okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Ben Eski Kafalımıyım

Ben hala canon a-1 kullanan ve bundanda büyük zevk alan bir adamım motorun ve perdenin sesi beni mest ediyor adeta. Dijitalinde büyük avantajları var ayrıca zorunluluktanda kullandığım doğrudur ama bir canon a-1'in ağırlığı ve çekiminin verdiği zevki alamıyorum ve dünyada hala benim gibi düşünen insanların olduğunada eminim.Bu arada ben yaşlı falanda değilim

Tarih: 25 Haziran 2006, 16:59 - İp: 212.***.**9.21
umutsunar
umutsunar (üye)
İstanbul / Amatör

hayır kesınlıkle deılsın senın gıbı dusunen bır ck arkadasım war we bız ps ve dıgıtale tam anlamıylada olmasa bıraz karsıyız sevgıler saygılar

Tarih: 25 Haziran 2006, 17:56 - İp: 85.***.**4.245
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ftb, AE-1 modellerinden sonra, yaklaşık 20 sene zevkle kullandım o makineyi, tabiri caizse "taş gibi" bir makinedir. Tek zorluğu, otomatik netlemesinin olmamasından dolayı poz kaçırma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Nerde şimdi o tür sağlam gövdeler?

Tarih: 25 Haziran 2006, 19:37 - İp: 88.***.**2.164
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

okan selam.. tabıkı yanlız değilsin.."film daha bitmedi"
Bende A-1 kullanıyorum.. ve o kadar memnunum kı hatta cuneyt abinin zorlandığı manuel netleme olayından da ben buyuk hazzalıyorum.. zira dandik Af lenslerin netlemesini beklerken pozu daha çok kaçırma ihtimaliniz var...

selamalr..

Tarih: 25 Haziran 2006, 22:41 - İp: 81.***.**4.155
35mm
35mm (üye)
İstanbul / Amatör

aynı duyguları bende paylaşıyorum umutsunar.bazen dijital kullanmama rağmen,asla ama asla analog makinanın keyfini alamıyorum dijitalde..film zaten sinema sektöründe hala ilk tercih olarak kullanılıyo.bugün sinemada izlediğiniz filmlerin ve televizyonda dönen reklamların %90 ı film kameralarıyla çekiliyor.yani 35 mm film kullanılarak..bende bi kamera asistanı olarak fotoğraftada herzaman filmden yanayım...

Tarih: 9 Temmuz 2006, 02:06 - İp: 88.***.**1.196
umutsunar
umutsunar (üye)
İstanbul / Amatör

)

Tarih: 9 Temmuz 2006, 22:00 - İp: 85.***.**2.93
biologist
biologist (üye)
İzmir / Meraklı

selamlar

Bnede dijital kullanıyorum temel şeyleri öğrenmek için aslında çok iyi oldu imdiyse kafaya kydum filmli makinaya geçicem belki canon a1 belkide canon 3000V hangisini tavsiye edersiniz?

Tarih: 11 Temmuz 2006, 15:09 - İp: 85.***.**2.125
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende nikon f75 var, sonra da d70s aldım. Ancak nikon f75 ile dia çekmekten aldığım zevkin yarısını d70s ten almıyorum. Dianın renkleri de, çekimide izlemesi de ayrı bir zevk.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 18:52 - İp: 81.***.**4.103
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili Arkadaşlar çok da muhafazakar olmayalım...
okan79 a-1 sesinin mest ettiğini sölüyorusun...
valla ne yalan söylüyeyim a-1 sadece sesini sevmiyorum...

Evet Analog'un güzel bir tadı var, ki bence en güzel tadı ise Vizör'ü...Digitaller insanı öldürüyor bu özelliğinden dolayı... burda Digital üreticilerine sesleniyorum.. ..bir önce şu vizörlerinizi düzeltin..yoksa..yoksa ne olcak ki....hiç bir şey..

şaka bir yana, ben bu ara kendi Analog kameramı bulmak için denemediğim, daha da deneyeceğim, makina bırakmıyacam..

Şimdiye kadar kullandığım makinaların haddi hesabı yok.. .şaka şaka...ama bir çoğunu denediğim doğru...
isterseniz sayayım..

AE-1, AE-1 Program,A1,T90,Eos 300, Eos 300V, Eos 5,
Dynax 5, Dynax 7(daha yolda bu hafta inşallah deneyeceğim), Leica R4, Contax G2 vs....

Deneyimlerimi şüpesiz buraya taşıyacam, başka bir başlık altında arkadaşlarla sohbet edeceğiz..

Ama şu ana kadar beni en çok mest eden iki kamera oldu, eos 5 ve canon a1...

okan79 bir şey soracam sen a1'de film sarma sorunu yaşıyor musun, ben o makinada sadec bu sorunu yaşadım... yoksa asla elden çıkarmazdım... yani film yerleştirmek bana o kadar zor geliyorki ..bir kaç tane manuel kullandım hiç birinde bu sorunula karşılaşmadım...

Tarih: 12 Temmuz 2006, 01:06 - İp: 85.***.**3.154
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Merhah BA bende canon a1'in sesini çok seviyorum zevkler ayrı olabiliyor tabi.üstelik 12 pille çalışan kollu motoruyla çıkardığı o kaba sese bayılıyorum .Senin soruna gelince film sarmada her hangi bir sorunla karşılaşmadım.Gayet düzgün çalışıyor Saygılar

Tarih: 12 Temmuz 2006, 11:10 - İp: 212.***.**9.21
okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar size bir haberim var en sonunda bende dijital makina aldım lunıx fz20 aslında DSLR almak isterdim ama maddi açıdan DSLR like almak zorunda kaldım yaklaşık 3-4 gündür makinaya alıuşmaya çalışıyorum ama bunuda nasıl başarıcağımı bilmiyorum.Elime oturan biraz iri bir dijital tercih ettim ama bakalım alışa bilecekmiyim.Saygılar

Tarih: 12 Temmuz 2006, 11:15 - İp: 212.***.**9.21