father_23
father_23 (üye)
Elazığ / Amatör

Amatör Bir Arkadaşa Yardım Edin!!!

selam fotoğrafçılığa yeni merak sarmış biriyim bana analog veya dijital hangi marka ve model makina almamı tavsiye edersiniz şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Tarih: 12 Kasım 2006, 20:41 - İp: 88.***.**1.67
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

father_23. önce merhaba,bende profesyonel deyilim ama,2,3,yildir dijital compakt makina kullaniyorum,ve cok memnunum,ben dijital makinalari tavsiye ederim.istersen forumu bi incele
sanirim cok faydali bilgiler bulacaksin,ondan sonra kendin hemen hemen birseye karar verirsin saniyorum,bende burda cok faydali bilgiler edindim,sana kolay gelsin....

Tarih: 13 Kasım 2006, 00:25 - İp: 87.***.**5.92
hasakan
hasakan (üye)
İçel / Amatör

Üstadım eğer filmlere vereceğin onlarca para sorun değil dersen bence hiç durma analog al derim bi nikon f65 yada f80.
Ama ben o kadar parayı filmlere yatıramadığım için d-slr aldım .tabi analog kalitesini dijital ile yakalayamazsın ama çok güzel fotolar icra edeceğinden eminim.Bir kere para verecen.Artı biliyorsundur filmlerde kendi içinde sınıflandırılıyor.Bence en makbulü d-slr alman benim nacizane fikrim bu.

Sevgiler...

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:59 - İp: 85.***.**5.115
doncarleon
doncarleon (üye)
Kayseri / Meraklı

çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflar istyorsan yani büyü ebatlı fotoğraflar çakeceksen analog slr alman en mantıklısı anacak yok beni 24x30 ebatında yada bu aralar da bi boyutlar işimi görürü diyosdan d-slr alman mantıklı. diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi film mevzuu da yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı bi etken.
digital makinede en azından çektiğin resmi anında görme olanağına sahipsin.
bana sorarsan d-slr makine tercih etmen en mantıklısı

#doncarleon' tarafından 13.11.2006 14:51:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2006, 14:50 - İp: 88.***.**4.88
father_23
father_23 (üye)
Elazığ / Amatör

rotleoni,hasakan,doncarleon arkadaşlar cevap yazdığınız için teşekkür ederim bu işe yeni merak sardım yine sorularım olursa cevap verirseniz çok memnun olurum çok teşekkür ederim

Tarih: 13 Kasım 2006, 17:55 - İp: 88.***.**6.102
  • 1