leventyy
leventyy (üye)
Çankırı / Meraklı

Macro Foto Market

İstanbul'da fotoğraf malzemeleri ile ilgili alışveriş ettiğim yeri ve izlenimleri aktarmak istiyorum, arkadaşlar, umarım sizlere de bana olduğu gibi faydası olur :

Firma adı: Macro Fotoğrafçılık San. ve Tic. Ltd. Şti. Muradiye Cad. Hayyam Çarşısı No: 17 / 19 Kat: 1 No: 108 Sirkeci / İstanbul Tel : 0212 520 23 24

Yetkili kişi: Murat bey ( [email protected])

Aldığım ekipmanlar: Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO Lens / Canon BG-E3 Grip / Lowepro Nova 2 AW Çanta / Weifeng WT 3540 Tripod

...Canon 350d D-SLR makinem için pek çok fotoğraf malzemesine ihtiyacım vardı. Ancak seçtiklerimin ihtiyacımı tam olarak karşılayıp karşılamayacağı konusunda, tereddüt ve bilgi eksikliği yaşıyordum. İnternette, MACRO FOTOĞRAF MARKET in sitesine denk geldim. Aradığım pek çok malzeme mevcuttu, ama dediğim gibi pekçok sorum da vardı. MSN adresinden mağaza yetkililerine bağlanarak (Murat bey) sorularımı sordum, tavsiyeler aldım, alışveriş sepetimi oluşturdum ve inanılmaz şekilde, birgün sonra tüm malzemeler kargo ile elime ulaşmıştı. Hemen haftasında Sirkeci’ye Hayyam İş Hanı’na giderek (fotoğraflarımın eleştirilerine kadar bana 2-3 gün içinde destek veren) kişilerle tanışmak istedim. Çaylarını içtim, sohbetlerini dinledim, ne onlar gidip gelenden rahatsız oluyorlardı ne de ben kolay kolay kalkmaya doyamamıştım. Mağaza da pek çok 2.el üründe mevcuttu, hatta müşterilerini bazı modellerde, "bekle 2.el arayalım" şeklinde yönlendiriyorlardı. Hocam Nevzat Çakır’dan, İzzet Keribar’a kadar pek çok ustanın alışveriş ettiği yerden alışveriş etmenin ve fotoğrafla ilgili yeni dostlar kazanmanın hazzını yaşadım. Hatta bana 350D makinemin Türkçe Kullanma Kılavuzu'nu da temin ettiler...

Müşteri-Satıcı ilişkisi ötesine geçmek ve de doğru bilgiler alarak alışveriş yapmak istiyorsanız Murat bey ile tanışın derim.

Tarih: 14 Mayıs 2006, 13:29 - İp: 193.***.**8.2
tosgaba
tosgaba (üye)
İzmir / Meraklı

ya geçenlerde nette araştırma yaparken macro foto ile ilgili aşagıdaki yorumu okudum ??
bide bunu okuyunca ikilemde kaldım şimdi hangisi dogru acaba??

turksh media sitesinde,
hayyam la ilgili yorum yapan bi kişi şöye diyor!!!

(sadece fotoğraf malzemesi satan dükkanların bulunduğu bir pasaj. işten biraz anlıyorsanız, ödevinizi iyi yaparsanız ve de biraz pazarlık kabiliyetiniz varsa iyi fiyatlara kullanılmış makina objektif vs bulabilirsiniz. ithal edilmiş yeni makine ve objektifler de vardır lakin garantisi yoktur, satan kişi 'garantisi benim abi' filan der.

üst katta ismini hatırlamadığım bir yer uygun fiyata yeni makina getirip satıyor, senelerdir de orada.

orta katlardan birinde 'aydınlar' diye bir dükkan var, fena bir yer değil, büyükçe bir yer, yalnız adamlar iyi satıcı, almak istediğinizin bir üst modelini almaya ikna edebilirler, çeneleri baya kuvvetli.

girişin üstündeki katta 'macro' diye bir yer var ki buradan kaçınmak lazımdır, pasaj esnafı da bunları hiç sevmez pasajın adını kötüye çıkardılar diye. tamir işi de yapıyorlar lakin daha beter bozup geri verebilirler makinanızı **, bunlardan aldığınız makina bozuk çıkarsa önce bozuk olmadığına ikna etmeye kalkar, sonra da 'bizdeyken bi şeysi yoktu abi' derler.)

Tarih: 10 Eylül 2008, 17:54 - İp: 85.***.**1.99
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Ben onu bunu bilmem sağolsunlar Hyyam esnafı benim gezişdğim yerlerde Ankara Maltepe (eski) esnafıyla aynı saygıyı hak eden insanlar ikiside güzel yüzü ile bizi tava getiriyorlar ve çok ilgileniyolar Murat abi(Macro foto) ve Metin abi (kals foto) ne zaman kafama bişey takılsa bişey lazım olsa hemen yardımcı olup öğrenci fiyatındanişi bağladılar
Hatta Klas foto normalde garanti kapsamında bile değiştirilmeyen yeni aldğım hot pikselli makineyi sorgusuz bir hafta içinde değiştirdiler.

Tarih: 11 Ekim 2008, 11:34 - İp: 81.***.**8.173
ycakar
ycakar (üye)
İstanbul / Amatör

ben istanbul fotograf gurubu nu oluşturan hakan sayasinde tanıdım murat beyi
ve onun tavsiyesiyle tüm alışverişimi oradan yaptım çokta memnunum satış sonrası ilgisi ürün satışı sırasındaki ilgisi ile aynı olan güleryüzlü temiz bir esnaf murat bey

ne zaman yolum düşse çayını içip bilmediğim aklıma takılan bir sürü soruyu soruyorum bir kere yüzünü ekşittiğini görmedim

buradan tekrar teşekkür ediyorum kendisine

saygılarımla
yusuf çakar

Tarih: 24 Haziran 2009, 22:53 - İp: 78.***.**7.124