. Bu kesim fotoğrafçı için son derece hızlı seri çekim önemli. Bu normal bir muhabir için veya ileri amatör için önemli bir etken değil.
Bunlar pratik kullanımdan bilgiler. Bu tür profesyonel gruplarda alınan netice ve sürekli kullanımda randıman ve düşük arıza olayı çok çok önemli. Dikkat ederseniz Nıkon D-70 D-50 gibi veya Canon 350D gibi makinelerde garanti 2 yıl olmasına rağmen DEKLANŞÖR ÇEKİM ADEDİ ile sınırlanır, çünkü perdeler bu tip makinelerde sınırlı bir mekanizmaya sahiptir. Fuji S-9500 de DEKLANŞÖR ADET sınırlaması veya perdenin garanti dışı tutulması gibi bir limit YOK, çünkü buna gerek yok. Makinenin tasarımı hem ccd yi hemde perdeyi iyi bir şekilde muhafaza edecek bir yapıya sahiptir.
Bu piyasalarda kanıtlanmış bir teknoloji.

Tarih: 25 Kasım 2005, 18:29 - İp: 81.***.**2.84
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Benim bu konuda dpreview gibi bir siteyi veya diğer forumları eleştirmekten ziyade bu tür cihazların uzun vadeli kullanan kişilere sorulması gerektiğini savunuyorum. Bir dergi veya site editörünün her hafta onlarca makineyi "test" ettiğini düşünürsek bu konuda bu kişilerin yanılma payını ve zaman kıtlığından eksik eleştri yapabileceklerini unutmayın lütfen. Özellikle piyasaya yeni çıkmış S-9500 gibi bir cihaz hakkında sitelerde veya dergilerde ya son derece olumlu veya aksine olumsuz yorumlarla karşılaşabilirsiniz. Çoğu teknoloji dergileri üreticilerin model hızından dolayı teknolojiyi test etmekten ziyade başka bir yabancı dergiden veya siteden alıntı yaparak tercüme etmektedirler. Bu tercümelerde inanılmaz hatalar oluyor. En iyi bilgiyi her zaman o cihazın kullanıcısından alırsınız bunu ltf. gözardı etmeyin. Yorumlar size bir fikir versin ANCAK kullanıcı size doğru yönü verebilir. Sevgilerle...

Tarih: 25 Kasım 2005, 18:38 - İp: 81.***.**2.84
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili arkadaşlar,
Ben bazı konularda cevap yazma ihtiyacı hissettim. Bunlardan ilki, adabını tasvip etmediğim bir arkadaşa olacak. Ben hangi makinayı kullandığım ve hangilerini denediğimi zaten belirttim. Ancak başka makinelerin özelliklerini bilmeden, örnek fotolarını görmeden ellerindeki bazı makineleri en iyi ilan etmelerini anlamıyorum. Ben yazdığım hiç bir konuda kesin bir fikir beyan etmiyor, artılarını ve eksilerini bildiğimce yazıyorum. Bunu da her zaman kullanıcı geribildirimlerini okuyarak ve örnek fotolara bakarak yaparım. 8 MP SLR-Like makineler üzerinde belki onbinlerce yorum okudum. Oly 8080 ve A2 modellerinin başarısı konusunda herkes hemfikir (DPreview'de 8080, Luminous Landscape'de A2 birincidir- bu konuda meraklı arkadaşlar bu siteleri çok iyi bilirler).
Ayrıca Dpreview vs gibi sitelere inanılmaması konusuna gelince, ben buna da katılamayacağım. Çünkü kullanıcıların denediği makinalar sınırlı. Ama bu site tüm önde gelen makineleri karşılaştırarak objektif test koşullarında test ediyorlar ve benim için makina almadan kesinlikle kontrol edeceğim yer olarak görüyorum.

8800'in az ışıklı ortamlardaki yavaşlığı ile ilgili yazılar
http://forums.dpreview.com/forums/search.asp?query=8800+focus&forum=1007

Görmek inanmaktır.
Tamer

#drtamer' tarafyndan 26.11.2005 00:25:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2005, 00:18 - İp: 193.***.**2.10
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

#tradewind' tarafyndan 28.11.2005 11:38:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2005, 05:55 - İp: 128.***.**8.50
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

#positif' tarafyndan 28.11.2005 18:18:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2005, 23:08 - İp: 85.***.**6.99
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın Positif,
Öteden beri yazılarımda Kompakt dijital makinelerde ve Semi Pro. Slr like makinelerde objektif markasının makine seçiminde belirleyici bir önmei olmadığını /olmaması gerektiğini zaten Fotoğraf kalitesinde de belirleyici olanın Sensör ve imager devresi (belki söz etmekte yarar var birazda sensör önüne konan üç katmanlı renk filitresinin yapı malzemesi..) olduğunu dile geririm.Sizin bu konudaki görüşünüzü merak ediyorum.

#burkay' tarafyndan 26.11.2005 23:12:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2005, 23:12 - İp: 81.***.**6.11
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Sn, Burkay merhaba, madem compakt makinalarda objektifin önemini reddediyorsunuz bunu bize gösterme şansınız olabilir mi acaba? Nasıl mı? Önce marka bir compaktla bir kaç çekim yapıp, daha sonra o makinanın objektifini çapı uyan noname başka bir compact bir makina ile değiştirip aynı koşullarda çekimleri tekraralayarak ve sonuçlarını bizle paylaşarak! Şaka yapmıyorum, ciddiyim. Teknik olarak olurunu bilmiyorum, ama dediğiniz gibiyse, biz tüketiciler karar verirken bir parametreden sonsuza dek kurtulmuş oluruz!
Saygılarımla...

Tarih: 27 Kasım 2005, 13:36 - İp: 85.***.**2.115
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın oral bunu niye birlikte yapmayalım?
Ve hakikaten çok önemsiz .
Diyelim ki belirleyici bir faktör öyleyse bunu fark edeceğimiz çıktıyı alabilmek için lazım olan baskı sistemi veya yazıcıyı nerde bulabiliriz.?

Tarih: 27 Kasım 2005, 22:15 - İp: 81.***.**8.248
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

#tradewind' tarafyndan 28.11.2005 11:37:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2005, 11:04 - İp: 128.***.**8.50