leventyy
leventyy (üye)
Çankırı / Meraklı

Macro Foto Market

İstanbul'da fotoğraf malzemeleri ile ilgili alışveriş ettiğim yeri ve izlenimleri aktarmak istiyorum, arkadaşlar, umarım sizlere de bana olduğu gibi faydası olur :

Firma adı: Macro Fotoğrafçılık San. ve Tic. Ltd. Şti. Muradiye Cad. Hayyam Çarşısı No: 17 / 19 Kat: 1 No: 108 Sirkeci / İstanbul Tel : 0212 520 23 24

Yetkili kişi: Murat bey ( [email protected])

Aldığım ekipmanlar: Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO Lens / Canon BG-E3 Grip / Lowepro Nova 2 AW Çanta / Weifeng WT 3540 Tripod

...Canon 350d D-SLR makinem için pek çok fotoğraf malzemesine ihtiyacım vardı. Ancak seçtiklerimin ihtiyacımı tam olarak karşılayıp karşılamayacağı konusunda, tereddüt ve bilgi eksikliği yaşıyordum. İnternette, MACRO FOTOĞRAF MARKET in sitesine denk geldim. Aradığım pek çok malzeme mevcuttu, ama dediğim gibi pekçok sorum da vardı. MSN adresinden mağaza yetkililerine bağlanarak (Murat bey) sorularımı sordum, tavsiyeler aldım, alışveriş sepetimi oluşturdum ve inanılmaz şekilde, birgün sonra tüm malzemeler kargo ile elime ulaşmıştı. Hemen haftasında Sirkeci’ye Hayyam İş Hanı’na giderek (fotoğraflarımın eleştirilerine kadar bana 2-3 gün içinde destek veren) kişilerle tanışmak istedim. Çaylarını içtim, sohbetlerini dinledim, ne onlar gidip gelenden rahatsız oluyorlardı ne de ben kolay kolay kalkmaya doyamamıştım. Mağaza da pek çok 2.el üründe mevcuttu, hatta müşterilerini bazı modellerde, "bekle 2.el arayalım" şeklinde yönlendiriyorlardı. Hocam Nevzat Çakır’dan, İzzet Keribar’a kadar pek çok ustanın alışveriş ettiği yerden alışveriş etmenin ve fotoğrafla ilgili yeni dostlar kazanmanın hazzını yaşadım. Hatta bana 350D makinemin Türkçe Kullanma Kılavuzu'nu da temin ettiler...

Müşteri-Satıcı ilişkisi ötesine geçmek ve de doğru bilgiler alarak alışveriş yapmak istiyorsanız Murat bey ile tanışın derim.

Tarih: 14 Mayıs 2006, 13:29 - İp: 193.***.**8.2
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

O çevredeki bütün esnaf arkadaşlar, iyidir.. hele Nihat amcamız varki (onların bitişiğinde), bir tanedir...

Tarih: 14 Mayıs 2006, 13:47 - İp: 85.***.**2.200
leventyy
leventyy (üye)
Çankırı / Meraklı

Evet, mete007, doğru ve dürüst alışveriş yapılabilecek yerleri, diğer arkadaşlarla forumda paylaşırsak çok iyi olacak kanısındayım..Keşke Nihat amcanın bilgilerini ve tecrübelerini ayrıntılı iletseydin...

Tarih: 14 Mayıs 2006, 13:51 - İp: 193.***.**8.2
mete007
mete007 (üye)

Selam dostum..

Nihat bey, Aydınlatma sistemlerinde ürün tedarik çimizdir ve konusunda uzmandır.. O konu çok derin olduğu için burada kısaca bahsetmek en doğrusu..

Macro foto daki arkadaşlardan bizde memnunuz, kullandığımız Eos 20d ve lensi onlardan temin etmiştik..

Tarih: 14 Mayıs 2006, 14:17 - İp: 85.***.**1.105
leventyy
leventyy (üye)
Çankırı / Meraklı

anladım işlerinizde başarılar o zaman...sevgilerle..

