mytolocia
mytolocia (üye)
Bitlis / Meraklı

Nıkon D3100 Yere Dustu Lensde Sorun Var

Arkadaşlar nikon d3100 elimde iken kazara yere düştü . Yerden alıp birkaç çekim yapmayı denediğimde daha geç netlediğini ve özellikle açık havalarda aşırı derecede beyaz rengin çıktığını gördüm. Üzerindeki lens standart 18-55 lensidir . Şunu farkettim ki lensi 18 den 55 e alıp aynı kareyi çekince o aşırı beyazlık biraz olsun rahatlıyor .lensi gövdeeden ayırıp baktım , lensi salladıgım takdirde içinden bir ses geliyor gövdede sorun yok. 1 yıl önce fotoğrafiumdan almıştım şimdi garantiye göndersem yaparlar mı acaba ? .

Not : bir süre daha makineyi kullanmaya devam ettim . Şimdi 55 den 18 e doğru lensi çevirirken 24 de kalıyor . 18 e donmuyor cok da zorlamak istemedim sanki kırılacakmış gibi .

Tarih: 12 Temmuz 2013, 14:15 - İp: 88.***.**3.188
avanguardist
avanguardist (üye)
Aydın / Meraklı

Hocam yere düştüğü için garanti kapsamında yapmazlar. Ne kadara mal olur bilemem.. Eğer bütçen uygunsa Bi Tamron 17-50 (VC'siz) alabilirsin. Benim o kadar param yok kardeşim dersen.. İnternete şöyle bir bak daha makinaya takmadan satan eleman çok 100 liraya vardı en son gg'de. İkinci el de istemiyorsan ~250 lira civarı diye hatırlıyorum sıfırları.

Tarih: 12 Temmuz 2013, 14:38 - İp: 95.***.**3.61
foto-tech
foto-tech (üye)
İstanbul / Firma

http://www.fototech.com.tr/iletisim.html

yukarıda iletişim bilgilerini verdiğimiz servisimize bekleriz, 45 dk misafirimiz olursunuz, makul bir ücret karşılığında lensinizin onarımını tamamlarız. iyi günler

Tarih: 20 Temmuz 2013, 14:46 - İp: 85.***.**2.104
ilkermr
ilkermr (üye)
Trabzon / Amatör

Dostum bugün bende d5200 makinemi kazara yere düşürdüm ama baya sert düştü zemine hiçbir problem göremedim tek bir çizik dahi yok korkmuyor değilim bi problem çıkacak diye ama inşallahta çıkmaz geçmiş olsun

Tarih: 4 Haziran 2015, 00:17 - İp: 78.***.**4.218
  • 1