kieron123
kieron123 (üye)
İzmir / Amatör

Ürün Çekimi İçin Makine Tavsiyesi

Selamlar ben e ticaret ile uğraşıyorum . Artık ürün fotoğraflarımı kendim çekmeye karar verdim ve bir 70x70 ürün çadırı aldım . Fakat cep telefonuyla kaliteli fotoğraflar çekemedim . Bir makine almaya karar verdim ama bu konu hakkında hiç bir bilgim yok . Çekeceğim ürünler genellikle kumaş aksesuarlar en büyüğü ise bayan üst giyim . Bana bu iş için bir fotoğraf makinası önerirseniz çok sevinirim . Makine ve aksesuarları vs.( gerekiyor ise ) Bütçe max 2000-2500 TL . Yardımlarınızı bekliyorum

Tarih: 25 Mayıs 2018, 19:24 - İp: 176.***.**6.74
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Aslında ürün çekimini Hasselbladla da yapabilirisniz, kompakt bir makine ile de. DSLR ya da aynasız alırsanız iyi bir de lens almalısınız. Canon 70D + Canon 50mm macro 2.5 alsanız mesala ikinci el. Olabilir mesela, bütçenizi birazcık aşıyor gibi sanırım. Seçenek çok tabi. Sony,Panasonic,Olympus, Fujifilm aynasızlara da bakabilirsiniz. Ama aldığınız makinenin bilgisayara bağlanarak çekim yapabilme özelliği olup olmadığına bakın. Bu özellik ürün çekiminde işinizi kalaylaştıracaktır. Bu arada ışık gereksiniminden bahsetmiyoruz bile.

Tarih: 28 Mayıs 2018, 19:14 - İp: 95.***.**3.229
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Mustafa beye katılıyorum..

makineden ziyade, lens ve aydınlatma odaklı işiniz olacak...

Tarih: 30 Mayıs 2018, 16:31 - İp: 95.***.**4.215
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Çok sıklıkla ve yoğun bir şekilde çekim ihtiyacınız varsa gider azaltma bakımından kendiniz yapmanız mantıklı. Bu durumda bilir bir kişiden yüz yüze bununla ilgili öncelikle bilgi gerekirse bir çeşit kurs almanız. Biraz masraflı olur ama zaman kazanacağınızı ve olası yanlış karar almanızı düşünürsek yapacağınız masrafa değecektir. Bilir kişiyi seçerken dikkat edin yalnız.

Fotoğraf konusunda bilgisi olmayıp hobi amaçlı başlangıç için makine tavsiyesi soran meraklılar için foruma yazmak yeterli ve ideal ama sizin gibi bu işe sıfırdan başlayıp ticaret amaçlı kullanmak üzere tavsiye isteyenlerin buradan sağlıklı bir karara varabileceklerini sanmıyorum.

iyi şanslar.

#the_photgrpher' tarafından 31.05.2018 00:42:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2018, 00:35 - İp: 194.***.**0.63
recepok
recepok (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bende arıyorum o fiyatta bir makina arıyorum benide bilgilendirirseniz sevinirim

Tarih: 2 Temmuz 2018, 11:10 - İp: 88.***.**2.228
fanatikfotocu
fanatikfotocu (üye)
İstanbul / Amatör

Mustafa beyin tavsiyesi çok iyi olmuş. İnceleyin derim.

Tarih: 10 Eylül 2018, 15:41 - İp: 85.***.**5.117
  • 1