Tarih: 14 Mayıs 2006, 14:22 - İp: 193.***.**8.2
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Macrofotoyu, Eserburak nickli üyeye tavsiye etmiştim, İstanbul dışndan uçakla günü birlik geldi, malzemelerini alıp gitti. Fiyatlar piyasaya göre oldukça uygun.

Hayyam pasajından doğubanktan en büyük avantajı ne biliyormusunuz. Hayyamdaki satıcılar sattıkları ürünleri çok iyi biliyorlar. sadce ürünü satmakla kalmıyor tavsiyede alabiliyorsunuz. Doğubanktakiler ise elektronik eşya satıyor ama sattıkları ürün hakkında hiçbir bilgileri yok.

#xtolga' tarafyndan 16.05.2006 17:08:48 tarihinde düzenlendi.

#xtolga' tarafyndan 16.05.2006 17:09:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2006, 17:52 - İp: 212.***.**0.50
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

esenburak değil eserburak olacaktı sayın xtolga

xtolga den aldığım telefon ve adres bilgileri ile(çooook teşekkür edeyim yeri gelmişken yeniden ) Antalya'dan kalktım sabah saat 8:50 uçağıyla (ayrıca hizmetteki kaliteleri için AtlasJet e de teşekkür edeyim ...) İstanbul'a uçtum.

Atatürk Havalimanından Metro'ya bindim ve Zeytinburnu'nda indim, tekrar hemen 20 metre yürüyüp tramway a binip Sirkeci'de indim! Nerden baksanız tam 13-14 yıl olmuştu İstanbul'a son gelişimden berdir ve ben 23 yaşındayım, önceki gelişimden hiçbir şey hatırlamıyorum ancak hiç kaybolmadım...

Daha sonra birine sordum Hayyam Pasajı denen yer neresi diy? Meğer tramwaydan önünde inmişim, hemen 15 metre ilerde gösterdiler tabelayı

Direk Macro Fotoğrafçılığa gittim tabii xtolga'dan aldığım fiyat ve adres bilgileriyle. Hiç bu kadar ilgili davranacaklarını ummamıştım ne yalan söyleyeyim. Ben Mersin'de universitede okuyorum ama burada gittiğim fotoğrafçılarda hep binbir nazla bir şey sorabiliyor yada ürün inceleyebiliyordum... Bu tecrübeler yüzünden pek ilgi beklemiyordum ama çok ilgilendiler Allah razı olsun...

Hatta orada çalışan bir arkadaşı benle bankayı bulmam için yolladılar, ismi Orhan'dı, belki okur diye buradan teşekkürlerimi sunayım Orhan'a da... (Unutma askere gitmeden Antalya'ya geliyorsun ve seni ben gezdiriyorum... )

Neyse sevgili Orhan bana bankayı gösterdi beraber gittik, işlemler uzun sürecek dedi bankacı bayan ve en az 25 dk beklersiniz dedi, sevgili Orhan'da bana fırsattan istifade Sirkeciyi gezdirdi biraz. Çok hoş sohbet bir arkadaş çıktı zaten, hiç sıkılmadım ve zaman nasıl geçti anlamadım bile

Orhan'la sohbet ettikçe zaten Macro Foto'ya güvenimde arttı, insanlar hem çok sıcaktı, hemde çok dürüst geldiler bana... Zaten fiyat konusunda da yardımcı oldular... Murat Bey'e çok teşekkür ediyorum Macro Foto'dan... Orda birsürü soru sorup durdum, nazımı çektiler

Bir sözü vardır ünlü bir yönetmenin (kendisi NTV'de program yapıyorken bu sözü hep sarfederdi program kapanışında ama ismini hatırlayamadım şimdi..)

