mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sony’nin Yeni Termali Up-dr200

Hakkındaki bilgileri kulaktan dolma duyduğum için net bilgi veremiyorum..

Ancak şimdiye kadar, mühür tutmayan parlak kağıdın tek seçenek olmaktan çıkıyor oluşu, en önemli nokta.. Özel bir teknikle, aynı kağıdı mat hale getiren sistem eklenmiş..

Hayırlı uğurlu olsun diyelim..

Tarih: 9 Nisan 2008, 09:37 - İp: 85.***.**7.176
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete bey pek anlamadim bana benim anlayacagim sekilde up-dr 150mi yoksa up-dr200
su an bende up-dr150 var ve cidi sekilde up-dr200 ile takas etmeyi düsünüyorum ne dersiniz bir usta bir agabeyimiz olarak
simdiden vereceginiz cevap icin tesekürler
saygilarimla

Tarih: 9 Nisan 2008, 11:37 - İp: 88.***.**6.228
mete007
mete007 (üye)

Serhat bey.. İltifatınız için teşekkür ederim.. Kendimi çok usta görmesemde, fikirlerimi paylaştığım için siz ve diğer arkadaşlar, beni onurlandırıyorsunuz.. (öncelikle saygılarımı belirtmek istedim)

Aile işletmemizden, 10 ay kadar önce ayrıldım ve şuan kendi stüdyomu çalıştırıyorum.. Bendede 150 modelinden var.. Şahsi görüşüm; hemen bir değişikliğe gidilmemesi yönünde.. Örneğin şöyle bir girişiminiz olabilir; bir düğün salonu işi bağlayıp 150 modeli oraya tahsis edilirde, yeni makine işyerinin ihtiyacı için düşünülebilir..

Makine gelipde, 2 ay gibi bir süre piyasaya yayılsın, ondan sonra elinizdekini yenilemeyi tekrar değerlendirin derim.. Tabiki hepimizin baskı ihtiyaçları ayrı.. Örneğin ben, acil işlerim haricindeki Düğün-Nişan, Aile fotoğrafı vs.. laser minilabı olan aileme ait işletmede bastırıyorum.. Kendime göre yaptığım öneri, başka arkadaşlara uymayabilir..

Birde, termal makinelerin, minilabların alternatifi değil, yardımcısı olabileceğini düşünüyorum..

Bu yeni modelle birlikte daha iyi maliyet öngörülüyor.. Ancak minilablar ışık prensibiyle baskı yapar (RGB) o sebeple, önümüzdeki yıllarda, termal makinelerde bütün amatör işleri basıyor olsak dahi, Stüdyo işlerimiz için minilab zaruri (bence)

Hayırlı işler dilerim..

Tarih: 9 Nisan 2008, 13:19 - İp: 85.***.**7.176
efe1234
efe1234 (üye)
İstanbul / Firma

merhaba mete bey;
sizin şahsınızda tüm netfoto üyelerini bilgilendirmek istedim. sony udr-200 nisan başı itibari ile satışa sunulmuştur.makinenin en önemli özelliği sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi aynı kağıt üzerinden hem mat hem de parlak baskı yapabilmesidir.bunun yanısıra 10*15,13*18 ve 15*21 baskı maliyetleri sırası ile 0,168-0,663-0,768ykrdir.ayrıca makine updr-150 modelindeki gibi her kağıt değiştirdiğinizde 5 adet test kağıdı vermemektedir.kağıdı yırtılabiliyor yani diğer modeldeki gibi üzerinde koruyucu katman yok.bu da mühür tutmama sorununu ortadan kaldırıyor.
herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
iyi çalışmalar.bol kazançlar dilerim...

Tarih: 9 Nisan 2008, 18:22 - İp: 88.***.**6.246
role
role (üye)
İstanbul / Firma

tim fotografçı arkadaşlara kolay gelsin ve bu sitede fot.arkadaşlara yardımcı olmak isteyenlere bir önerim var bilmediginiz konularda biliyormuş gibi anlatmayın hadi sizi geçtim sonyberkel nasıl böyle birşey söyler up-dr 200 kagıdı mühür tutuyormuş ben yazıyı yazdıgım şu anda bir türlü tutturamıyorum sebebi nedir sakın şöyle bir şey düşünmeyin mat kagıt mühür tutuyor diye dünyada termal kagıtların hiç biri mühür tutmuyor ve devamını anlatayım ocak tic dergilere ilan verdi 0.13ykr artı kdv 10x15 için reklam yeni çıktı reklam fot.ulaşmadan zam geldi bu reklamlara nekadar inanılır siz düşünün.birde şunu ekleyeyim yırtılan tek kagıt sony degil citizen kagıdıda aynen kagıt gibi yırtılıyor pnk kardeşim zaten makinen var 4580 ytl verip 200 modeli alacaksın farkı nedir birtek matkagıda basıyor bunun için mi alacaksın iyi düşün fot.iş yok para yok diye düşünürken böyle bi yanlışa düşme

