zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dolandırıcı Uyarısı

Sevgili fotoğrafçı arkadaşlar,özellikle minilab kullananlar veya almak isteyenler,MURAT BALCI isimli teknik servis elemanına kesinlikle iş yaptırmaynız,kesinlikle elden para vermeyiniz,verdiği hesap numarasına para yatırmayınız,kendisinin YALÇINLAR'da çalıştığını söyleyen bu dolandırıcı makinemize müşteri bulduğunu söyleyip 6x9 objektifimizin olmadığını,almamız için 250 euro hesabına yatırmamız gerektiğini söyledi.Bizde YALÇINLAR ismine güvenerek parayı yatırdık,3 haftadır tlf.da attığı palavralar senaryo olur.Kısacası fotoğrafçı arkadaş MURAT BALCI isimli şahsı kapının önünden geçirmessen menfafatine olur.

Tarih: 1 Kasım 2005, 12:53 - İp: yok
tamer974
tamer974 (üye)
İçel / Firma

aynı herif bizide aradı ve aynı numarayı yaptı mersindeyim bu arada yalçınlar bu herife ismini kullandırmasın

Tarih: 1 Kasım 2005, 18:51 - İp: yok
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

onu bi yerde denk gelirse onunla iyi vakit geçireceğiz

Tarih: 27 Haziran 2007, 20:37 - İp: 85.***.**7.66
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

hocam, iki sene sonra konuyu güncelleştirdiyse vardır bir nedeni..

http://www.youtube.com/watch?v=5wo8mqiKFCs

linke tıklarsanız, bana çağrıştırdığı durumu anlayabilirsiniz..

Tarih: 28 Haziran 2007, 11:05 - İp: 85.***.**0.227
fotolojik
fotolojik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu adamı tanırım gerçekten siz iyi niyetinizin kurbanı olmuşsunuz,aslında sizin durumunuzdaki türkiyenin değişik yerlerinde çok sayıda meslektaşımızı tonga düşürmüş birisidir.bence onu tanımayan kendini şanslı saymalı.Şu sıralar faliyetini istanbulda sürdürmeye çalışıyor.Anlamadığım şey neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz bu kadar mağdur varken mutlaka bir şey yapılır hakkında...

Tarih: 9 Temmuz 2007, 15:20 - İp: 85.***.**7.252
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım adamı savcılığa verdim,dolandırıcılık kastı olmadığana karar verdiler,dolandırma işinden vazgeçtim davamı telefonuma gönderdiği küfür mesajları için devam ediyorum,yukarıda beni nasıl dolandırdığını yazdım,adam savunmasında diyor ki:efendim 6x9 objektimizi bizim gönderdiğimiz parayla almışmış,eğer servis-otel-ulaşım masraflarını yollarsak hemen gelip montaj yapacakmışmış,onu yakalayınca öyle bir montaj yapacam ki ona...en baba montajcı ben bu işi bilmiyormuşum diyecek...

Tarih: 9 Temmuz 2007, 20:15 - İp: 88.***.**5.34
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

kimmiş bu murat balcı ya canımı sıkmaya başladı bu isim.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 23:02 - İp: 88.***.**4.218
velittin
velittin (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım merhaba sitenin yeni üyesiyim uyarıcı özelliğinizden dolayı size bir merhaba diyeyim dedim siz profösyenellerden yardım alayım istedim küçük bir stüdyoyla işe başlayacam inşallah ama fazla bilgimde yok açıkçası hiti gibi direk kontrol edilebilen başka bir makina varmı hiti de 15*20 baskı yapılabiliyor 18*24 başkada olsa makina varmı yardımınızı bekliyorum .....şimdiden t e ş e k k ü r l e r

Tarih: 26 Temmuz 2007, 10:45 - İp: 88.***.**3.70
monaralto
monaralto (üye)
Erzurum / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet sayın meslektaşım bizdede ona benzer sorunlar oldu

Tarih: 26 Temmuz 2007, 15:21 - İp: 88.***.**2.200
  • 1