allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

30d Noise Giderme

Arkadaşlar menü içerisinde bulunan noise giderme seçeneğini ben AUTO'da tutuyorum.Bu konuda bir yanlış var mı ya da ne zararı var.Bu soruyu sormak ihtiyacını hissettim zira neden böyle bir seçenek konulmuş.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 14:39 - İp: 85.***.**7.88
dura
dura (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım....350d gibi bende on konumuna aldım ama baktımki uzun pozlamalarda noise uzun sürüyor.sonra auto ya aldım..400 asa kullanıyorum genellikle..eğer pozlama kısa ise noise çektiğim fotolarda hafif belli ediyor kendini..daha sonra tekrar on konumuna aldım ve onla devam ediyorum..ve uzun pozlamalarda 800 asa bile güzel netice veriyor..dış mekanlarda 100 asa yı kullandığın sürece on konumu off konumu veya auto konumu fark etmiyor...acaba soruna cevap verebildimmi...

selçuk

Tarih: 25 Mayıs 2007, 15:04 - İp: 81.***.**4.175
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

yani ; noise on konumunda ya da auto seçeneğinde işaretli ise imaj kayıt süresi uzuyor mu demek istiyorsunuz,açıkçası buna dikkat etmedim.
bilinçli istenilen durumlar dışından noise kimse istemez,dolayısıyla gerekli durumlarda devreye girmesi için auto 'da olmasının bir sakıncası yok yani,sadece kayıt süresini etkiliyor gibi anladım.doğru mudur ?

Tarih: 25 Mayıs 2007, 15:21 - İp: 85.***.**7.88
dura
dura (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

on konumunda imaj uzuyor uzun pozlamada...normal pozlamada ise birşey yok...auto da ise sadece uzun pozlamada sistem devreye giriyor..ama on konumunda sistem hepsinde çalışıyor.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 19:01 - İp: 81.***.**4.175
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

o k ,doğru anlamışsım,tsk edeerim sn. dura.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 15:30 - İp: 81.***.**2.202
  • 1