mveysel
mveysel (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

Dükkan Konusunda Tavsiye Lütfen..

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 1 YIL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ ALDIM. ASLINDA NİYETİM FOTOĞRAFÇI DÜKKANI AÇMAK DEĞİLDİ AMA MALUM İŞ YOK GÜÇ YOK OTURMAKLA DA OLMUYOR BU YÜZDEN BÖYLE BİR KARARA VARDIM. BU KONUDA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.. FOTOĞRAF MAKİNAM VAR ÇOK ŞÜKÜR.. ANCAK NE MARKA VE MODEL BASKI MAKİNASI ALMALIYIM? İYİ BİR RÜTUŞ PROGRAMI OLARAK HANGİ PROGRAMI VEYA EKLENTİYİ TAVİSYE EDERSİNİZ. MÜMKÜNSE İNDİRME ADRESİNİ DE MESAJ OLARAK YOLLARSANIZ SEVİNİRİM. ÇOK RÜTUŞ PROGRAMI İNDİRDİM Kİ BİRÇOĞUNUDA BURDAKİ FORUMDAN İNDİRİP KURDUM ANCAK TAM OLARAK FAYDALANAMADIM. BU KONUDA EN İYİSİ HANGİSİDİR SİZCE? STÜDYO FLAŞI İÇİN HANGİ MARKAYI TAVSİYE EDERSİNİZ? ORTALAMA BİR FOTOĞRAFÇI VE PHOTOSHOPÇU ÜCRETİ NE KADAR? DÜKKANDA SÜREKLİ DURMAYABİLİRİM BU YÜZDEN ELEMANA DA İHTİYACIM OLACAK. ŞİMDİLİK BU HUSUSLARDA YARDIMINIZI ESİRGEMEZSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM.. GÖRÜŞMEK ÜZERE ARKADAŞLAR..

Tarih: 17 Eylül 2008, 23:31 - İp: 78.***.**3.140
alkann
alkann (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence hiç bulaşa zaten bu meslek öldü ve öldürüldü

Tarih: 18 Eylül 2008, 12:50 - İp: 88.***.**1.220
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

aynen katılıyorum hiç bulaşma bu işe bence. al makineni tatil köylerinde yüzdeyle çekimcilik yap daha iyi kazanırsın hemde güzel hatunlara özel çalışmalar yaparsın özgür olarak....

Tarih: 18 Eylül 2008, 13:52 - İp: 78.***.**7.208
mveysel
mveysel (üye)

ben mesleğin ölmekten çok henüz başladığını düşünüyorum.. çünkü iyiyle kötü ayrılıyor artık.. dediğim konularda her türlü fikre açığım.. yardımcı olursanız gerçekten memnun olurum..

Tarih: 18 Eylül 2008, 14:06 - İp: 78.***.**6.250
nedim02
nedim02 (üye)
Adıyaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

KARDEŞ BU MESLEK ÖNCEDENDİ SANAT VARDI FOTOĞRAFÇI VARDI YANİ BİLGİSAYAR ÇIKINCA USTALIK AYAĞA DÜŞTÜ.. HERKES GİBİ BENDE GİRMENİ ÖNERMEM::GİNEDE HAYIRLISI: SAYGILARIMLA...

Tarih: 18 Eylül 2008, 14:07 - İp: 88.***.**3.122
mveysel
mveysel (üye)

teşekkür ederim ancak beklediğim tavsiye mesleğe girip girmemem konusunda değil.. baskı makinası, rütuş programı, flaş seti gibi konularda.. önceden de dediğim gibi her türlü fikre açığım ve lütfen sadece dediğim konularda tavsiyelerinizi, tecrübelerinizi yazın.. bu mesleğe girme, öldü bitti, uğraşma etme gibisinden şeyler yazmayın lütfen.. bunu özellikle rica ediyorum sizden..

Tarih: 18 Eylül 2008, 23:59 - İp: 78.***.**4.138
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle insalah hayirlisi olur dükani gönlünüze göre acarsiniz eger inanarak bu ise girerseniz vede kalite üretirseniz ekmek var.
BENDEN MAKINA TAVSIYESI
SONY UP-DR 150 10-15;15-21 BASKI EBATI
mükemel makina 1 seneden beri kulaniyorum

LÜTVEN DIGER TERÜBELI ARKADASLARA SESLENIYORUM BURDA ARKADASA YARDIMCI OLALIM

Tarih: 19 Eylül 2008, 10:34 - İp: 88.***.**4.205
mveysel
mveysel (üye)

serdat kardeşim gerçekten çok ama çok teşekkür ederim kardeşim.. termal baskının haricinde minilab tavsiyende var mı acaba? çünkü amacım minilaba yönelmek.. malum film filanda gelecektir dışarda yaptırmak istemiyorum.. biliyorum fiyat olarak oldukça pahalı fujiyi aradım 70.000 euro fiyatı varmış ama olsun Allah büyük.. Bilgili, tecrübeli herkesten yardım ve tavsiye rica ediyorum.. minilab, termal baskı, rütuş programı, stüdyo flaşı birde photoshopçu ve fotoğrafçı 2 arkadaş çalıştırmak istiyorum. ben daha çok reklam fotoğrafçılığına yönelmek istediğimden pek dükkanda olabileceğimi sanmıyorum. bu yüzden fotoğrafçıya, photoshopçuye de ihtiyacım olacak..

Tarih: 19 Eylül 2008, 12:08 - İp: 78.***.**7.253
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

mveysel kardes minilab almayi düsündügünü söylüyorsun benim düsüncem ya fuji frontier yata noritsu 10 fazla olsun saglam olsun STÜDYO FLAŞI multiblitz ,elinchron ,hensel
bunlar tutulan marka dir

Tarih: 19 Eylül 2008, 12:53 - İp: 88.***.**4.204
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

seri ilanlar da norisu 3001 satıyorum. fiyat makul cihaz 10 numara ilgilenirseniz bilgilendiririm..

Tarih: 19 Eylül 2008, 16:04 - İp: 78.***.**2.61
mveysel
mveysel (üye)

serhat kardeşim teşekkürler tavsiyelerin için..

berkant kardeşim yazıkki açmayı düşündüğüm dükkanı kasım-aralık gibi açmayı düşünüyorum bir-iki ay iyi bi araştırma yapmak istiyorum. ayrıca dükkanda bakıyorum.. ama genede teşekkürler belki ilerki zamanlarda ilgilenebilirim.. iyi satışlar dilerim..

Tarih: 19 Eylül 2008, 16:57 - İp: 78.***.**7.253