mygraund
mygraund (üye)
İstanbul / Firma

Zenniti Olmak Ayrıcalıktır!!!:)

herkesin fotoğraf makinesi olabilir ama herkesin zeniti olmaz! dijitalle herkez fotoğraf ceker ama zenit ile cekmesi cok zordur. zenitin olmak bir ayrıcalıktır. bana zenit mi yok sa dijital ( herhangi bir modeli) desinler ben dijital derim cünkü daha basit basıyosun bir tusa o kendi kendine ayarlıyor. :=)
neyse ben zenitciyim. beeeen zen,t ile fotograf cekerim. bu bir ayrıcalıktır.....

teşekkürler.

Tarih: 18 Eylül 2006, 22:04 - İp: 85.***.**4.23
militan183
militan183 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

312 M derim
ama derimki fazla nazik. biraz nazlı günündeyse güzel alet.
bide zoom olsa.

Tarih: 22 Eylül 2006, 08:28 - İp: 212.***.**2.134
mygraund
mygraund (üye)
İstanbul / Firma

EVET bu senin eli,nde zoom almak da bişey yok verirsin parasını alırsın en kolayı bu bullunmayan bişey de değil ben cok yakın zamanda güzell bir zoom almayı düşünüyorum. ozaman göreceksin sen snayper zenit olarak tarihe gececek

Tarih: 22 Eylül 2006, 18:14 - İp: 81.***.**0.74
tiyanshan
tiyanshan (üye)
İçel / Meraklı

selam zenitci arkadaşlar
bende yaklaşık 15 senedir zenith var ama ilk bir iki pozdan sonra çekim yapmayı vaz geçtim ..çünkü çekimlerde pek başarılı olamadım..şimdi prf.ce dijitallerim var ama sizler gibi çoğu zaman zenithi çıkarıp biraz sevip yerine koymaktayım..zenith makina hakkında aslında yeterli bilgiye sahip değilim(kullanımı hakkında) bu sebeple olsa gerek bir taraflara atıldı kaldı. bana bu konuda bilgi verecek arkadaşlara şimdiden tşkrlerimi sunraım..elimdeki modeli zenith 122..tşkrlerimle

Tarih: 23 Eylül 2006, 20:47 - İp: 88.***.**2.3
mygraund
mygraund (üye)
İstanbul / Firma

merhaba tiyanshan
benim zenitiminde modeli seninkiyle aynı ama bir fark var aramız da ben zenitimi rafa kaldırmadım bilsemde bilmesemde hem dijitalimi hemde zenitimi yanımda taşıyorum. bu bir hobi bu bir zevk bu ayrı bişey, dijital denklanşöre basmakla yetinir ama zenitte ya da buna benzer analog makinalarda ayar ister ve tecrübe ister. o kareyi yakalamak için zevkle ayarlarını yaparsın o kareyi makina değil sanki sen cekersin. herseyden önemlisi resimlerini tab ettiğinde ortaya cıkar senin kötü bir fotocu ya da profesyonel bir fotocu olduğun. aslında fotocuların hiçbiri kötü resim cekmez sadece acıklarını kapatmak için deneme cekimleri yaparlar. resim cekmek kolay bir iş değil kardeş neyse uzun lafın kısası ZENİT KULLANMAK AYRICALIKTIR..

Tarih: 24 Eylül 2006, 02:03 - İp: 85.***.**1.65
militan183
militan183 (üye)

anlıyorum sen istersen bir araştır. ben bulamadım. standart 2/58 4,5 75 var bende zoom aradım bulamadım. mygraund
yardımcı olursan sevinirim

Tarih: 24 Eylül 2006, 13:37 - İp: 81.***.**0.8
sudulus
sudulus (üye)
İstanbul / Amatör

1995 yılında istanbula ilk geldiğim aylardı. bir makine almak için para biriktirmeye başlamıştım. ne de olsa ouldan sonraki ilk işimdi ve istanbuldaydım... artık bir makine alıp dilediğim gibi fotolar çekebilecektim...
benden bilgili bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zenith 19 aramaya başladım. sonunda tahtakalede buldum ve hemen aldım. bu makinede farklı olarak analog pozometre ve çelik perde özellikleri vardı. bir ay kadar sonra tripod da almıştım. hızımı alamadım polonya pazarından pentax 200mm temiz bir tele de aldım sonra...
başladım çekmeye gayet iyi gidiyordu çekimler...
sonra perdede bir arıza başgösterdi. ben de makineyi sirkecideki üstadlara gösterdim hele bir tanesi - hala yaşıyormudur bilmem- beni günaha sokma bu makine için dedi al götür koy vitrine dursun, kendine başka makine bak dedi. nice zaman sonra kafamın bozulduğu bir gün çöpe attım zenith 19'u ama hala unutmam o makineyi. tripodu ve teleyi bir arkadaşıma hediye ettim. vs.vs.
benim de zenith anılarım var yani anlayacağınız...
herkese iyi günler.

Tarih: 25 Eylül 2006, 12:52 - İp: 85.***.**6.174
militan183
militan183 (üye)

abi çöpe atmış. ya bende para denkleştirip başka makinalara geçiş yapacam ama satmazsam asla atmam zenit312m.aslında dediğim gibi kolay parça bulacağım bir yer olsa aslında değiştirmeyi pek düşünmüyorum.

Tarih: 25 Eylül 2006, 13:13 - İp: 85.***.**5.249