elifak
elifak
üye
(Amatör)
Istanbul

Analogda Film Sorunu

Merhabalar. Ben 1 yıldan uzun süredir analoga merak sardım fakat öğrencilik malum bir türlü makine alamadım. Birkaç gün önce internet üzerinden ZENIT 122 aldım ve dün elime ulaştı. Hemen bir film aldım, bilen birilerinin yardımıyla taktım. Bugün ilk fotoğraflarımı çektim fakat poz sayısı değişmedi. 6 poz falan çektim bugün. Az önce makineyle ilgili bir şeyler öğreneyim diye uğraşırken deklanşör kilidi tarzı bir şey olduğunu düşünerekten deklanşörün altındaki tuşa basmış bulundum. Ki o anladığım kadarıyla filmi çıkartıyormuş. Bende tabii ne yapacağımı bilemediğimden akıllılık ederek filmi sarayım, çıkartayım, tekrar takıp 6 poz atlarım diye düşündüm. Tabii sarmayı da beceremeyerek sardım zannedip saramadan kapağı açtım. Sonra hemen kapattım sarıp çıkardım filmi. Tamamı yanmış mıdır filmin diye sorgularken filmi muhtemelen bir daha kutudan çıkartamayacağımı farkettim. Zaten okuduğum şehirde filmi zar zor bulmuş ve 25 lira ödemiştim. Ne yapmam gerekiyor. Film yanmış mıdır, yanmadıysa bile tekrar makineye takabiliyor muyum? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Tarih: 28 Kasım 2018, 01:02 - İp: 81.***.**2.33

Henüz cevap yazılmamış

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
storyteller
1
1738
29 Kas. 2018, 21:51
ercan43
prodersler
0
2325
21 Eyl. 2018, 15:19
prodersler
prodersler
0
1184
14 Eyl. 2018, 14:10
prodersler
prodersler
0
1261
12 Eyl. 2018, 19:07
prodersler
prodersler
0
893
11 Eyl. 2018, 12:10
prodersler
prodersler
0
1159
08 Eyl. 2018, 21:42
prodersler
Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi
» Fotoğrafça
"histogrami Saga Daya" Teknigi
jugglerSelam,      Siteden uzun zaman ayri kaldim, hem trafigi cogalmis, hem de bilgi veren bir suru fotografci arkadas var, hepsinin eline saglik.      Bir tane de ben yazayim, bilmiyorum daha once yazildi mi ama, yazilmamissa isinize yarayabilir.    &n...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
turgutasil, atakan, foto.objektif, mehmetgoren, (4)