mveysel
mveysel (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

Dükkan Konusunda Tavsiye Lütfen..

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 1 YIL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ ALDIM. ASLINDA NİYETİM FOTOĞRAFÇI DÜKKANI AÇMAK DEĞİLDİ AMA MALUM İŞ YOK GÜÇ YOK OTURMAKLA DA OLMUYOR BU YÜZDEN BÖYLE BİR KARARA VARDIM. BU KONUDA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.. FOTOĞRAF MAKİNAM VAR ÇOK ŞÜKÜR.. ANCAK NE MARKA VE MODEL BASKI MAKİNASI ALMALIYIM? İYİ BİR RÜTUŞ PROGRAMI OLARAK HANGİ PROGRAMI VEYA EKLENTİYİ TAVİSYE EDERSİNİZ. MÜMKÜNSE İNDİRME ADRESİNİ DE MESAJ OLARAK YOLLARSANIZ SEVİNİRİM. ÇOK RÜTUŞ PROGRAMI İNDİRDİM Kİ BİRÇOĞUNUDA BURDAKİ FORUMDAN İNDİRİP KURDUM ANCAK TAM OLARAK FAYDALANAMADIM. BU KONUDA EN İYİSİ HANGİSİDİR SİZCE? STÜDYO FLAŞI İÇİN HANGİ MARKAYI TAVSİYE EDERSİNİZ? ORTALAMA BİR FOTOĞRAFÇI VE PHOTOSHOPÇU ÜCRETİ NE KADAR? DÜKKANDA SÜREKLİ DURMAYABİLİRİM BU YÜZDEN ELEMANA DA İHTİYACIM OLACAK. ŞİMDİLİK BU HUSUSLARDA YARDIMINIZI ESİRGEMEZSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM.. GÖRÜŞMEK ÜZERE ARKADAŞLAR..

Tarih: 17 Eylül 2008, 23:31 - İp: 78.***.**3.140
alkann
alkann (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

madem dükkan açmakta kararlısın o zaman nikon camera sony termal al ama mini lab alamayı düşünüyorsan kimyassalllı devri biiti alcaksan yeni kuru minilab al derim. hadi hayırlı uğurlu olsun

Tarih: 19 Eylül 2008, 17:10 - İp: 88.***.**0.50
mveysel
mveysel (üye)

alkan kardeşim biraz daha ayrıntıya girersen sevinirim.. yani neden kuru minilab dediğin termal baskı oluyor sanırım ama şuan için kağıt maliyeti daha pahalı.. yada başka bişey demek istediysen marka ve model belirtirsen sevinirim çünkü minilablara gerçekten yabancıyım..

Tarih: 20 Eylül 2008, 00:34 - İp: 78.***.**5.29
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence tantuni dükkanı aç daha çok kazanırsın eti haşlıyn dometes soğan doğruyon o iş daha kolay......................................hem dolarları dökmenede gerek yok.......

Tarih: 20 Eylül 2008, 08:28 - İp: 78.***.**4.160
esoes
esoes (üye)

kardeşim footgrafcılığın görüntüsü ne güzel dimi.......500 kuruş baskı...5-6 ytl ye vs kar a bak 4500 ytl ne para dimi........bugün elektrik parasını aklına getir klima çalışıyor mecbur fotografcısın lüks takılmak zorundasın iş yerinde artı mecbur ter e karşı çalıştırmak zorundasın gecen sene 100 ytl gelen faturam bu sene 275 ytl ye çıktı...ayda300-400 kira.....artı 300 bağkur.....muhasebe ayda70 sabit 3 ayda bir vergi....senelik kira stopajı.....daha sayimi tel parası ayda konuşmam desen yine 50 geliyor...+++ malzemeciye para ihtiyac olmasada görüntü lazım görüntü içinde malzemeciye para lazım...dükkan açarken ödediğin paralar cabası girmek 1 dert işin içinden çıkması 1000 dert....allah acanada açacak olanada yardım etsin...bana de ki çok konuştun birader kapat çeneni de ama kapatamam neden mi bağkur a 3 milyar borç var kapatmam için onu ödemem lazım....

Tarih: 20 Eylül 2008, 08:41 - İp: 78.***.**4.160
esoes
esoes (üye)

hım demişsinki forumda öldü bitti demeden tecrübeleriinizi yazın o zaman şöle diim çok para dökmeden gir basamakları yavaş yavaş çık...makina ve flaş yeter idareten baskı makinası al iş artış gösterdikce para bağla kısa ve öz biraderim..

Tarih: 20 Eylül 2008, 08:47 - İp: 78.***.**4.160
esoes
esoes (üye)

shinko : darfilm
mitsubishi : eftaş
sony : sony türkiye kardeş bunları sen yazmışsın adanalısın herhalde bu markaları sana çok tavsiye eden olmuş sanırım ama insanlar gözünün önündeki değerleri görmezlermiş.......................adanada koskoca burla ticaret var hemde kodak satıyor kart sıkıntın yok + ribonu tek olarakta alabilirsin + bu saydığın markalar fotograf basıyor ama fotograf markası deildir...bugün millet remi aldımı arkasını okuyor kağıdın markaya bakıyor...bugün müşterin geldimi kodak film var mı diyor yada fuji varmı diyor...mantıklı ol bence burlaya bi git..bu bir reklam değildir...burla bile nediyor biliyormusun arayan bulur kardeşim diyor bu sitelere üye olupta buralarda müşteri aramıyor...sen bu siteye bi yorum aç deki termal baskı alcam ne önerirsinizde tel de yaz bak seni kaç kişi arar telden kaç türlü yalan atar bi dene istersen:) ama kodak hariç onlar aramaz çünkü iyi bir satıcı ayağa gitmez..

Tarih: 20 Eylül 2008, 09:00 - İp: 78.***.**4.160
mveysel
mveysel (üye)

teşekkürler esoes.. dediklerini düşüneceğim..

Tarih: 20 Eylül 2008, 10:46 - İp: 78.***.**7.134
alkann
alkann (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

noritsu yeni d701 dene kimyasal olmadan çalışan bir minilan çıkartmış yeni film banyo derdi bitiyor o nu kasteeedim minilab alacaksan bence ki alma ama lacam dersen yeni makinenin gelmesini bekle

Tarih: 20 Eylül 2008, 15:57 - İp: 88.***.**2.89
mveysel
mveysel (üye)

teşekkürler alkan kardeş.. var mı başka tavsiyesi olan arkadaş?

Tarih: 24 Eylül 2008, 00:37 - İp: 78.***.**8.167
mermeral
mermeral (üye)
Ankara / Amatör

merhaba bende photoshopla uğraşıyorum ama evde . çünkü bebeğim var ve dışarıda çalışamıyorum eğer düşünürseniz çektiğiniz fotoğrafları bana yollayabilirsiniz tabii internet üstünden çalışmak konusunda anlaşabilirsek çünkü ben ankarada oturuyorum fiyat konusundada yardımcı olurum

Tarih: 1 Ekim 2008, 22:27 - İp: 88.***.**4.105