sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Gökyüzünün Çekimi

Arkadaşlar bugün balkonda gökyüzü çekeyim dedim ama makine (S2) bir türlü netleme yapmadı. Sebep beyaz bulutlara denk geldiği için ve şunu anladım fotoğraf makineleri tek bir renke netleme yapamıyor değilmi? Mesela geçengün Yerebatan Sarnıcına gittim. Cafenin karşısında bu kare gördüm ama netleme noktası siyah karanlık kısma denk geliyordu yukarıdan damlayan sularda cabası bir türlü çekemedim valla (siz siz olun D-SLR ve o tarz büyüklükte makine ile gitmeyin ultr kompakt makine daha iyi yada makineye poşet geçirin)

Tarih: 1 Mart 2006, 12:02 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Oto fokus modülleri kontrast bölgeleri kullanarak netleme yaparlar dolayısıyla o sonuç gayet normal

Tarih: 1 Mart 2006, 15:56 - İp: 85.***.**2.253
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Aynı sorunu ben de yaşıyorum..Nasıl çekeceğiz bu gökyüzünü?.. Her zaman ufukdaki dağlarda netleyip sonra mı gökyüzünü çekeceğiz?

Tarih: 11 Mart 2006, 23:45 - İp: 85.***.**1.224
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

manuel focus varsa sonsuza alın olsun bitsin.

Tarih: 12 Mart 2006, 02:34 - İp: 195.***.**7.105
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Ay fotosu çekerken de aynı sorun oluyor. Yine sonsuza mı almamız gerekiyor Ay çekerken...

Tarih: 12 Mart 2006, 11:14 - İp: 88.***.**8.58
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

galiba ayı çekmek için manuel focuslama problemi çözer mastertr..Bi denemek lazım

Tarih: 12 Mart 2006, 11:27 - İp: 212.***.**2.140
prara
prara (üye)
Ankara / Meraklı

forumun gözünü seveyim. arkadaşlar sayenizde bir sürü şey öğreniyorum.ben de S2 alalı üç gün oldu. sizleri takip ediyorum.daha öğrenecek çoook şey var. hepinize kolay gelsin.

Tarih: 21 Mart 2006, 19:53 - İp: 85.***.**7.235
  • 1