aya
aya (üye)
Ankara / Meraklı

Analog Makineleri Dijitale Dönüştür

arkadaşlar, geçenlerde bi tv kanalının teknoloji ile ilgili bi programında bi aparata rastladım. SLR makinelerimizin film yuvalarına yerleştiriyoruz ve makine pozlamayı artık film üzerine değil dijital hafıza kartına yapıyor. böylece SLR makinelerimizi bir dijital fotoğraf makinesine çevirmiş oluyoruz. çok hoşuma gitti. ancak ne yazık ki bu cihazla ilgili fazla bilgi bulamadım nette. hatta işin kötüsü not almadığım için cihazın adını da unuttum.

bu konuda bilgisi olan var mı acaba? nereden buluruz, nasıl temin ederiz, teknik detayları nedir?

Tarih: 5 Mayıs 2005, 14:15 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

şimdi ben o aparatı eos 33v ye takarsam ne olur ?

2mm lik bir ccd çapına vede hiçbir ayarını kullanamadığım bir makineye sahip olmuş olurum ccd den görüntüyü kaydedip karta yazmak okadar kolay bir işlem değildir bunun için çok önemli etmenler vardır.. o devreyi besleyeceksin sürekli çalışır durumda olup olmadığını kontrol edeceksin ve daha sayamadığım bi sürü konusu daha var

normal sabit diyaframlı bir aps makineye olabilir tabiki neden olmasın. bence gerek yok

#tembeleryk' tarafından 15.05.2005 19:16:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2005, 19:16 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bu konuya çok takılmışsınız.Söylediğim aleti kullanan fotograf stüdyosu sayısı bile o kadar az ki bizim gibi kullanıcıların bununla ne işi olur.Olmaz...

Tarih: 16 Mayıs 2005, 19:17 - İp: yok
tokimato
tokimato (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar bu dediğiniz zenit'e filan uygulanıyor mu?

Tarih: 2 Nisan 2008, 17:39 - İp: 88.***.**1.129
pharmoza
pharmoza (üye)
Isparta / Amatör

dslr forumundaki açılan ilgili konuyu bulamadım link verebilcek varmı

Tarih: 3 Nisan 2008, 16:33 - İp: 78.***.**2.153
senereren
senereren (üye)
Sinop / Meraklı

Baba yadigarı bir Zenit 122'm var.Makina hakkında bilgi sahibi olan arkadaslardan yardım beklıyorum.

Tarih: 3 Nisan 2008, 18:55 - İp: 78.***.**8.50
foto berk
foto berk (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

inan çok güzel olur sen o kanalı arasan ve yardımcı olmalarını istesen sanırımki yardımcı olurlar..iyi çalışmalar dilerim...

Tarih: 7 Nisan 2008, 20:20 - İp: 81.***.**4.203
trojaner
trojaner (üye)
Almanya / Amatör

merhaba Aya
ben almanyadan bir tane aldim o senin dedigin den,ona
DIGITAL MODUL deniyor.
Ama benim bildigim kadari ile bir Nikon F5 te gördüm
Birde LEICA R 9 a takilani ben aldim ve 3700 euro para verdim ikinci eline 10 mp likti,baska makineler icinde varmidir bilmiyorum.
[email protected]

Tarih: 7 Nisan 2008, 21:43 - İp: 77.***.**4.106
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 10 Nisan 2008, 11:30 - İp: 78.***.**2.252