afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony A7 Rııı İle Nıkon D850 Tercihi

Bir Nikon kullanıcısı olarak Sony A99ıı ile bir değişiklik yapmak istedim. Bu değişim pek içime sinmedi. Şimdi bulunduğum ülkede set halinde makinelerde ciddi bir indirim söz konusu. Şöyle: Sony a7 RIII + 24 105 f4 sony lens ile 12000 AED. Nikon d850 24 120 f4 lens ile 13000 AED. Sony dokunmatik ekranda fotoğrafları telefonlardaki gibi kullanıyorsunuz. Makineye direk şarj kablosu bağlayarak şarj ediyorsunuz. Gövdeden tireşim önleme var. Sensör kaydırma var. Nikon ise bunları koymamış ama daha keskin ve daha kararlı deniliyor. Hava ve toza karşı daha güvenli. Sensör önünde shutter perdesi var. Biraz büyük ama ben düşünene kadar köprüyü geçecekler galiba.

Şunu da ekelemk istiyorum Aynasız makinelerde AF Fine Tune ayarına gerek yok. D850 de her ne kadar otomatik olarak mod eklenmiş olsa da her lens için ciddi anlamda uğreşmak gereken bir özellik. Tercihimi yapma aşamasında acaba site üyeleri arkadaşlar ne düşünürdü diye sormak isterdim.

#afrikalı' tarafından 30.10.2019 09:39:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2019, 16:21 - İp: 86.***.**1.49
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Veysel bey, selamlar..

Benim fikrimi tahmin edersiniz; Nikon

Eski tüfek karavana atmaz derler ya.. Fotoğraf konusunda tutucu olduğumu da itiraf ederek.. aslında aynasız makineler video işleri için daha uygun, ha video yapmıyormuyum.. evet youtube kanalımın linki.

sony, ne kadar başarılı örneklerle reklamlarını süslerse bana o kadar yapmacık geliyor. "canlı" kelimesini "cartlak" şeklinde de yorumlayabilirim.. Canon ve Nikonlardaki soft tonların zenginliğini sony'nin çekinlerinde göremediysem... dikkatsiz bir izleyici olduğumdandır herhalde.

Sağlıcakla kalın, Veysel ağabey..

Tarih: 30 Ekim 2019, 20:27 - İp: 95.***.**5.248
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hayırlı günler dileğimle, Emin olun sizden özellikle cevap bekliyordum. Hatta ismen zikrederek sormayı düşündüm ama buraya cevap yazacağınız içime doğmuştu. Teşekkür ederim. Sony deneyiminden sonra ağırlık gene Nikon idi. Şu z7 de kafamda şz yapmıyor değil aslında.850 de gövde içi titreşim, pixel kaydırma olmaması ve şu casio icadı likit cristal ekrandan vaz geçmemeleri heyecanı düşürüyor. Ama makine al beni diyor. Teşekkürler Mete007....

Tarih: 31 Ekim 2019, 06:48 - İp: 86.***.**1.49
  • 1