okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Ben Eski Kafalımıyım

Ben hala canon a-1 kullanan ve bundanda büyük zevk alan bir adamım motorun ve perdenin sesi beni mest ediyor adeta. Dijitalinde büyük avantajları var ayrıca zorunluluktanda kullandığım doğrudur ama bir canon a-1'in ağırlığı ve çekiminin verdiği zevki alamıyorum ve dünyada hala benim gibi düşünen insanların olduğunada eminim.Bu arada ben yaşlı falanda değilim

Tarih: 25 Haziran 2006, 16:59 - İp: 212.***.**9.21
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

okan dayanamadın değil mi? digital dünyasına hoşgeldin o zaman...

aslında benim sormak istediğim tam anlayamadın sanırım.film sarmada bir problem tam olarak yaşamadın, sadece başlangıçta film yerleştirirken zorlanıyorudum, yani ilk pozu alması zor oluyordu...

Tarih: 12 Temmuz 2006, 11:25 - İp: 85.***.**3.154
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Ya evet sonunda bende geçtim bu dijital dünyaya

ba senin bahsettiğin bir problem yaşamadım ben yaklaşık 4 yıl muhabirlik yaptım bu makinayla ama hiç bu sorunu yaşamadım. Bende Canon ae1 ,canon AL1,minolta gibi mekanik makinalar kullandım ama diğerlerinden bir farkı yoktu

Tarih: 12 Temmuz 2006, 15:58 - İp: 212.***.**9.21
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba arkadaslar,
Yaklasik bir haftadir bende eski kafalilar(Sizin tabirinizle) grubuna terfii ettim

Aslinda bende yaklasik bir senedir Lumix fz20 kullaniyordum ama Arkadasin birinden Nikon FE temin ettim. Ne yalan söyleyeyim djitali almaz oldum elime. Cok eski bisey ama harika bir alet. Ama dedigim gibi yasi benden büyüktür sanirim. (ben 25 y.)
Hosuma giden en önemli seyler ise fotografi cekerken perdenin yaptigi ses. Cok dehset biseymis vallahi. ŞŞŞŞaaaakkk Ve vizörden bakmasi. Siz simdi diyeceksinizki Lumix tede var amaa analogtaki gibi degil.

Arkadaslar yarin buraya bir fotograf yükleyip size makinayla ilgili bir soru soracam Yanitlarsaniz sevinirim.

Herkese iyi geceler.

#haymana81' tarafyndan 13.07.2006 00:06:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 00:06 - İp: 84.***.**3.203
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tekrar merhaba arkadaslar. Aranizdan numaralandirdigim seyleri bileniniz varsa ve aciklarsa ne ise yaradiklarini sevinirim. Makinayi yaklasik bir haftadir kullaniyorum ama bir türlü ne ise yaradiklarini cözemedim. Bir numaradaki kolu asagi indirdigimde Butonun icindeki isik yaniyor ama iki numarayi daha yakamadim Üc numarayi ise haraket bile ettiremedim. Nedir arkadaslarr bunlar?

#haymana81' tarafyndan 13.07.2006 10:16:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 10:15 - İp: 84.***.**8.189
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili haymana ben dijital aldım sende mekaniğe dönmüşsün mekanik makinanın en güzel yerinide ŞŞAAAKK sesine hemen vurulmuşsun bende sana katılıyorum mekaniğin keyfi her zaman farklı tabi.Sen bilirsin Fz20'nin dektanşör sesini sonuna kadar açtım amam yinede tat vermiyor

Tarih: 13 Temmuz 2006, 10:15 - İp: 212.***.**9.21
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

HAYMANA BU MAKİNAYI GÖRDÜM AMA HİÇ KULLANMA VE İNCELEM ŞANSIM OLMADI BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA

1 NUMARA HAKKINDA BİR BİLGİM YOK

2.NUMARA MEKANİK MAKİNALARDA VİZÖRÜN NEFES ALIP VERİRKEN BUĞULANMAMASI İÇİN (KIŞIN) KURUYUCU LASTİK TAKILIYOR ONUN TAKILMASINI SAĞLAYAN YUVA OLMASI GEREK

3.İSE BAZI FLAŞLAR KABLOYLA ÇALIŞIYOR (METZ'İN KOLLU FLAŞI GİBİ O KABLONUN MAKİNAYA BAĞLANTI BÖLÜMÜ OLARAK TAHMİN EDİYORUM

UMARIM SÖYLEDİKLERİM DOĞRU TUTMUŞTUR. SAYGILAR

Tarih: 13 Temmuz 2006, 12:16 - İp: 212.***.**9.21
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

HAYMANA ŞİMDİ AKLIMA GELDİ 1 NUMARA MAKİNANIN İÇİNDE FİLM OLUP OLMADIĞINI GÖSTEREN BİR KOL OLABİLİR BİR DENE BENCE

Tarih: 13 Temmuz 2006, 12:19 - İp: 212.***.**9.21
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba okan79.
Birnumara hakkinda hakli olabilirsin artik icindeki film bitince bir denerim. Ikincisinde ise ben plastigin takildigi kanali degil, kirmiziyla cizdigim yerin tam oratasinda kücük bir isik var ben onun ne ise yaradigini anlayamadim.

Ama tekrar tesekkürler bilgiler icin.

Haaa okan bu arada lumix te takildigin biyer falan varsa cekinmeden sor. YAada türkce klavuz lazimsa yollayayim sana.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 17:36 - İp: 84.***.**8.46
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür ederim haymana türkçe kullanma kılavuzunu makinayla beraber verdiler (Fotokopi) ama makinayla ilgili çözemediğim bir şey olursa seni rahatsız edeceğime emin olabilirsin

Tarih: 13 Temmuz 2006, 19:36 - İp: 85.***.**9.253
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

haymana fotoğraflarına baktımda böcek fotoğraflarını nasıl çekeceğim tripot kullanmalımıyım ayrıca hangi lens kullanmalıyım acaba

Tarih: 13 Temmuz 2006, 19:52 - İp: 85.***.**9.253