''Gülümsemesini bilmeyen dükkan açmasın''

Bu sözün hakkını veren bir yer Macro Foto... Şimdi reklam falan yapıyor demeyin, en uygun fiyatı nerede buluyorsanız oradan alın aldıklarınızı... Mesela ben o gün 1600 YTL lik alışveriş yaptım Macro Foto'dan, ama Cokin UV filtre orada 15 euro iken Yalçınlarda (hemen hayyam ın girişi) 10 euro idi, oradan aldım UV filtreyi...

Dediğim gibi nerede ucuza buluyorsanız oradan alın ancak şunu bilin Macro Foto'ya gittiğinizde sizi hep güleryüzlü ve yardımcı olmak isteyen insanlar karşılayacaklar... Şimdi düşünüyorum! O gün benle beraber çalışanlarından Orhan Bey'i yollamaları (en az 2.5 saat banka maceramız sürdü, para transferi vs vs), sorduklarıma zorsunmadan cevap vermeleri, önemli tavsiyeleri ve gülümsemeleri için başka yerden almaktansa 50-60 daha fazla verip oradan almayı tercih ederdim bu seti...

İmzamda Cokin Uv haricindeki tüm set Macro'dan alınmıştır ve ben kendi adıma kefilim

Tarih: 16 Mayıs 2006, 09:40 - İp: 85.***.**1.131
mete007
mete007 (üye)

selamlar...

başka konu açmaktansa, sizin konunuza tekrar cevap yazmak istedim...

Bayramda Murat beyin kulağını çınlattık.. Amcam makinesini yenilemek istediğinde, ona macrofoto'yu ısrarla önerdim.. sağolsunlar önceki dSlr sini takasa alıp d200 Nikon vermişlerdi.. geçenlerde amcamın tekrar işi düşmüş.. işini bilip iyi yol gösteren olarak Murat beyi tekrar anmış olduk..

Makineler işimizde araçtır.. zamanla problem çıkarır, yenilenmesi gerekir...

İnternetdeki herhangibir alışveriş sitesinden makine alabiliriz.. Ancak elimizdeki makineyi değerinde takas ederek yenilemek mümkün değil... Hayyam çarşısındaki esnaf arkadaşlar sağolsun.. Ekipmanımızı atıl hale gelmeden değerlendiriyorlar...

Tarih: 24 Ekim 2006, 13:18 - İp: 85.***.**4.153
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

MacroFoto'dan ben de alisveris yaptim (makine ve obj.) cok iyi hizmet veriyorlar, tavsiye ederim aldiklarimi kargo ile Ankara'ya gonderdiler, guzel paketlenmis ve hicbir problem cikmadi. once dukkanlarina gittim, orda urunu inceledim ama almadim. uyuz esnaflar gibi baslarindan savmaya calismadilar bir daha alisveris yapacak olsam yine orayi tercih ederim. fiyatlar uygun, Murat bey sagolsun indirim de yapti

Tarih: 24 Ekim 2006, 13:43 - İp: 81.***.**7.8
thpozitif
thpozitif (üye)
İstanbul / Amatör

yani öyle bir yazmışınız ki.. Hayyam'ı biliyorum fakat hiç dolaşmadım ve esnaf'ı konusunda çekiniyordum doğubanktan dolayı. Fotoğraf olayına merak sardım. EOS 400 almayı düşünüyorum ve yolumun hayyam'a mutlaka düşeceğinden emin olduğum için de esnafından dolayı, spot garantisiz mal almaktan dolayı çekiniyordum. Çekincem kalmadı artık. Doğrudan Makro foto ile başlayacağım araştırmama..

Tarih: 27 Eylül 2007, 13:50 - İp: 88.***.**0.79
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Klas fotoyu tavsiye ederim...metin çok iyi bir esnaftır...

Tamronu mu makinemi herşyeyi ordan aldım....bir çok arkadaşımı oraya kanalize ettim....hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar...

Tarih: 2 Ekim 2007, 08:32 - İp: 212.***.**5.116