parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılık Kitabı

Arkadaşlar baştan sona herşeyi anlatan, özellikle asa hızı ve bunun gibi ayarları ayrıntılı olarak öğreten bir kitap almak istiyorum öneriniz var mı?

Tarih: 13 Ocak 2006, 13:16 - İp: yok
hulg
hulg (üye)
Erzurum / Amatör

Selam parody. En iyisini yapıyorsun kitap almakla. Ben makinamı almadan kitabımı almıştım. Benim kitabım A dan Z ye fotoğrafçılık (Özer Kanburoğlu) genelde iyi açıklamış konuları. Fakat çok fazla detay var içinde. Analog makinalar için film yapılarını ve daha birçok şeyi incelemiş. Fotoğraf tekniklerinede yer veriyor.Ben daha iyisine raslamadım ama muhakkak vardır. Eğer inceleme şansın olursa tavsiye edrim. Dediğin ayarlardan da bahsediyor ama seni ne derece tatmin eder bilemem.

Saygılarımla

Tarih: 13 Ocak 2006, 13:34 - İp: 85.***.**5.171
parody
parody (üye)

Bende bugün baktım en çok onu beğendim zaten. Gerek baskı kalitesi, gerek içerik olarak en iyisi o gibi. Yarın gidip alırım artık. Sağol.

Tarih: 13 Ocak 2006, 21:05 - İp: 85.***.**5.116
gsoeclipse
gsoeclipse (üye)
İzmir / Meraklı

john hedgecoe, her yönüyle fotoğraf sanatı
teknik kısmıyla daha çok ilgileniyorsan olayın 2. alacağın kitap olarak bunu tavsiye ederim, ancak orta seviyede teknik bilgi veren (bence yeterli),geri kalan kısmını örneklerle,senin de katılımınla anlatmaya çalışan bir kitap.
kuru, teknik kısmında az durmuş(40sfkadar), projeler,renkli konular ve kompozisyonlarla teknik açıklamaya gitmiş (160sf)

Tarih: 13 Ocak 2006, 22:04 - İp: 85.***.**8.223
parody
parody (üye)

Bugün gittim A'dan Z'yeyi aldım. Sonra gittim oturdum cafede bakarken birşey dikatimi çekti hep filmli makinelere göre anlatılmış ve sanırım oldukçada eski bir kitap, pratik olarak pek faydalı olmayacağını düşündüm ve değiştirik Hedgecoe nun kitabını aldım. Çok sık karşılaştığımız durumlar için özel olarak tavsiyelerde bulunulması hoşuma gitti.

Tarih: 15 Ocak 2006, 00:34 - İp: 85.***.**7.136
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Homer Yayınları "Doğada Fotoğrafçılık". Tavsiye ederim.

Tarih: 16 Ocak 2006, 14:30 - İp: 213.***.**5.242
parody
parody (üye)

Çok sağol tam bana göre bir kitapmış bakalım bulabilecek miyim?

Tarih: 16 Ocak 2006, 20:44 - İp: 85.***.**6.239
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Doğa da fotoğrafçılığı geçen hafta Homer yayınlara eft ile ücretini gönderip, kargo ile satın aldım.

Fotoğraf sanatını hiç bilmeyen biri olduğum halde kitaptan büyük keyif aldım. Sabırla okuyup anlamaya çalışıyorum.

Deneyimli arkadaşlar, Digital makinelere yönelik kitap önerilerinizi de yazabilirseniz memnun olurum.

Herkese keyifli günler.

Tarih: 6 Mart 2006, 19:57 - İp: 85.***.**8.214
parody
parody (üye)

Arkadaşlar anladım ki bunlar hikaye, bir kitap aldım DK yayınlarının GUIDE TO PHOTOGRAPHY john garrett yazmış ingilizce bir kitap çok iyi ingilizcesi olanlara tavsiye ederim..

Tarih: 10 Mart 2006, 14:48 - İp: 85.***.**1.91
yucelkoca
yucelkoca (üye)
Diyarbakır / Amatör

Dijital Fotoğrafçılık
Erkan Terzi; Editör: Seda Toksoy
Sistem Yayıncılık;
Haziran 2004, 1.baskı, 16,5 x 24, 114 sayfa, Türkçe, K.kapak.
ISBN No: 9753223323

İnternette gördüm...Bu kitabı bileniniz, yorumu olan var mı?

http://kitap.antoloji.com/kitap.asp?kitap=38351

Tarih: 17 Temmuz 2006, 23:09 - İp: 85.***.**6.36
efkan
efkan (üye)
Batman / Meraklı

www.elektroniksanatlar.com sitesinin fotoğraf bölümünde vardı sanırım bu tarz kitaplar. Ya da e-kitap bölümünde de olabilir.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 18:35 - İp: 85.***.**0.250