falko
falko (üye)
İzmir / Amatör

Güven

sanırım doğru yer burasıdır bu soru için. internet üzerinden alışverişlerimde hep hepsiburadyı kullanmışımdır bu güne kadar. aydınlarfotoda beğendiğim bir model makina bana daha cazip geldi sizce güvenilirlikleri nedir. yada tavsiye edeceğiniz güvendiğiniz başka siteler online alışveriş yaptıran. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 24 Kasım 2005, 11:53 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ben işim gereği sürekli tüketici şikayetleri forumlarını takip ederim.Bu güne dek aydınlar ile ilgili olarak bir tek şikayete rastladım onu da aydınlar yetkilileri takip ederek çözmüşler.
Satın almayı düşündüğün bir ürün varsa ve hala teredütlerin de varsa bu durumda satıştan Oktay beyi telefonla ara ve benimde selamımı ileterek sormak istediklerini sor...

Tarih: 24 Kasım 2005, 13:53 - İp: 85.***.**5.118
falko
falko (üye)
İzmir / Amatör

ilgine teşekkür ederim burkay dediğini yapacağım

Tarih: 24 Kasım 2005, 14:14 - İp: 85.***.**3.96
x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

peki murat bey gecen nikon yetkili bayii ne gittim bana aydinlarin garantisi sadece kendi capında olduğunu Nikon'un böyle bir garantiyi kabul etmediğini bildirdi satım için yapılan bir söz aldatmacasımıydı yoksa doğruluğu varmıdır aydınlardan aldığımız makinaya sadece aydınlar mı garanti veriyor servislerde tamiri mümkün değil mi?

Tarih: 25 Kasım 2005, 17:17 - İp: 85.***.**3.31
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

merhaba,
Benim yanıtım gayet açık :"Satın almayı düşündüğün bir ürün varsa ve hala teredütlerin de varsa bu durumda satıştan Oktay beyi telefonla ara ve benimde selamımı ileterek sormak istediklerini sor..." bunda anlaşılmayacak bir şey yok sanırım...

Tarih: 26 Kasım 2005, 18:16 - İp: 81.***.**6.11
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar ben maalesef aydinlar foto hakkinda olumsuz gorus bildiricem, 23/11/2005 tarihinde stoklarinda var oldugunu belirttikleri Olympus SP-500 marka urunu siparis verdim ve bugun itibari ile urun hala elime ulasmadı (02/12/2005), siparis tarihinden sonra defalarca e-mail atmama ragmen hicbir sekilde yanıt vermediler, telefon ettigimde 29/11/2005 tarihinde urunun geliceni soylediler, 01/12/2005 tarihinde telefon ettigimde ise onumuzdeki carsamba gunu 07/12/2005 tarihinde urunun gelicegini soylediler, birincisi ellerinde olmayan urunu varmis gibi gosteriyorlar, ikinciside iletisim bilgisi olarak verdikleri e-maillerine cevap vermiyorlar

Tarih: 2 Aralık 2005, 17:21 - İp: 85.***.**1.28
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

02.11.2005 58 CP Filtre siparişi verdim, anında kredi kartımdan tahsilatı yapıldı.
02.12.2005 Hala filtremden haber yok. Sipariş verdiğim marka tükendiği için başka marka göndereceklerini söylediler. Eywallah dedik. Ancak o da hala elime ulaşmış değil. Tilbahar sen yine iyisin yani. Ben burada basit bir CP filtreden ve tamı tamına 1 aydan söz ediyorum.
Burkay Bey, sorunların çözülmesine ilişkin öneriniz için ben kendi adıma teşekkür ederim. Fakat Aydınlar Foto araya selam-hatır vs girmeden iş yapmıyorsa bu da hoş birşey değil sanırım.

Tarih: 2 Aralık 2005, 18:03 - İp: 81.***.**8.239
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar benim siparisimin 17. gunu ve hala bi gelisme yok, bu konuda basvurabilecegim bi yer varmı yoksa direk avukatamı vermek gerekir, gercekten cok yalanci bir firma kesinlikle ve kesinlikle aydinlar fotodan alisveris yapmayin

Tarih: 9 Aralık 2005, 10:58 - İp: 212.***.**8.133
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

tilbahar, bence beyazbilgisayar a başvur. (olympus mümessili olarak)

Tarih: 11 Aralık 2005, 00:19 - İp: 81.***.**9.93
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

selam,

saniyorum guven konusunda suan turkiyede yapabilecegin en iyi arastirmayi forum sitelerinin yaninda sikayetvar.com isimli siteden yapabilirsin. asagida linki var. Gerci aydinlar gibi taninmis bir magza konusunda guven degilde alisveris tecrubesi demek daha dogru olur diye dusunuyorum.

http://sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=2106

Tarih: 11 Aralık 2005, 09:11 - İp: 128.***.**8.50
x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

bende aydınların yakın takıpçisiyim ve internette hiçte hoş olmayan şeylere raslıyorum garati belgesinin yollanmayıp ürünün garanti dışı olması, sparişlerin aylarca bekletilmesi gibi şeyler satışlarını büyük bölümünü internet üzerinden yapan bir firma için bu hiçte hoş olmasa gerek

Tarih: 12 Aralık 2005, 11:33 - İp: 85.***.**9.213