Tarih: 10 Nisan 2008, 09:39 - İp: 85.***.**4.94
role
role (üye)
İstanbul / Firma

bir bilgi daha vereyim diger termal makineler kagıt taktıgınızda parmak izi kalmasın diye 5 adet kagıdı keser buda maliyeti etkilemiyor çünkü kagıtlar her zaman daha uzundur birde özel bir teknikle mühür tutmasından bahsetmiş mete bey anlatırsa sevinirim tabi sır degilse bildigim tek özel teknik kagıda özel yapılmış sprey sıkılması

Tarih: 10 Nisan 2008, 09:52 - İp: 85.***.**4.94
efe1234
efe1234 (üye)
İstanbul / Firma

sevgili role kardeşim;
madem bu kadar çok biliyorsun gel bize de bir eğitim ver
arkadaşım senin elinde sony updr-200 makine ve sarf malzemesi var da test mi yaptın kardeşim?gel ofisime sana özel test yapayım kendi gözlerinle gör.Cıtızen kağıdı yırtılır doğrudur ama zorlarsan yırtarsın!Başka bir konu eğer yazımı doğru okusaydın baskı maliyetlerini de görebilirdin.

iyi çalışmalar,bol kazançlar dilerim...

Tarih: 10 Nisan 2008, 10:00 - İp: 88.***.**6.246
role
role (üye)
İstanbul / Firma

elimde kagıdı olmasa böyle birşey yazmazdım ocak numune olarak heryere kagıdını dagıtıyor o şekilde denedim mühür tutmuyor kagıt maliyetine gelince yanlış bi bilgimi var fotograf dergisinin bu ayki sayısını eline alırsın görürsün kaç ytl yazıldıgını agresif olmana hiç gerek yok ben makineyle ilgili teknik bir şey yazmadım ama bir şey ögrenmek istersen sony servisine sor bana degil birde termal kagıtların yırtılması tek yönlüdür ya yatay yırtılır yada dikey fazla zorlamayın yönünü bulun ofise gelmeme gerek yok nasıl mühür tuttugunu anlat hepimiz anlayalım bizede yardımcı ol

Tarih: 10 Nisan 2008, 10:10 - İp: 85.***.**4.94
mete007
mete007 (üye)

Konunun öncelikli muhatabı ben oluyorum, çünkü konuyuu ben açtım..

Sprey sıkılması yoluyla, matlık elde edildiğini belirten arkadaşın, aynı meseleyi soru şeklinde bize sunmasına anlam veremedim..

şu veya bu firma meselesini.. Citizen , sony veya shinko meselesini kenara bırakmamız gerekir..

Yeni bir makine var.. ve baskıları, minilablarınkine yaklaştırılmış.. Buna ancak "hayırlısı" denilebilir..

Mat olupda mühür tutmuyorsa, bu bilgiyi veren arkadaşa, ancak teşekkür edilir.. (eğer makine elindeyse ve bu meseleyi test etmişse)

Bu siteyi takip eden arkadaşlar, "TEST" ifadesinin site yönetimi bilgisi dışında kullanılamayacağınıda bilir.. "İzlenim" gibi ifadelerin daha uygun olduğu, seneler önceki konu başlıkları altında görüşüldü..

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=12123

Sayfasında, dSlr , Slrlike veya compact dijital fotoğraf makineleri için geçerli olan durumun, baskı sistemleri içinde aynen uygulanması gerektiğini düşünüyorum..

Kullanan, izlenimi olan arkadaşlar, mümkünse "UP-DR200 izlenimlerim" gibi başlıkla konu açsın ve orada tartışılsın..

Bu sitenin, hiçbir firmanın yörüngesine girmemesi gerektiği görüşündeyim... Seneler oldu, bir arkadaş "-seni tanıdığım kadarıyla, noritsu aşığısın" demişti.. Ancak izlenimlerimi aktarabilirim.. Daha fazlasını yapmadım, bu doğru olmaz..

Selam ve saygılar.. Meslekdaşlarımada, makine satıcısı firmalarada, hayırlı işler diyorum..

Tarih: 10 Nisan 2008, 11:19 - İp: 85.***.**9.86
efe1234
efe1234 (üye)
İstanbul / Firma

Haklısınız Mete Bey;sizlerden bu saçma tartışmadan dolayı özür diler herkese işlerinde bol kazançlar dilerim...

Tarih: 10 Nisan 2008, 12:02 - İp: 88.***.**6.246
mete007
mete007 (üye)

estağfurlah... özür dilenecek bişey yok.. saygıalr bizden..

Fotoğraf ekliyorum:...

Ağırlık: 17 kg.. olarak belirtilmiş..
fotoğrafda görülmeyen, bir çıkıştepsisi var..

#mete007' tarafından 10.04.2008 12:07:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Nisan 2008, 12:05 - İp: 85.***.**9.86