sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Ofis Mobilyaları Çekimi

Merhaba. Küçük bir işletme için, amatörce bir katalog hazırlanacak ve ofis koltuğu, masa vb. fotoğrafları çekilecek. Fotoğrafçı arkadaşlar ''herkes kendi işini yapsın'' diyecekler, eminim, ama yine de konuyu burada açarak yardım istemek zorunda kaldım (her ne kadar tepki alacağımı bilsem de...). Zira $2000 civarı bir para talep etmişler yaklaşık 20 kare fotoğraf için. Katalog hazırlatmak isteyen arkadaşım da bu fiyatın çok fazla olduğunu belirtip, benden yardım istedi, fotoğrafla ilgili olduğumu bildiği için.

Amacımız çok profesyonel bir katalog değil, ki zaten o şekilde olsa, kesinlikle profesyonel bir destek almasını önerirdim.

Konumuza dönecek olursak; bu ürünlerin fotoğraflarını çekerken nasıl bir ışık düzeneği kullanacağımı öğrenmek istiyorum. Şuan herhangi bir ışık kaynağına sahip değilim, ancak bütçemiz elverdiğince ışıklandırma ekipmanı alacağız. Ampul flaş takımı düşündük, acaba yeterli ve uygun olur mu? Beyaz fonda çekmeyi düşünüyoruz, muhtemelen fonda ürünün gölgesi olacaktır, bunu kesmemiz için iki adet ayrı ışık kaynağına mı ihtiyacımız olacak (birisi fona, diğeri de ürüne olmak üzere)?

Eğer yardımcı olmak istiyorsanız, cevaplarınızı dört gözle bekliyorum, ancak amacınız ''sen beceremezsin, kendi işini yap, herkes işini yapsın!'' tarzında şevk kırıcı yaklaşımlarsa, lütfen yazmayınız! Okudum zira daha önce benzeri konularda, bu tür yaklaşımda bulunan arkadaşların mesajlarını.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Tarih: 25 Kasım 2007, 21:39 - İp: 212.***.**9.220
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Eklemek istediğim birşey var. Başka bir kaynakta arşatırma yaparken ''dekorasyon, ev ortamı vb. çekimlerde tungsten ışıklar ağırlıklı olarak kullanılır.'' denmiş. Sürekli yandığı için mi acaba tungsten kullanılıyor, yoksa ısısından ve renginden dolayı mı? Tungsten'ler ampul flaşlardan pahalı mıdır? Israrla soruyorum, bu iş için iki adet ampul flaş takımı (ayakları, şemsiyesi vs.) alsam, işimi yeterince görür mü?

Tarih: 26 Kasım 2007, 19:07 - İp: 85.***.**6.146
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

En azından ''ampul flaş ile ofis mobilyası ve ofis şeklinde döşenmiş örnek bir oda fotoğrafı çekebilir miyim?'' sorusunun cevabını verin, Allah rızası içi.

Tarih: 28 Kasım 2007, 18:36 - İp: 85.***.**0.213
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bu cevapları burdan alman oldukça zor görünüyor..

kimse böyle konularda pek sana yardımcı olmaz..
ama sana ufak bir ip ucu..

IŞIK, IŞIK , IŞIK...... BU BİLGİYİ İLE ÖĞREN ... O ZAMAN
DAHA İYİ OLUR...AMPULLLERİ UNUT...BAŞKA IŞIKLARIDA UNUT..

PRO IŞIK SİSTEMLERİ İLE ANCAK ÇEKİLİR...AMA DİYORSUNKİ ÇOK PROFESYONEL OLMAYACAK...

AMA ÖBÜR TÜRLÜDE ÇOK KÖTÜ OLACAK BUNUDA BİL..O ZAMANDA Bİ İŞE YARAMAYACAK...YANİ...

OK..SEN BİRAZ PRO DÜŞÜNÜYORSAN MALZEME ALMAYI BOŞVER...ÇÜNKÜ MOBİLYA İŞİ ZORDUR...ALACAĞIN MALZEMELER UZUC DEĞİL VE BİR İŞ İÇİN ALIRSAN O KADAR PARAYI BOŞA HARCARSIN ...

EN GÜZELİ DAHA UYDGUN BİR FİYATA BU İŞİ PROFESYONEL BİRİLERİNE YAPTIR..

MUTLAKA UYGUN FİYAT VEREN OLUR SİZE...

SAYGILAR..

Tarih: 2 Aralık 2007, 18:02 - İp: 88.***.**5.222
idil3
idil3 (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar,benim de ofis takımına ihtiyacım yardımcı olur musun
http://www.nehirofismobilyasi.com/

Tarih: 2 Eylül 2014, 14:00 - İp: 46.***.**7.243
pelin34
pelin34 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu konuda eğitim almayı neden düşünmüyorsunuz??

Tarih: 27 Aralık 2014, 22:41 - İp: 95.***.**0.31
rici
rici (üye)
Ankara / Meraklı

Buradan cevap çıkmayacak herhalde ...

Tarih: 12 Şubat 2015, 09:49 - İp: 212.***.**6.67
takovme
takovme (üye)
İstanbul / Amatör

ofis mobilyaları için ortalama fiyat verebilirmisiniz?

Tarih: 22 Temmuz 2015, 16:29 - İp: 88.***.**1.66
  • 1