aya
aya (üye)
Ankara / Meraklı

Analog Makineleri Dijitale Dönüştür

arkadaşlar, geçenlerde bi tv kanalının teknoloji ile ilgili bi programında bi aparata rastladım. SLR makinelerimizin film yuvalarına yerleştiriyoruz ve makine pozlamayı artık film üzerine değil dijital hafıza kartına yapıyor. böylece SLR makinelerimizi bir dijital fotoğraf makinesine çevirmiş oluyoruz. çok hoşuma gitti. ancak ne yazık ki bu cihazla ilgili fazla bilgi bulamadım nette. hatta işin kötüsü not almadığım için cihazın adını da unuttum.

bu konuda bilgisi olan var mı acaba? nereden buluruz, nasıl temin ederiz, teknik detayları nedir?

Tarih: 5 Mayıs 2005, 14:15 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Söylediğin olay orta format için var.Hasselblad lar arkalık diye satılıyor.Yani sensör satılıyor.Bu Hassellbladın v serisine mamiyanın RZ67sine vs. falan uyuyor.

Tarih: 11 Mayıs 2005, 01:30 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Herhalde bu aparat fiyatı yeni DSLR kadar falandır.

Tarih: 11 Mayıs 2005, 10:09 - İp: yok
aya
aya (üye)
Ankara / Meraklı

analog kardeş, bu dediğini nerde nasıl buluruz? bir-iki telefon ya da internet adresi var mı verebileceğin?

Tarih: 11 Mayıs 2005, 12:00 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

analogun bahsettiği makinelerden biri mi var sizde?

Tarih: 11 Mayıs 2005, 13:29 - İp: yok
aya
aya (üye)
Ankara / Meraklı

hayır benim bahsettiğim bildiğimiz, hepimizin kullandığı SLR'ler için ve hemen hemen her makineye uyumlu bir aparat. Analog'un bahsettiği çok daha üst seviye ve daha özel bi malzeme. biraz araştırdım, hatta türkiye distribütörünü bulup sordum. analog'un bahsettiği hasselblad'ların 22 megapixel olanı 22bin Euro filan dolayında... yani çok abartılı. benim bahsettiğim daha alt seviye kullanıcılar içindi...

Tarih: 11 Mayıs 2005, 19:30 - İp: yok
aya
aya (üye)
Ankara / Meraklı

bu arada bende canon eos1000f var...

Tarih: 11 Mayıs 2005, 19:32 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bir yıl falan önce bilgisayar dergisinde teknoloji bölümünde böyle birşey görmüştüm. 1,3mp çözünürlüğe sahipti. 36 resim çekebiliyordun ama film ile aynı yapıdaydı. fiyatı ise aşırı pahalı değildi. Biraz araştırmak lazım derim ama TR de bulabileceğimi ümit etmiyorum. Sevgiler.

Tarih: 11 Mayıs 2005, 22:23 - İp: yok
silverstar
silverstar (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,

ben biraz arastirdim sanirim aranilan alet bu

http://www.dpreview.com/news/0209/02091903siliconfilmagain.asp

ama nerden bulunur kaca satiril neden piyasada cok miktarda yoktur bilemiyorum

#silverstar' tarafından 12.05.2005 11:53:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mayıs 2005, 10:04 - İp: yok
silverstar
silverstar (üye)
İstanbul / Amatör

orjinal siteside bu:http://www.siliconfilm.com/

digital makineler forumunundada son konulardan biri bununla ilgili.

Tarih: 12 Mayıs 2005, 11:55 - İp: yok
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

selam aya,
sordugunu yapmak mumkun ve bu islem nikon f-100 uzerinde yapilabilir ama astari yuzunden cok cok pahaliya geleceginden akilli bir secenek degil.

Tarih: 15 Mayıs 2005, 13:34 - İp: yok