wrestler15
wrestler15 (üye)
Isparta / Amatör

Sokak Fotoğrafçılığı

merhaba. aranıza yeni katıldım. daha önceki makinelerim dijital ve yarı prof basit makinalardı. canon 100d aldım daha iki gün oldu. üniversite öğrencisiyim fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ve işin açığı çok gelirli bir aileden gelmiyorum sevdiğim bir işi yaparak aileme olan yükümü kaldırmak istiyorum. nişan çekimidir günlük sokak çekimleridir vs yaparak ek kazanç ve harçlığımı çıkarmak istiyorum. kendimi nasıl bu alanlarda geliştirebilirim? photoshopu da beceremiyorum işin açığı. bu işler nasıl olur nasıl farklılıklar oluşturabilirim. Yardımcı olursanız. benimle fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Tarih: 12 Mart 2015, 01:47 - İp: 213.***.**6.119
kadire5ke
kadire5ke (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhabalar.İşinizi seviyorsanız eğer öncelikle fotoğraf alanında kendinizi geliştirip daha sonra profesyonel bir fotoğraçının yanında çalışabilirsin ve korsan çalışmayın )

Tarih: 12 Mart 2015, 11:04 - İp: 213.***.**5.247
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Aslında bahsettiğiniz fotoğrafçılık sokak fotoğrafçılığı değil sanırım.

Günümüzde dijital fotoğraf dijital düzenlemek demek neredeyse artık.O nedenle bir görüntü düzenleme yazılımını en azından temel seviyede bilmeniz lazım.Bun için eskiden kitapalar verdı gerçi şimdide vardır ama internette bolca bilgi,ders vb bulabilirsiniz.

Fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirmeniz tabi ki de mümkün.Makineniz var zaten, internette istemediğiniz kadar kaynak var.Okuyun,uygulayın.Zamanla baya yol katedersiniz.

Tarih: 12 Mart 2015, 13:40 - İp: 195.***.**7.111
wrestler15
wrestler15 (üye)
Isparta / Amatör

öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. sizce makine ayarlamasını nasıl yapmalıyım haftaya evde ve dışarıda bir nişan çekimi var nasıl daha iyi verim alabilirim

Tarih: 12 Mart 2015, 15:02 - İp: 213.***.**6.119
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Bişeyler öğrenene kadar otomatikte çek,zamanla yavaş yavaş öğrenirsin.Forumda ilgili konular var yada merak ettiğin her şeyi google amcaya sorabilirsin

Tarih: 13 Mart 2015, 01:37 - İp: 92.***.**5.2
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu konuyu hep merak ettim ben hiçbir zaman ticarı olarak bu işi yapmam zaten yapamam aslada niyetim yok hatta LX100 e bu kadar para vereceğine profesyonel makine alsaydın dediler asla profseyonel makinede gözüm yok ve almam profesyonel makine profesyonellere aittir.

Geçenlerde yeni makinemi denemek için istanbul yarım adaya gittim bir baktım herkeste kocaman profesyonel makine var ben utandım küçücük makine ile merak ettiğim bu fotoğrafçılar fotoğrafları nereye satıyorlarda para kazanıyorlar?

Yedigöllere gittim öyle kimler diyor bana yedigöller fotoğrafı sat?. kimler diyor ist yarım adanın fotoğrafı sat?

Tarih: 18 Mayıs 2015, 14:27 - İp: 88.***.**8.13
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

DSLRler ile profesyonel makinalari karistiriyoruz gibime geldi

Tarih: 18 Mayıs 2015, 18:22 - İp: 108.***.**5.85
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben DSLRler profesyonel makineler değil mi? Hanı kocaman makineler, kocaman lensliler profesyonel değil mi?

Tarih: 18 Mayıs 2015, 20:05 - İp: 88.***.**8.13
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Degil... Profesyonel DSLRler iki elin parmaklarini gecmez ...Nikon D3/D4, Canon 1DMark.... Zorlarsak D800/810, 5DMark... ekleyebiliriz.

Diger DSLRler baslangic/orta/ileri seviye olabilir ama sonucta amator / hobiist modellerdir.

DSLRlerin govde yapilari/buyuklukleri ergonomik acidan aCidan avantajlidir. Daha kolay tutulur, ayarlanir ve daha az titrerler. Bir gun kullaninca daha kolay anlarsiniz.

Tarih: 19 Mayıs 2015, 00:17 - İp: 108.***.**5.85
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Bunu bilmiyordum ama bilmememde normaldır çünkü ben amatörüm.
Dediğiniz profesyonel makineler kimler kullanır ki? başbakanın fotoğrafçısı kullanıyor galıba TV de gördüğümde ne kadar büyük nasıl taşıyorlar demiştim

Hiçbir zaman DSLR makine alacağımı zannetmiyorum, istediğim yanımda kolay taşıyabileceğim küçük kompak olacak, DSLR'a en yakın olacak bana yeter.

Kompakların hakkını veremezken DSLR bizi aşar

Tarih: 20 Mayıs 2015, 23:32 - İp: 88.***.**5.98
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

tutastes eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bütçenizi zorlayıp 2. el eski meski bir dslr alın.. kompakt makinelerde alem-i cihan olsanız yapacağınız şeyler sınırlı. dslr de ise hiç bir şey bilmeseniz bile oto modda çeker yine daha detaylı doygun fotolarınız olur.

Tarih: 21 Mayıs 2015, 08:51 - İp: 88.***.**4.43