foto_asli
foto_asli (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kartlı Kamera Kullanmak Risk Taşıyormu.

Merhaba arkadaşlar
malesef sony hdd li ve sd kartlı iki ayrı kameram çekilen 3 düğünde beni mahvetti evet bu kameralar daha net çekim yapıyor hd kalitesinde ama çok riskleri var müşteri ile mahkemelik olma aşamasındayım hdd kamerama virüs girmiş lisanslı virüs programı kullandığım halde 2 tane düğün gitti kurtarılamadı sd kartlıdada kart arızası oluşmuş oda gitti bilmiyorum nasıl çıkıcam işin içinden gözünü seveyim kasetli kameraların en kısa zamanda bunları elden çıkarıp kasetli kamera alıcam.

Tarih: 24 Mayıs 2014, 14:34 - İp: 85.***.**4.88
hakan_fr
hakan_fr (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

evet malesef riskli...
bende ax2000e kullaniyorum, sd kart uzeri. ve cok korkuyorum bi gun kayit kayip olacak diye.
sony external bi hdd sunuyor bununla hem kartta hem hd ye cekebilirsin
bide bi aralar sd kartlarin RAID ozellikli olacakti ama haber yok... yani tek karta iki cekim

Tarih: 26 Mayıs 2014, 11:26 - İp: 137.***.**2.41
bgtv
bgtv (üye)
Bingöl / Amatör

MERHABALAR
KARLI KAMERAMI DERSİN YOKSA KASETLİMİ BENCE KASETLİNİN ÜZERİNE YOK
ÇÜNKÜ KARTLI KAMERA RİSKİ ÇOK FAZLA ÖRNEĞİN BİR DÜĞÜN ÇEKTİNİZ YALNIŞLIKLA SİLDİNİZ DAHA SONRA BAŞKA BİR DÜĞÜN ÇEKTİNİZ SONRADAN AKLINIZA GELDİYSE O SİLDİĞİNİZ VİDEO ARTIK GERİ GETİREMEZSİNİZ AMA ÜZERİNE HİÇ ÇEKİM YAPMADIYSANIZ ONU GETİREBİLİRSİNİZ AMA ODA RİSKLİ GÖRÜNTÜ AÇMAYA BİLİR OYÜZDEN KASETTEN ŞAŞMAYACAKSINIZ

Tarih: 27 Ağustos 2014, 11:15 - İp: 195.***.**0.20
gokmir
gokmir (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Risk olarak kartlı yada hd li ler bir parça daha riskli. Ben 3 yıl sony hd1000 kullandım. Ancak, bir yıl önce sattım ve şu anda sony ax2000 ve sony mc 2000 var. Henüz her ikisinde de bir sorun yaşamadım. (Yaşamayacağım anlamına gelmez)
Biraz işler karışacak; Burada dikkat edilecek husus bende şu en az 32 gb kart kullanmak yada mc2000 64 gb mc1500 ise 32 gb çekim biter bitmez tabi kafanız yerindeyse karttaki yada hd deki videoları en az 1 yere tarih atarak kopyalamak (kesmek değil) çünkü kestiğiniz anda elektrik kesintisi olsa kart arızalanma riski artıyor. (Zaten Mc lerde kesme seçeneği yok ) aynı gün 2 veya daha fazla düğün vs çekecekseniz (kartlılar) yedek kart kullanın hd kameralar için ise yeni çekim yapacağınız zaman önceki görüntüyü silmeden yeni çekime devam edin. Çekeceğiniz düğün Mc 2000 en yüksek kalitede 366dk yani 6 saat demektir ki bir düğün 4 saat sürüyorsa 1.5 düğüne denk gelir ve bunu 4.7 gb dvd ile veremezsiniz (Bir saatlik görüntü tahminen 10 gb civarında yer tutar). Bu nedenle orta kalitede çekeceksiniz demektir bu da 2 düğün anlamına gelir.
Selamlar.

Tarih: 14 Eylül 2014, 22:39 - İp: 46.***.**4.125
doctorboom
doctorboom (üye)
Balıkesir / Amatör

Hocam eğer bunu beceren vatandaş mc1500'e yaptıysa alnından öpüyorum. Ben Kameranın içine klasör bile açamıyorum. ki dosyaları kesemiyorum zaten. hadi kart anlarımda sony mc1500 için çok enteresan bir durum...

Tarih: 12 Ekim 2014, 02:13 - İp: 88.***.**6.152
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

güvenilir yerden alırsanız sorun çıkmaz. Mesala ademticaret.com gibi

Tarih: 10 Aralık 2015, 22:32 - İp: 85.***.**0.107
  • 1